Pieprzyć 112...

Na zakręcie z Ostrobramskiej w TŁ w stronę Centrum, samochód się
"wyautował", przyrżnął w drzewo aż się złamało, spod maski zaczęło się
dymić... (przez moment dość ostro, na tyle, że być może się palił)
Łapię za telefon, 112. Numer alarmowy, komenda miejska... "wszyscy
operatorzy są zajęci" i tak przez minutę... 997 "wszyscy operatorzy są
zajęci" i tak przez drugą minutę.Długi weekend, więcej "świętowania" wśród obywateli zwiększa liczbę
zdarzeń... Poza tym żebyś Ty wiedział, jakie są braki kadrowe w policji
- znajomy jest dyżurnym i autentycznie są sytuacje, kiedy zwyczajnie nie
ma kogo wysłać na interwencję.

Sprawę pogarsza jeszcze to, że jak policjant kogoś przydybie, to potem
musi latać po sądach za świadka - więc takiego policjanta będzie ciągle
brakować, bo będzie czekał w sądzie na opóźniającą się rozprawę.

Niestety proces rekrutacji nadal mało cywilizowany, więc do policji
trafiają bardzo często młodziaki (szkolenie podstawowe normalnie jest
skoszarowane, więc np. człowiek po studiach z rodziną się na to już
raczej nie skusi, nawet jakby był idealistą) nie mające innego pomysłu
na życie, z których wielu się potem wykrusza albo "kładzie laskę" na
wszystko.


     

  policja vs. motocykliści
Taki policjant wsiada na moto po jeżdżeniu zgodnie z przepisami a tu nagle zaczyna ganiać motocykliste 200 km/h? Czy po prostu wcześniej już tak jeździł - jest jednym z nich?Kulisy rekrutacji do policji drogowej nie są mi bliżej znane ale nie wykluczam, że tak właśnie może być. Policja zatrudnia również facetów umiejących sobie radzić z kasami. W policji uczy się też strzelania i niektórzy ponoć dochodzą w tym do dużej wprawy. A czy przeciętny kierowca samochodu osobowego potrafi pojechać tak jak kierowca pogotowia ratunkowego. Umarłbym ze strach gdyby ktoś mi tak kazał nawet ze świadomością, że mi umykają z drogi. O specjalnych szkołach dla kierowców karetek nie słyszałem.
Wydaje mi się, że oboje z Venomem usiłujecie tu kreować jakiegoś motocyklowego Zorro lub Batmana a to trochę nieprawda a jeśli prawda to szkodliwa. Po polskich drogach nie idzie jeździć 200 km/godzinę i więcej a jeśli ktoś tak jedzie to może narobić nieobliczalnych szkód, w substancji żywej również. Proszę bardzo - jest tor w Poznaniu i Kielcach - tam można. I nie chodzi tu wcale, że jestem niewolnikiem kurczowego trzymania się przepisów - po prostu tak nie można przy geometrii naszych dróg.

  nienawisc do policji wsrod mlodziezy
wiem jak to proces rekrutacji wygladal ok 2-3 lata temu - nie mam pojecia czym sie rozni teraz, ale jesli mialbym obstawiac to raczej sie polepszylo bo obecna wladza przyklada sporo uwagi do m.in. Policji

a wiec po przejsciu testow i zakwalfikowaniu sie, pobieralo sie sprzet z magazynu i ruszalo gdzies w polske do szkolki na prawie rok czasu.. w tym czasie miales normalna nauke jak w szkole - wyklady z prawa, techniki interwencji, strzelanie itd.. jednym slowem zarcie-spanie-nauka-cwiczenia i tak w kolko.. po tym czasie trafiales do jednostki gdzies niedaleko miejsca zamieszkania (szkolka specjalnie byla z dala od domu zeby nie bylo tak ze sie ludzie urywaja do rodziny i nie skupiaja na nauce, ale sluzba juz w swoich rejonach) jako prewencja.. ci slabsi jako piesze dwojki, ci lepsi do interwencyjnej.. pamietam ze jeszcze ci najlepsi mieli mozliwosc od razu doczlapania sie wyzszego stopnia, ale to bylo naprawde dla najlepszych.. po jakis 2-3 latach na ulicy mozesz myslec o przeniesieniu sie gdzies indziej jak juz swoje odwalisz i sie nauczysz na czym to tak naprawde polega..

no i wracajac do glownego tematu - podczas szkolki sa normalne zajecia z walki wrecz.. zadnych cudow - takie jiu-jitsu (troche dzwigni, troche rzutow, podstawy w uderzaniu/blokowaniu).. ale jak mowilem policja ma inne narzedzia i nie ma sensu wyskakiwac na goscia z piesciami jak on moze miec noz.. do interwencji sie wykorzystuje sprzet i partnera a nie SW, choc przydaja sie one np do kajdankowania (dzwignie)

  Walizka Technika
Właśnie skompletowałem swoją walizeczkę.
Sprzęt w niej to typowa samoróbka, ale niektóre akcesoria są prawdziwe to znaczy oprócz pędzli, skalówek, proszków, które sam wykonałem reszta osprzętu jest prawdziwa.
W skład mojej walizeczki wchodzi min:
-Pędzle do proszków białych i czarnych, skalówka kątowa, skalówka zwykła sztuk dwie, proszki czarny węglowy, biały zasypka, brązowy puder i proszek z popiołu , dalej jest taśma miernicza, roztwór nadtlenku wodoru , dwie probówki , szkiełko Petriego , szkiełka mikroskopowe(zegarkowe) , skalpel , szpatółki metalowe sztuk dwie do zdrapywania np. lakieru , pęseta metalowa i plastikowa , kilka wymazówek zrobionych z wacików higienicznych , kilka par rękawiczek lateksowych , nożyce , oraz śrubokręt , mam też aparat lustrzankę zenit, ale mi się nie mieści .
Taka to moja walizeczka jest, a przydaje mi się, bo czasem chodzę do brata i u niego na chacie ujawniam niektóre ślady , lub u siebie w domu, tak w ramach doskonalenia się i zdobywania praktyki .
Na pewno się to kiedyś przyda, gdy już przejdę rekrutacje do policji i będę się może szkolił dalej na technika.
Fotki walizeczki zamieszczę.
Walizeczka może śmieszna, ale dzięki temu zdobywam praktykę i oswajam się z ujawnianiem niektórych śladów i traktuję to w ramach nauki a nie zabawy oczywiście.

     

  apel do techników
Słuchajcie a propos zdjęć i filmów?
Dotyczyłyby one symulacji? Czy prawdziwych zdarzeń? Chodzi o tajemnice służbową?
Nie będzie z tym problemu?
Chodzi o to, że jak by się ukazał podręcznik przed majem albo póżniej to z chęcią bym go nabył i się jeszcze dodatkowo podszkolił przed rekrutacją i późniejszymi szkoleniami w Policji....

  Wasze osiągnięcia :)
Fajne są te mikroskopy , ale porządne kosztują od 800 zł w wzwyż niestety nie na moją kieszeń, ale może się zaopatrzę w taki do 200 zł.
Szkoda, że nie mogę zrobić fotografii moich osiągnięć jak na przykład porównywanie rozerwanych części dokumentów czy folii, które stanowiły przedtem całość.
Ale myślę, że to też jakieś małe osiągnięcie
A propo czy na szkoleniach na technika kryminalistyki w Policji są zajęcia, na których uczą pracy z mikroskopem i prowadzenia nim oględzin rzeczy?
A pytam tak z ciekawości, bo rekrutacja już w maju akurat dwa miesiące po mojej obronie i jak bym się dostał to dobrze wiedzieć, co może być na takim szkoleniu jak się później na nie zdecyduje

Nareszcie są obiecane zdjęcia moich skromnych dokonań
Pędzle: 1 do proszków barwnych 2 do proszków białych 3 do opylania


Komora cyjano-akrylowa wykonana z pudełka papierowego z szybką w przedniej ściance, z boku wmontowana żarówka, na której umieszczam miseczkę z klejem, u góry otwór i sznureczki do zaczepiania przedmiotów:


  studia podyplomowe-czy warto?
Zaczniemy od początku.
W LK można pracować:
1. Jako cywil, (za śmiesznie małe pieniądze)
2. Jako policjant (za trochę większe pieniądze).
ad. 1. O ile będą wakaty, przejdziesz proces rekrutacji w ramach korpusu służby cywilnej (gdyż większość ekspertów jest zatrudniona na tej zasadzie) możesz pracować w LK. Niestety tych wakatów nie ma i nie zapowiada się, aby w najbliższym czasie sytuacja zmieniła się radykalnie (poza naturalnymi zmianami związanymi z odejściem z pracy, przejściem na emeryturę itp)

ad.2. By pracować w LK jako policjant, trzeba przejść normalny tryb naboru do policji. 6 miesięczne szkolenie o którym piszesz przechodzą wszyscy. Polega no na tym, że jedziesz do szkoły policyjnej i przechodzisz przeszkolenie podstawowe, aby wiedzieć w jakie części ciała można uderzyć pałką, poznać zasady legitymowania, przypadki użycia broni i nabyć tysiąc innych umiejętności, które albo ci sie przydadzą, albo i nie. W zasadzie w policji nie ma przyjęć do konkretnych wydziałów (jeśli chodzi o KWP), sekcji (jeśli chodzi o KPP/KMP/KRP) czy referatów. Nie ma żadnej gwarancji, że po po ukończeniu szkolenia podstawowego trafisz do LK, czy dochodzeniówki.

Zastanów sie więc, czy chcesz zaryzykować licząc sie z tym, że na początek trafisz od patrolu, gdzie będziesz szlifować krawężniki za marne pieniądze. I nie pomoże tu twoje wykształcenie. Bardzo dużo magistrów pracuje w patrolówce. Oczywiście potem mają (teoretycznie) większe szanse na awanse, ale to nie dzieje się automatycznie. A tak w ogóle to zacznij od wizyty w Wydziale Kadr i Szkolenia najbliższej KW tak powinni ci wszystko wyjaśnić.

  Szkoła policyjna Szczytno ...
Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie prowadzi wiele kursów i szkoleń np. kursy podstawowe, do niedawna kursy specjalistyczne, kursy doskonalenia zawodowego, szkolenie dla absolwentów szkół wyższych itp. Tylko, że te kursy są przewidziane dla policjantów lub w niektórych przypadkach dla funkcjonariuszy innych służb związanych z daną tematyką. WSPol ponadto prowadzi studia licencjackie na kierunku administracja dla policjantów(zaoczne) i dla osób cywilnych (stacjonarne). Chcę tylko zauważyć, że osoby cywilne po ukończeniu studiów licencjackich na WSPol nie zostają policjantami. Osoby takie po ukończeniu studiów mają wykształcenie licencjackie i jeżeli chcą przyjąć się do służby w Policji muszą przejść całą procedurę rekrutacyjną zgodnie z http://www.policja.pl/rekrutacja/

  KGP: trwają prace nad nowym systemem rekrutacji
wg PAP

"KGP: trwają prace nad nowym systemem rekrutacji"

W Komendzie Głównej Policji trwają pracę nad nowymi zasadami rekrutacji kandydatów na policjantów - poinformował komendant główny Konrad Kornatowski. Dodał, że system ten miałby zacząć działać już podczas tegorocznej rekrutacji na przełomie czerwca i lipca.
Kornatowski żartobliwie wyjaśnił, że stawiane obecnie kandydatom na policjantów wymagania powodują, że z jednej strony szuka się osób o posturze Arnolda Schwarzeneggera, z drugiej o geniuszu laureata nagrody Nobla.

- Te rozwiązania powodują, że wielu z kandydatów, którzy w mojej opinii mogliby służyć w policji nie przechodzi testów - dodał. Zaznaczył też, że policja chce przyjmować w swoje szeregi specjalistów w określonych dziedzinach ale wymagania wobec kandydatów do tej formacji nie mogą być zawyżane. Procedury związane z rekrutacją do policji w 2007 r. rozpoczęły się jeszcze w grudniu ubiegłego roku. W sumie ma zostać przyjętych 4,9 tys. osób, w trzech etapach: 2 kwietnia 2007 r. (1600 osób), 23 lipca (1600 osób) i 19 listopada (1700 osób).

Według obecnie obowiązujących zasad kandydaci na policjantów musza przejść m.in. test z wiedzy o społeczeństwie, test sprawnościowy i tzw. wywiad zorganizowany - podczas, którego będą musieli np. uzasadnić dlaczego zdecydowali się zostać policjantami.

Oprócz tego czekają ich także badania lekarskie i psychologiczne. Tych, którzy przejdą procedury kwalifikacyjne czeka sześciomiesięczne szkolenie podstawowe, podczas którego przygotowują się do służby w prewencji - m.in. do patroli ulicznych.


  Z Policji do ABW
Witam serdecznie. Jeżeli wśród czytających dodany przeze mnie temat są osoby zoriętowane to proszę o odpowiedź, która pomoże mi w rozwiązaniu pewnej kwestii. Otóż od jakiegoś czasu myślę o pracy w ABW. Jestem oficerem Policji w stopniu podkomisarza. Pracuję w służbach operacyjnych jednak mam również doświadczenie w procesie, gdyż wykonuję rónież wiele zadań dochodzeniowo-śledczych. Jestem zakwalifikowany do tzw. rezerwy kadrowej po obyciu w tym zakresie przeszkolenia. W 2005 roku obroniłem tytuł magistra prawa. poza tym odbyłem wile innych szkoleń m. in. kurs rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Czy mając takie predyspozycje i pewne doświadczenie mimo tego, że jestem młody mam jakieś szanse na by pracować w szeregach ABW. Nie wiem jednak jak wygląda to od strony formalnej. Tzn. kwestia przeniesienia stopnia, procedura rekrutacji w takich przypadkach. Wszystkich, którzy posiadają jakąś wiedzę, która pomogłaby mi w powzięciu decyzji proszę o kontakt. Pozdrawiam.

  praca ma rzecz Panstwa po studiach zagranicznych.
wielkie dzieki za adresy. Juz wszyto przeczytalem odnosnie rekrutacji.Nie pozostaje mi nic jak poczekac do konca studiow i pozniej zlozyc moja aplikacje. Poki co trzeba wziasc sie powaznie za sport historie polski a w stosunkach miedzynarodowych to wiadomo ze trzeba sie bardzo dobrze orientowac,ale w koncu to moj kierunek. Oprocz tego musze szkolic moje jezyki. Czas pokaze co z tego wyjdzie.

PS.Prawie Prawnik: jesli mozna wiedziec ,chcesz dostac prace w Policji?
Wydaje mi sie ze gdzies z twoich wczesniejszych postach wynikalo ze tam wlasnie bedziesz sie staral o prace.

Aha czy wiesz moze,ile tak mniej wiecej zaczyna sie zarabiac w AW lub ABW.? W tym momencie nie zalezy mi az tak bardzo na zarobku jak na tej pracy ale dobrze byloby wiedziec srednie zarobki ?

Jedno w tym wszytkim mnie martwi,staram sie wyprowam z siebie flaki juz teraz aby przygotowywac sie do tej pracy, a tak naprawde moze sie okazac ze tam jest jak w wiekszosci instytuaji w Polsce-licza sie na pierwszym miejscu znajomosci a dopiero pozniej umiejetnosci.

Pozdrowienia dla wszytkich dobrych ludzi.
Przemo.

  Podstawowe pytanie. Jaką wybrać szkołe po gimnazjum?
Mam pytanie właśnie odnośnie Wyższej Szkoły Policyjnej w Szczytnie. Na ich stronie internetowej trudno jest się połapać w rekrutacji o ile taki dział tam istnieje... Znalazłem w dziale studia tylko testy na koniec nauki chyba. A bardziej interesuje mnie jak wygląda tam rekrutacja tzn :
1.Czy można startować do tej szkoły z cywila, mając wykształcenie średnie i maturę a nie mając zaliczonej służby wojskowej?
2. Czy lepiej jest startować do niej będąc absolwentem wyższej uczelni? Tzn mając dyplom magistra?
3.Czy można np. startować do niej mając jedynie licencjat, powiedzmy w specjalności w miarę zbliżonej do tych które ich interesują tzn administracja publiczna, może mnr stosunki ?

Dodam, że ja już rzygam moimi studiami, dlatego się pytam czy mając 'tylko' licencjat można rozpocząć naukę w tej szkole i mieć otwartą drogę do kariery w formacjach policyjnych.

A i jeszcze takie pytanie + , zapewne dodatkowym atutem jest uprawianie SW, ale jak to wygląda z udowodnieniem tego, że trenuje? Jesli np. nie udało mi się zdobyć medalu MP ,ME MS itd. Czy wówczas, udokumentowaniem tego jest zaświadczenie od trenera sekcji czy po prostu to się samo weryfikuje potem w trakcie szkolenia?

Z góry dzięki za odpowiedz, sorry za OT jeśli taki post zrobiłem, ale wolałem dopisać się tutaj niż otwierać nowy topic

  Pare pytań w sprawie rekrutacji...
Miedziak, Lublin, zgadza się
Właśnie ze sg jest taki problem, że nic nie wiadomo a i szkolenia tez maja w takich miejscach ze az strach tam jechac... ale wszystko da sie przezyc:)
a jesli ktos wie, to ile trwa rekrutacja do policji bo w sg to ponad pol roku nawet. A i gdzie sa szkolki w policji? Jakbym miala trafic na osrodek w bialej to ja bardzo chetnie ale watpie zeby mi sie tak udalo.

  Drugi nabór do policji - Łódź.
Drugi nabór do policji

04-02-2006

205 nowych osób zostanie przyjętych w szeregi policji w województwie łódzkim w tym roku. Właśnie rozpoczyna się nowa rekrutacja. Kandydat na policjanta musi być obywatelem Polski, mieć co najmniej średnie wykształcenie i świadectwo, że nie był karany.

Powinien też mieć dobrą kondycję. Kandydatów czekają sprawdziany: test z wiedzy ogólnej, egzamin sprawnościowy, test psychologiczny, rozmowa i badania lekarskie. Ubiegający się o pracę w policji mężczyźni muszą mieć ponad 175 cm wzrostu, panie mogą być o 5 cm niższe. Łódzka policja przyjmie 40 osób w maju, 65 w sierpniu i 100 w listopadzie - do oddziałów prewencji oraz komendy miejskiej i komend powiatowych. Zainteresowani pracą w policji mogą zgłaszać się do wydziału kadr i szkolenia KWP do 31 lipca 2006 roku.

Więcej informacji na stronie: http://www.policja.pl/

  czy po żandarmerii są większe szanse?
No i co z tego, że masz "dokument na tonfę" jak to nazywasz?? Uważasz, że badania psychotechniczne/psychologiczne przy rekrutacji do policji dotyczą dopuszczenia do szkolenia/użytkowania pałki wielofunkcyjnej?? Przede wszystkim chodzi o broń palną... ale to tylko wycinek okoliczności badań psychologicznych.
A o co chodzi z tymi studiami? Pisz zgodnie z zasadami polskiej gramatyki...

  czy po żandarmerii są większe szanse?
z tego co piszesz cywil nie ma szans bo nie miał w dłoniach broni palnej, przecież do policji idzie się na szkolenie i chyba tam naprawdę wychodzi kto się nadaje do zawodu a kto nie! ja nie sądzę żeby na podstawie psychotestów ktoś stwierdził czy koleś jest debilem czy jest odpowiedzialnym człowiekiem ... chodzi mi o to że ta cała służba gówno mi dała i pytam czy jak zrobię jakieś studia to przy rekrutacji będzie to brane pod uwagę? czy sobie według Ciebie stwierdzą że jak nie miał do czynienia na zajęciach z P83 to nie będzie z niego dobry glina :PPPPPP

  Klasa policyjna
cyt.:

Jestem pewien że w przyszłości chciałbym pracować w policji. W tym roku idę do liceum i w jednym z nich została otwarta klasa ogólno policyjna. Czy jeśli pójdę do tej klasy będę miał w przyszłości lepszy start? Mam dylemat bo to liceum ma dość niski poziom. Pomóżcie, co robić?

Taka szkoła nie ułatwi ci przyjęcia do Policji. Przy przyjęciu do Policji zdaje się test z wiedzy ogólnej który obejmuje:

W teście sprawdzane są dziedziny wiedzy dotyczące:
Konstytucji RP, funkcjonowania administracji publicznej,
bezpieczeństwa i porządku publicznego, w tym m.in.:
prawa człowieka,
obowiązki obywatela,
źródła prawa,
organy kontroli państwowej i ochrony praw,
ustawa o Policji,
organy ścigania,
organy administracji publicznej;
Wiedzy o społeczeństwie (obejmującej swym zakresem podstawę programową kształcenia ogólnego dla liceów ogólnokształcących, liceów profilowanych i techników - wiedza o społeczeństwie na poziomie podstawowym i rozszerzonym - stanowiącej załącznik nr 4 do Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 26 lutego 2002 roku w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół).

taki stan rekrutacji jest na chwilę obecną, ale musisz sobie zdawać sprawę, że jak Ty ukończysz szkołę średnią może diametralnie zmienić się sposób przyjmowania do Policji nowych funkcjonariuszy.Moim zdaniem idź do szkoły gdzie zdobędziesz jakiś zawód który cię interesuje, bo w przypadku gdy z jakiś powodów nie dostaniesz się do Policji będziesz mógł podjąć pracę w zawodzie wyuczonym, ale dycyzja należy do ciebie.

  Policja - rekrutacja- pytania
1.Ile lat w trzeba pracować,aby zostać komisarzem itd.,po prostu awansować wyżej ?

2.Jaka jest pensja posterunkowego,a jaka komisarza i tych innych stopni ?

3.Jak sie dostac do CBŚ?gdzie jest rekrutacja ?od ilu lat ?jakie wymagania sa stawiane kandydatom ?

Z góry dziękuje za odpowiedzi na moje pytania. !!!Pozdrowienia!!!tak jak bylo wspomniane mozesz pracowac 40 lat i nigdy nie bedziesz komisarzem
stopnie nie sa do konca przyznawane za lata ale za grupy
grup na dzien dzisiejszy jest chyba 15 ( moge sie pomylic)

to jaką otrzymasz grupe zalezy od ilosci szkolen i kursow na jakie cie wyslaja do tego wyksztalcenie i na koncu staz pracy

kolejno na wstepie zarabiasz od 1500 do 1200 zalezy jaka komenda jakie miasto
wynagrodzenia przyznawane sa za grupy nie za stopnie ale stopnie wiaza sie poniekad z grupami na dana grupe moga przypadc 2 lub 3 stopnie .. np. w gr 6 mozesz byc mlodszym aspirantem lub aspirantem ( na grupie 6 zarabiasz od 2500 do 3000 netto)

co do CBŚ to tak jak koledzy swpomnieli musisz najpierw pracowac w policji najepiej dostawac sie do kryminalnej ( ale jest ciezko)
dodatkowycm atutem w CBŚ jest ukonczenie studiow prawniczych ew cos po kierunku

tak wiec jak masz checi no i znajomosci to walcz smialo ale czeka cie dlugaaa droga....

  WSPOL i kierunek studiów - dwa pytania
Wiesz Miedziak, człowiek który chce służyć w policji i ma aspiracje do szkoły oficerskiej powinien już co nieco wiedzieć o tej formacji, a tu taki kardynalny błąd. Nie rozumię jak można mieć tak wysokie aspiracje i nie wiedzieć, ze jest prewencja a nie prowincja, nie wiedzieć tak naprawdę nic o swojej "wymażonej" formacji...
Zresztą logika już podpowiada, że ta "prowincja" to ma inne znaczenie...

Co do twojego pytania Miedziak, to zapewne trzeba mieć studia jeżeli podejmuje się studia 2 stopnia, na studia stopnia 1 zapewne wystarczy matura.

Coś o rekrutacji do WSPol: http://www.wspol.edu.pl/s...l_PL.ISO8859-2/

  Na jakiej podstawie wydawane są kategorie zdrowotne w wojsku
Ostatnio w ramach Dni Edukacji Prawniczej na moim wydziale było spotkanie z szefem kadr i szkolenia KWP. Jak zaczął opowiadać o obecnym procesie rekrutacji/szkolenia (szkoła policyjna, dwa czy tam trzy lata próbne w prewencji, potem bodajże konkretne szkolenie pod wydział) To miną wieki zanim coś osiągniesz Szkoda życia na jednostki AT. Lepiej raz na jakiś czas popykać z CP - większa frajda niż bieganie z MP5 za bandziorami

  prawko......
Zgadza si? /////AMG.
Taki 16-latek do uko?czenia pe?noletno?ci, czyli 18 roku ?ycia mo?e si? porusza? pojazdem mechanicznym w towarzystwie, czyli pod opiek? osoby pe?noletniej, która ma prawo jazdy. A co do tej osoby, to nie s?ysza?em o tym, ?e musi mie? 24 lata. Pewnie si? dowiem, bo 31 grudnia mija mój próbny okres pracy w Policji i dowiem si? czy mog? dalej pracowa?. Ja mia?em inne warunki rekrutacji.
Co do dodatkowych godzin nauki jazdy. W tym roku to si? poprawi?o, bo przewidziane jest wi?cej godzin, przez co kurs prawa jazdy jest dro?szy. Poza tym mo?na sobie kupi? (juz po zdanym kursie na prawo jazdy) godziny na którym b?d? szkoli? nowych kierowców (jazdy doszkalaj?ce). Cho? wiadomo, ?e to wi??e si? z dodatkowymi kosztami i 99% nie chce takich us?ug. Poza tym organizuj? takie zabawy jak "Akademia Bezpiecznej Jazdy". Mia?em okazj? sie tam pokaza? i wypróbowa? swoje umiej?tno?ci, a to by?o w?asnie wtedy gdy mia?em 18 lat i ?wie?e prawo jazdy. Niewiele umia?em. Potem ju? na studiach dodatkowe zaj?cia dotycz?ce bezpiecznej jazdy, która uczy?a mnie jak wyj?? z opresji np: ?lizgaj?c si? po lodzie.
Wed?ug mnie i nie tylko mnie ten pomys? robienia prawa jazdy od 16roku ?ycia to wielka pomy?ka.
Po I wi?cej wypadków. To jest nieuniknione, a my z Wydzia?u Ruchu Drogowego w ca?ej Polsce mamy problem z obs?u?eniem kilku kolizji drogowych, a co dopiero jak za kó?ko si?d? m?odzi kierowcy. Nie ma si? co oszukiwa?. A dodatkowym etatów, ani widu, ani s?ychu

  Wezwanie do wojska, a dalsza nauka
Racja nie potrzebnie ten bliet odebrales,


Nieodebranie biletu nic by nie dało. Listonosz robi na zwrotce notatkę o odmowie odebrania i list wraca do WKU. Przyjmuje się fikcję doręczenia.
dzis dostalem " Wezwanie w sprawie powszechnego obowiazku obrony" :/ na 2 lipca


Czyli wezwanie do odebrania biletu. Możesz zrobić dwie rzeczy.
1) nic nie robić do czasu ogłoszenia wyników rekrutacji (szkoła ma na to miesiąc), zadzwonić do WKU i wyjaśnić sprawę. Nie odbierać biletu.
2) postarać się o zaświadczenie ze szkoły, że składałeś wniosek o przyjęcie (to nie jest zaświadczenie o przyjęciu do szkoły). Wysyłasz do WKU. Tylko, że pewnie wyniki będą ogłoszone lada dzień. Ten krok stosujesz jeśli boisz się nieprzyjemności (grzywna itd.)- i tak mało prawdopodobnych.
Po otrzymaniu zaświadczenia o kontynuowaniu nauki wysyłasz do WKU i wypełniasz wniosek o odroczenie służby wojskowej (możesz też stawić się osobiście- preferowane).
Na razie nie musisz się martwić. Zwykle wysyłają co najmniej 3 polecone zanim dojdzie do wysłania policji ( i innych nieprzyjemności). Czyli za 3 miesiące. Do tego czasu chyba zdobędziesz drogocenne zaświadczenie ze szkoły?
Mam jeszcze nadzieję, że masz poważne powody żeby nie iść do wojska (praca, chcesz studiować?). Inaczej odwlekanie w nieskończoność służby niczym dobrym się nie skończy. Lepiej to odwalić wcześniej niż w wieku 25 lat...

  Police Academy
powiem tak mój tata jest po szczytnie i z tego co mi wiadomo zdobywa się tam tytuł oficera policji... również z tego co mi opowiadał najpierw trzeba bodajże pare lat przepracować jako zwykły policjant robić szkolenia itp. później trzeba miec duuuuze znajomości zeby wogóle CIe ktoś tam wysłał do rekrutacji a co dopiero dostać sie tam to tyle co ja wiem wkońcu mój tatus skońćzył Szczytno :)

  Police Academy
heh duzo ludzi chce isc do szkoły policyjnej:P z mojej klasy nawet kilku kolegow chciało najpierw cos mowili o Szczytnie ale sie dowiedzieli ze tam to jest naprawde ciezko sie dostac wiec sie przezucili na inna szkole policyjna:P ale nie wiem czy ktos z nich znał zasady rekrutacji tam na googlach mysle ze cos znajdziesz:)

  Policja naszymi oczami
Ja pewnością zlikwidowałbym zastępczą służbę w policji, ale to i tak się zmieni, jeżeli pobór będzie rzeczywiście odwołany. Każdy zna skuteczność takich "funkcjonariuszy", którzy są na służbie przez dziewięć miechów i nie mają żadnych kompetencji. Ciecie, którzy będą cię spisywać i trzymać pół godziny bo przeskoczyłeś bramkę w metrze (a ZTM i tak zatrudnia prywatnie ochronę do kanarów )...

Ale likwidacja policji na tym najniższym szczeblu (lokalne patrole, interwencje itd.) i zmian na wzór amerykański to dla mnie bzdura. Za oceanem ludzie mają zupełnie inną mentalność (społeczniarską czy obywatelską - nazywajcie to jak chcecie ). U nas wyglądałoby to tak, że albo nikt by nie chciał służyć w takiej "milicji obywatelskiej", albo zatrudnili by się tam ludzie, bez żadnych kompetencji i którzy wykorzystywali by mundur dla dużo większych nadużyć niż te, których obecnie doświadczamy. Myślę, że rozwiązaniem byłaby podwyżka pensji przy jednoczesnym dużo większym rygorze przy rekrutacji i szkoleniu. Wtedy może trafialiby do służby ludzie bardziej rzetelni i godni zaufania.

Pozdrawiam.

  Rekrutacja 2009
witam dobrze że was spotkałem normalnie z nieba spadliście. No więc tak ja również będę przystępował na policjanta ale gdzieś w czerwcu, ponieważ kończę szkole technikum i musz zdawać maturę i inne egzaminy więc dopiero gdzieś w czerwcu zamierzam sie zapisać. no ale przechodzę do sedna sprawy jakie sa przewidziane testy sprawnościowe na ten rok??????? niby znalazłem coś na stronie głównej policji:
http://www.policja.pl/rekrutacja/test_sprawnosci.html
czy by było prawdą że przechodzi się tylko ten tor przeszkód, bo czytałem też na innych forach że sa jeszcze jakieś brzuszki podnoszenie się na drązku ilość tam razy, podciąganie sie na linie jakieś steepery. to co jest wreście na tych testach sprawnościowych

pozdro i proszę bardzo o odpowiedź

  Rekrutacja 2009
Witajcie,
jak tylko się obronię ( magisterka z kryminalistyki) chcę składać papiery do Policji...
Przeczytałam dużo postów na ten temat i im dłużej czytam tym bardziej się boję.. Najbardziej chyba MS i WZ, bo na to w sumie mam najmniejszy wpływ

Gratuluję wszystkim, którzy przeszli już kilka lub wszystkie etapy rekrutacji...

Mam pytanie - może głupie, wiec wybaczcie, ale - jak złoże dokumenty to TWO i TSF mogę mieć w każdej ze szkół? Czy np na ogół ludzi z Warszawy (tu jestem zameldowana i tu chcę pracować) wysyłają zawsze np. do Legionowa? A jak to jest potem ze szkoleniem? Będę wdzięczna za info

  Co sądzicie o oficerach po SO??
Szanowni Panowie Oficerowie, Podoficerowie, Żołnierze i wy podporucznicy (po SO)...

Kandydaci na oficerów, zwani dalej podporucznikami, z tego co wiem, nie są żz, tylko pełnią służbę kandydacką i dopiero po dowodzeniu plutonem, mogą, zaznaczam mogą nimi zostać... i wcale nie muszą (opiniowanie!)

Jest więc czas, by ich zweryfikować. Te kilka lat, to jest wystarczający czas, by Ci, którym zależy, wyszkolili się... Rok SO plus kadencja na stanowisku dowódcy plutonu to całkiem dużo...

Są jednak minusy:
a/ rekrutacja - w szczególności testy psychologiczne - sprawa N-K pokazała, że są istotne niedociągnięcia... Należy zaznaczyć, że "podobno" częste są przypadki, w których kandydaci na SO, to ex-kandydaci do służby w Policji (oblany test multi-select!)

b/system szkolenia - ...

Generalnie uważam, że pomysł pozyskiwania mgr. jest ciekawy. Działa on jednak w uwarunkowaniach daleko odbiegających od rozwiązań wzorcowych. Nadmienię jeszcze, że np. w USA, tzw. ROTC też jest krytykowany, choć absolwenci radzą sobie świetnie.

Liczą się predyspozycje, a te można określić, za pomocą zaawansowanych testów - kwestia tylko czy są na takie fanaberie środki finansowe...

  Żandarmeria Wojskowa, pytania, problemy, OSŻW ... itd
Witam wszystkich forumowiczów jest to mój pierwszy post więc wypadało by sie przywitać.

Za miesiać zaczynam służbe w ŻW,mam pytanie,kilku z was będzie coś wiedzieć na ten temat,a mianowicie jak wygląda ta służba, przez pierwsze 3 miesiące co sie dzieje jakie szkolenia itp.
Wcześniej skłądałem papiery do zastępczej w warszawie w prewencji,
przeszedłem etap kfalifikacyjny ,została mi tylko zgoda z WKU,ale
panowie sie niezgodzili i powiedzieli że mają lepszą propozycje dla mnie,
i skierowali na badania do ŻW.wszystko przeszedłem bezproblemowo,rozmowe z panią psycholog,badania lekarskie więc dostałem
karte powłania do ŻW.
Czy to lepsze rozwiązanie niż służba zastępca,czy po tym inaczej będą patrzeć na mnie jako kandydata do policji,bo w kadrach rozmawiałem o tym i sie dowiedziałem że inaczej patrzą na tych po zastępczęj a inaczej na tych po wojsku.Jakie jest wasze zdanie na ten temat.
I jeszcze jedno,czy jeżeli wojsko podpisało ze mną kontrakt i np po 2 lub 3 latach zdecydował bym sie przenieść do policji,czy czeka mnie taka sama rekrutacja jak innych którzy idą do policji po odbyciu służvby wojskowej zwykłej,bo jednak żw to wybiórcza jednostka.

Co panowie żandarmi myśłą na ten temat.
prosze o opinie.

  Żandarmeria Wojskowa, pytania, problemy, OSŻW ... itd
Za miesiać zaczynam służbe w ŻW,mam pytanie,kilku z was będzie coś wiedzieć na ten temat,a mianowicie jak wygląda ta służba, przez pierwsze 3 miesiące co sie dzieje jakie szkolenia itp.

Czy to lepsze rozwiązanie niż służba zastępca,czy po tym inaczej będą patrzeć na mnie jako kandydata do policji,

I jeszcze jedno,czy jeżeli wojsko podpisało ze mną kontrakt i np po 2 lub 3 latach zdecydował bym sie przenieść do policji,czy czeka mnie taka sama rekrutacja jak innych którzy idą do policji po odbyciu służvby wojskowej zwykłej,bo jednak żw to wybiórcza jednostka.Pierwsze trzy miesiące na szkole to przysięga,trochę szkolenia ŻW,a poza tym sprzątanie i jeszcze raz sprzątanie. Będziesz na szkole w Warszawie. A wierz mi u nas w Mazowieckim Oddziale ŻW jest co sprzątać Niestety,przykro mi jeśli się rozczarujesz

Wierzysz w to,że inaczej będą na ciebie patrzeć podczas rekrutacji do Policji po służbie w ŻW? Zapomnij. Inaczej to by oni na ciebie patrzeli jeśli masz jakieś znajomości w Policji....

A po tym ewentualnym kontrakcie,jeśli się zwolnisz z wojska albo ciebie zwolnią i tak musisz przechodzić proces rekrutacyjny do Policji jak wszyscy kandydaci

Życzę ci powiedzenia i pamiętaj że zawsze początki są najgorsze

  WSO WL we Wroclawiu
Hmm...! Trzeba sobie zadać pytanie wybiegające w przyszłość co po WSO?Zgodnie z nowymi ustawami żołnierz zawodowy podpisuje kontrakt na 3 lata po czym przełożony piszę opinię w skład której wchodzi wf i szkolenia itd.To od tej opini zależy dalsze bycie żołnierzem zawodowym i możę zdarzyć się tak, że Pan X nie mający układów, układzików wyleci po 3 lub 6 latach z WP,ponadto żołnierz zawodowy to prawdziwa marionetka rotacje wśród oficerów są tak duże, że żołnierz może awansować dwa razy w roku np. oficer dostanie stanowisko D-cy Batalionu i przypisany do stanowiska stopień Kapitan wskoczy na odp. U i bedzie zarabial jakies tam pieniażki po skończeniu kontraktu wojsko zaproponuje mu stanowisko D-cy Kompani z przypisanym stopniem porucznika i żołnierz straci na pagonach i będzie mniej zarabiał.Trzeba też uwzględnić fakt, że wojsko zapewnia mieszkanie na czas służby. Z własnego doświadczenia wiem, że nie tylko liczą się tzw "plecy" przy rekrutacji na WSO ale jęśli nawet wprowadzą system taki jak w rekrutacji do policji na kody kreskowe to i tak nie unikniemy układów w WP. Dlatego trzeba sobie zdawać sprawę że nie to że poswiecimy 5 lat na nauke aby zostac oficerem ale to zeby moc potem pracowac i byc tym oficerem.

  1
Cześć
To może i Ja się wypowiem. Ludzie byli są i będą naiwni. Fakt, że wydają pieniądze na uzyskanie odpowiedzi świadczy o ich lenistwie o tym, że nie są na tyle zdolni, lub nie mają czasu. Prędzej czy później odpadną, jak nie podczas rekrutacji to podczas szkolenia lub pracy w policji. Mówię tak nie dlatego, że jestem złośiwy, a dlatego, iż w policji miejsca dla takich ludzi nie ma, i mam nadzieję, że My tego będziemy zawsze strzec.

Forum publiczne dlatego nazywa się "forum" i jest "publiczne", bo nie było, nie ma i nie będzie w miejsca na pieniądze. Pozdrawiam :-)

  [Marvel] Sekcja 13
No to możemy zaczynać.

Po 6 miesiącach szkolenia wkońcu zostaliście oficjalną załogą Sekcji 13.
Oprócz 1 tyś. dobrze wyszkolonych żołnierzy w Sekcji 13 pracuje też kilka oddziałów super-ludzi i mutantów. Wy jesteście właśnie takim oddziałem. Wasz kryptonim to "Grupa Omega".
Waszymi głównymi zadaniami są:
- pomoc policji przy najcieższych przestępstwach i sytuacjach nadzwyczajnych
- zwalczanie super-złoczyńców
- przeprowadzanie rekrutacji nowych członków

Do "Grupy Omega" przyszedł właśnie rozkaz z samej góry. Generał Fury kazał wam odnaleźć i zatrzymać Spidermana, który może stanowić zagrożenie dla obywateli Nowego Yorku. Macie postarać się wziąść go żywcem.

Ze względu na szkolenie każdy gracz komandos ma wyższą sprawność, ponadto potrafi teraz strzelać z broni krótkiej, maszynowej i karabinu.
Naukowcy potrafią strzelać z broni krótkiej.

Do tego zadania zostali przydzieleni wszyscy gracze. Naukowcy mają się zająć odnalezieniem zbiega, komandosi idą w razie jakby Spiderman stawiał opór. Jesteście w bazie Sekcji 13.

  Tragedia w gimnazjum nr.2
Giertych wprowadza "godzine policyjna" - godzine, po ktorej dzieci nie bada mogly przebywac w miejscach publicznych bez opieku rodzicow. Jendo male ale: w prawie Polskim zostalo przewidziane juz, ze po 22 osoby nieletnie nie moga przebywac bez opieki pelnoletnich w miejscach publicznych. Czyli wprowadzone zostanie prawo, ktore istnieje. Czyli nic sie nie zmieni? (ew. puszcza wreszcie regularne patrole, ktore powinny istniec od daawna).

"Będzie też nowa hierarchia kar - dodał Giertych, wyliczając upomnienie, naganę, list do rodziców, publiczną naganę na apelu, skreślenie z listy uczniów i przeniesienie do innej szkoły." - ale... to juz jest? Tylko nie jest egzekwowane? Bo sie nauczyciele boja? Albo komus sie nie chce?

Wyglada na to, ze na pierwszy rzut oka program "Zero Tolerancji" nie wnosi za wiele nowego. Mozliwe, ze po prostu martwe prawa i przepisa zaczna wreszcie byc kontrolowane. Powinno "styknąć" na poprawe sytuacji w szkolach.

btw: w liceach jakos nie ma zbyt wielu (zbyt glosnych) problemow z mlodzieza. W liceach slabych (gdzie przewaza mlodziez patologiczna) potrafia sie dogadac tak samo jak w liceach dobrych, mlodzierz zdolna. Moze po prostu zaczac przeprowadzac normalna rekrutacje w gimnazjach? O.o

edit: parada ortów. Chyba jestem zbyt zmeczony...

  Jestem nowy(a), chcialbym sie przedstawic - tu sie witamy!!!
Lui napisał(a): Witam
Chcialbym wstapic do policji, gdzie sie zglosic?


Najpierw jedz na rekrutacje a potem na szkolenie do Szczytna albo Legionowa
Szczytno to szkółka oficerska, a tak od razu sie tam nie dostanie...
A tak po za tym jako w tym temacie.. CO nie może być na forum policjant? to chyba nic złego przecież

  Polacy chcą być policjantami w Irlandii Północnej
Prawie tysiąc Polaków zgłosiło się do pracy w północnoirlandzkiej policji. Na razie przechodzą rekrutację.

Na zeszłoroczne ogłoszenia policji odpowiedziało 968 Polaków. - Łącznie mieliśmy ponad 7,7 tys. chętnych. Nie wiemy, ilu Polaków dostanie pracę, bo rekrutacja się jeszcze się nie zakończyła. Zgłaszają się do nas doświadczeni policjanci i osoby, które chcą trafić do zawodu - powiedział "Gazecie" oficer dyżurny w biurze prasowym policji.

Irlandzki policjant w trakcie szkolenia zarabia rocznie ponad 20 tys. funtów, po pięciu latach pracy - ponad 27 tys. funtów, a po dziesięciu latach - ponad 32 tys. funtów.

  Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Policja zagra z WOŚP

aura
2009-01-08, ostatnia aktualizacja 2009-01-08 18:28

Łódzcy funkcjonariusze zapewniają, że będą czuwać nad spokojnym przebiegiem niedzielnego finału WOŚP. Zamierzają również przyłączyć się do orkiestrowych uroczystości.

W niedzielę na rynku Manufaktury w godz. 10.30-14.30 stanie specjalne policyjne stoisko z atrakcjami dla najmłodszych łodzian. Na dzieci czekają konkursy z wiedzy o bezpieczeństwie w domu, szkole i na drodze. Można też będzie podziwiać policyjne psy patrolowo-tropiące. Technicy kryminalistyki przygotowali pokaz zabezpieczania śladów i pobierania odcisków palców. Na stoisku chętni do pracy będą mogli zdobyć wszystkie informacje o rekrutacji do policji. Oczywiście przy policyjnym stanowisku będą się pojawiać z puszkami wolontariusze.Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź

  Kilka pytan...
Witam,

Mam kilka pytań:
Jakie dolumenty są potrzebny aby złożyć do pracy w Policji.
(chodzi mi głównie o to czy CV ma być ręcznie napisane czy na komputerze i czy jest potrzebne świadectwo ukończenia szkoły średniej z maturą czy może być bez)

Czy podczas rekrutacji bądz już po przejściach testów kwalifikacyjnych można sie uczyć dalej np. studia bądz jakaś szkoła policealna, czy to w jakiś sposób nie zawadza w służbie/pracy w policji

Dzięki za odpowiedż

  Wyksztalcenie-pytanie
Wyższa szkoła policyjna w Szczytnie moim zdaniem jest dla Policjantów ,którzy przechodzą na oficerke cywilów chyba nie biorą albo sie mylę to mnie poprawcie. Do Policji generalnie najlepiej byc po Ekonomi , Pedagogice, Resocjalizacji , Prawie, Bezpieczeństwie Narodowym i za to jest od 14 do 18pkt więcej w zależnosci czy licencjat czy mgr. A od walki z przestępczoscia zorganizowana mamy CBŚ ABW i CBA:). Po za tym gdy trwa proces rekrutacji rozmawiaja z Tobą w jakim pionie czułbyś sie najlepiej i dlaczego. Na początek i tak 3 lata ulicy potem kierują rozkazem

  prewencja
Papiery składasz do komendy, nie do szkółki. Po pomyślnym przejściu procesu rekrutacji zostajesz przyjęty i w pierwszej kolejności wysyłają Cię na kurs podstawowy do którejś ze szkół policyjnych. I to oni wybierają do której szkoły. Ty dostajesz tylko rozkaz, pobierasz sprzęt i do szkoły... Jeśli chodzi o prewencje to faktycznie najczęściej trzeba tam przepracować pierwsze trzy lata swojej służby aż do momentu przejścia w służbę stałą.

  W?a?ciciel prywatnej uczelni aresztowany
Kraj
PAP, JP /2003-08-04 13:26:00

Właściciel prywatnej uczelni aresztowany

Właściciel i kanclerz Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu, Paweł P., został aresztowany na trzy miesiące. Prokuratura zarzuca mu nielegalne posiadanie amfetaminy i marihuany.

Prokurator Andrzej Jóźwiak z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu powiedział w poniedziałek PAP, że Paweł P. został aresztowany, ponieważ pomimo wielu wezwań nie stawiał się ani w prokuraturze ani w policji. "W związku ze stawianymi mu zarzutami musi zostać poddany badaniom psychiatrycznym" - dodał prokurator.

Prokuratura zarzuca mężczyźnie nielegalne posiadanie kilkunastu porcji amfetaminy i marihuany. Podczas przeszukania w mieszkaniu aresztowanego znalazła je policja, która otrzymała informacje, iż może on mieć nielegalnie narkotyki. Pawłowi P. grozi kara od sześciu miesięcy do 10 lat pozbawienia wolności.

Paweł P. jest również właścicielem Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości we Wrocławiu. Z usług obu uczelni korzysta łącznie blisko 15 tys. osób - poinformowano PAP w dziale rekrutacji WSZiB w Poznaniu.


  O pierwszym dniu wiosny słów kilka
21 pierwszego marca będziemy mogli poznać bliżej wrocławską Policję. Odwiedzi nas kilku funkcjonariuszy, którzy opowiedzą o swojej pracy i technice wykonywanego zawodu, a także o trybie kształcenia przyszłych oficerów policji. Będą odpowiadać na wszystkie Wasze mniej lub bardziej kłopotliwe pytania.
Harmonogram dnia:

-8.30- mała salka
SPOTKANIE OGÓLNE NA TEMAT DZIAŁALNOŚCI POLICJI I JEJ STRUKTUR ORAZ SPOSOBACH REKRUTACJI OFICERÓW
Czas trwania: 40 minut

-9.20- gabinet 24
SPOTKANIE Z OFICEREM ŚLEDCZYM
Czas trwania: 60 minut
-9.20- teren przed szkołą/ zbiórka w przedsionku
SPOTKANIE Z TECHNIKIEM KRYMINOLOGII*
Czas trwania: 60 minut
-9.20- teren przed szkołą/ zbiórka w przedsionku
SPOTKANIE Z „DROGÓWKĄ”*
Czas trwania: 60 minut

-11.50- duża sala
ROZGRYWKI MIĘDZYKLASOWE
*- spotkania odbywać się będą na zewnątrz szkoły

SERDECZNIE ZAPRASZAM!

P.S. Liczba osób biorących udział w poszczególnych spotkaniach nie może przekraczać 35.

  Skąd ta Policja??
tak jak koleżanka napisała: jak by sie chciało człowiekowi uczyc to by policjantem nie został...Albo jesteś młody i gówno wiesz albo stary i pamiętasz czasy kiedy do Policji brano każdego kto był zdrowy i nie był karany. Reszta to pal licho ...
No i jeszcze trzecia opcja (najbardziej prawdopodobna) - jesteś głupi (to nie obraza, a ewentualny fakt). Nie wiesz, że nie mając pojęcia o pracy w Policji, etapach rekrutacji, szkołach, itp. się nie pisze

  Cukrzyca i Praca w Policjii
Witam


Witam Cię.
Na ten temat odpowiedź możesz dostać tylko od policji.
Zadzwoń do komórki personalnej którejś z komend wojewódzkich ( nie musisz się legitymować ), a tam dostaniesz wiążącą odpowiedź. Możesz popróbować w jakiejś szkole o profilu wojskowo-policyjnym. Też będą wiedzieć.
A wcześniej poczytaj tu: http://www.policja.pl/rekrutacja/ Wyszukiwarki to dobra rzecz.
Ale wg mnie, to w służbach operacyjnych nie znajdziesz miejsca. Może gdzieś na "zapleczu" tych służb. A tam dopiero z wyższym wykształceniem.

  O służbie w policji
Na zaproszenie Szkolnego Doradcy Zawodowego przy Gimnazjum nr 1 w Zgorzelcu Andrzeja Kozaka, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu: asp. Cezary Kalis - specjalista Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Sekcji Prewencji oraz Magdalena Gotthardt - specjalista Zespołu Kadr i Szkolenia, w ramach projektu przygotowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości - Otwarta Firma, wzięli udział w 2 godzinnym spotkaniu z uczniami klas trzecich.
W trakcie prezentacji multimedialnej uczniowie mieli okazję zapoznać się z informacją o funkcjonowaniu Policji jak również ze specyfiką zawodów przydanych do późniejszej służby w Policji. Ponadto szczegółowo omówione zostały wymagania formalne stawiane kandydatom do służby oraz proces rekrutacji do Policji, po to aby każdy z uczestników mógł zweryfikować wyobrażenia związane ze służbą i pracą w Policji. W spotkaniu wzięło udział ponad 80 gimnazjalistów, ich wychowawcy oraz zastępca dyrektora szkoły.
Drugim etapem projektu będą odwiedziny w tutejszej Komendzie kliku uczniów gimnazjum, w celu bezpośredniego zapoznania się z funkcjonowaniem Policji oraz poznaniem specyfiki zawodu policjanta.

Na podstawie: http://www.gazetaregionalna.pl

  BOR czy Policja
Witam, jeszcze raz wstawiam ten temat bo mi bardzo zależy na waszych opiniach, tym razem bez koloru czerwonego. Prosze o jak najwięcej odp.

....jakiś czas temu postanowiłem podjąć starania o wstąpienie do
formacji mundurowych. Orientując sie w skomplikowaności i rozpiętości
czasowej procesów rekrutacyjnych zdecydowałemzłożć papiery do kilku
placówek. Obecnie dostałem powołanie, z wyznaczonym terminem, do BORu i
Policji (przeszedłem już całą rekrutacje). I z tym wiąże się moje pytanie,
otóż chciałbym wiedzieć gdzie lepiej iść, gdzie czeka mnie lepsza
przyszłość, większa możliwość rozwoju. Chciałbym zdobyć jak najwiecej
informacji żeby podjąć jak najleprzą decyzje (w końcu chodzi tu też o moją
rodzine, żeby mieli jak najlepiej).
Pewne kroki poczyniłem, nawet rozmawiałem z kolegami z jednej i
drugiej formacji ale mam zastrzeżenia co do ich obiektywności, dlatego
każda opinia się przyda(sprawdzona).
konkretyzując jestem po szkole wyższej (mgr.Zarządzanie Bezpieczeństwem),
dobrze zbudowany i sprawy fizycznie, 25lat, chciałbym wiedzieć:
-jakie są perspektywy rozwoju w obu formacjach (słyszałem że w BORze to
bez pleców nie ma szans na żaden rozwój)
-jakie są pensje (mniej wiecej) po 3-4lat (z dodat. najlepiej roczne)
-czy szkoła pomaga w rozwoju
-czy to prawda że BOR maja przemianowywać na policje i oddają część
placówek pod MSZ
-gdzia łatwiej o awans itp. Bardzo prosze o pomoc jest to dla mnie berdzo
ważne.Jestem początkujący wiec mogłem coś poknocić ale prosze o nie
zamykanie tematu, generalnie przejżałem forum i nie znalazłem podobnego
tematu.

  BOR czy Policja
Zacznijmy od tego, że niespecjalnie poważne jest zadawanie takich pytań na forum. Zwłaszcza, że nie masz 15 lat i musiałeś się jakąś wiedzą w procesie rekrutacji wykazać.

Od ludzi, w każdej służbie usłyszysz, że bez "pleców" nie da rady. To slogan powtarzany przez wiele osób. Ci co się nie dostali powtarzają go, żeby usprawiedliwić własne braki, a Ci co się dostali zapewne tłumaczą w ten sposób brak oszałamiających sukcesów. Nie twierdzę, że nie ma w Polsce zjawiska nepotyzmu, ale jednak zdolni się dostają tam gdzie chcą i zapewne osiągają sukcesy. Zresztą sam obalasz mit, że bez plecaków do BOR-u czy policji nie można się dostać.

Oczywiście policja, z racji tego że ma znacznie szersze funkcje i uprawnienia daje więcej możliwych ścieżek kariery, a szkoła zawsze się przydaje.

BOR i policja to jednak dwie różne bajki i skoro już masz ten luksus wybierania, to proponuję się zastanowić co chcesz robić, a nie czy potrzebne są plecaki i ile dokładnie będziesz zarabiał. Znając specyfikę każdej z tych formacji powinieneś wiedzieć czego chcesz i oczekujesz, a nie zadawać takie pytania na forum. To jest jak sama nazwa wskazuje służba i chyba potrzebne jest coś takiego jak powołanie ?!

pozdrawiam i życzę dobrego wyboru

  praca
witam nie będę zajmował nikomu czasu pydaniami na temad rekrutacji lub'' jak sie dostac do policji" bo na wielu forach jest tem temat czałkowicie opisany. interesuj mnie jak naprawde wygląda praca młodego policjnta? jak odnoszą sie do niego przełorzoni, sztarśi koledzy? i lie moze zarobic taki policjant odrazu po szkole? czt taki "młody " niema jakis przykrości ze jest najnowszy w komędzie? aha i jeszczt jednopytani czy trudno o awans czy jest naprawdw tak ze kobiety sa pcgane w gore a mezczyzni siedzą po 7 lat na ulicu bo z taką opinią terz sie spotkałem. sam wlasnie sie staram o przyjecie od poliji i chce wiedziec na co sie przygotowac? z gory dzięki

  Pare pytan dot. pracy w policji
Może najpierw wyjaśnie sprawę studiowania zaocznie. Kiedy jedziesz do szkoły policji to przez okres 6 tyg być może nie wyjedziesz do domu. Zależy to od sytuacji w jakiej się znajdujesz a także od twojego przełożonego.
niestety co do wojska to pozwolęsobie ciebie odesłać na stronkę: http://www.ifp.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=30114&sid=f32e4b9300a1884ce980d900ab6cf865
tu jest wszystko co cię interesuje odnośnie wojska.
A co do procedury rekrutacyjnej to trzeba złożyc arkusze A i C z wypełnionymi danymi osobowymi, list motywacyjny, następnie dostajesz telefon z informacja o spotkaniu, po takowym kolejny z termonem testu wiedzy ogólnej i testu sprawności fizycznej, jeśli pojdzie ci ok to do wojewódzkiej na Multi selekt i rozmowe z psychologiem, póżniej wywiad zorganizowany i komisja lekarska.
Cała rekrutacja trwa ok 2, 3 m-cy. Nie jest tak łatwo wierz mi... wszystkiego możesz sie dowiedzieć na stronie: http://www.policja.pl/rekrutacja/
Pozdrawiam

  Antyteroryści
Witam jestem z Tarnowa mam kilka pytań jednak chcę uzyskać odpowiedz nie w stylu ze gdzieś slyszałem lub czytałem prosze o konkretne odpowiedzi. Chcę się dostać do policyjnych AT jednak nie wiem jak zacząć skończyłem Lo wojskowe i teraz walcze z matura myślałem aby iść teraz do jakiejś szkoły ochrony typu Cobra zrobić kilka kursów np nurka i dalej nie wiem co bo nigdzie nie mogę znaleść nic o formie rekrutacji do AT, dostałem Kategorie A bez paragrafów na wojskowej komisji lekarskiej jednak mam jakąś wade wzroku na prawym coś kolo 0,6 czy będzie to miało jakiś znaczny wpływ na dostanie się? Proszę o odpowiedz co i jak.

  Kryminalistyka, praca w policji -> studia, szkoła policyj
Hej ! Jestem nowym użytkownikiem na tym forum. Na poczatku chciałabym podziękować twórcy za stworzenia takiej strony, forum...
Przejdźmy do rzeczy... Chciałabym dowiedzieć się wszystkiego na temat studiów i szkół policyjnych, które później pozwoliłyby mi pracować w policji (nie chodzi mi o chodzenie z pistoletem po ulicy). Z tego, co tu wyczytałam, do Wyższej Szkoły Policyjnej w Szczytnie przyjmują tylko osoby, które skończyły już studia. Tak więc: jaki kierunek wybrać ? Jakie są zasady rekrutacji do Szkoły w Szczytnie ? Proszę o wszelkie informacje na ten temat. Jest to dla mnie bardzo ważne. Pozdrawiam moderatora i wszystkich użytkowników

  Kryminalistyka, praca w policji -> studia, szkoła policyj
Hej ! Jestem nowym użytkownikiem na tym forum. Na poczatku chciałabym podziękować twórcy za stworzenia takiej strony, forum...
Przejdźmy do rzeczy... Chciałabym dowiedzieć się wszystkiego na temat studiów i szkół policyjnych, które później pozwoliłyby mi pracować w policji (nie chodzi mi o chodzenie z pistoletem po ulicy). Z tego, co tu wyczytałam, do Wyższej Szkoły Policyjnej w Szczytnie przyjmują tylko osoby, które skończyły już studia. Tak więc: jaki kierunek wybrać ? Jakie są zasady rekrutacji do Szkoły w Szczytnie ? Proszę o wszelkie informacje na ten temat. Jest to dla mnie bardzo ważne. Pozdrawiam moderatora i wszystkich użytkownikówPraca w policji TO WŁAŚNIE NA POCZĄTEK chodzenie z pistoletem po ulicy. Każdy powinien przez to przejść, bo jak inaczej odróżnić urzędniczkę na szpilkach, zajmującą wartościowy etat od prawdziwego policjanta?

Jeśli zdasz egzaminy wstępne - masz na to jakieś 20% szans, to najpierw musisz odbębnić swoje na kursie podstawowym kilku-kilkunastomiesięcznym - w zależności od "widzimisie" aktualnej ekipy rządzącej.
Potem trafiasz z PISTOLETEM NA ULICĘ, a potem się zobaczy co potrafisz i na co Cię stać. Jesśli stać Cię tylko na LATANIE Z PISTOLETEM, to latasz z nim do emerytury.

Mogą się przydac studia prawnicze, ale tak prawde mówiąc - tylko na dość nudnawym dochodzeniowo-śledczym froncie.

  Szkoleń nie ma ale odpowiedzialność owszem
Cały czas mam wrażenie, że w wojsku, pewnie i w policji oraz innych jednostkach budżetowych oprócz samorządowych(nie pracowałem tam), trwa jeszcze komunizm lub późny komunizm. Szkolenia jeżeli zrobią to tylko wtedy jeżeli rozporządzenie nakazuje lub ustawa i musi dany pracownik być przeszkolony, a pozostałe szkolenia ucz się sam. Wchodzi u nas "profesjonalizacja" armia zawodowa, pracownicy którzy dotychczas robili pobór do wojska mają teraz za zadanie rekrutować do armii zawodowej, nie mając pojęcia co to rekrutacja - dwie różne rzeczy. Snują się po pokojach apatycznie nie radząc sobie z tym problemem, ale nikt nie ma zamiaru ich wysłać na profesjonalne szkolenie. Horror!!!

  Czemu księża bardzo rzadko dają dobry przykład?
Prawdę powiedziawszy, nie sądzę, aby mnie w innych seminariach diecezjalnych czy zakonnych nie mogło spotkać coś podobnego. "Lamentują", że nie ma powołań, a gdy już ktoś zechce "pójść za Jezusem" (cudzysłów to nie pomyłka), czasami obrywa od tych, którzy właśnie powinni być oparciem i się o to powołanie troszczyć. Niejeden kleryk, który był w moim seminarium, musiał wcześniej opuścić to, w którym był poprzednio, a które często było jego macierzystym.

Uważam, że plakaty powołaniowe powinny mieć taką treść:

"BISKUP TAKI A TAKI OGŁASZA NABÓR KANDYDATÓW NA SWOICH WSPÓŁPRACOWNIKÓW DO POSŁUGI DUSZPASTERSKIEJ W SWOJEJ DIECEZJI"

Gdy się napisze, że to Jezus zaprasza do pójścia za sobą, brzmi piękniej, nieprawdaż. Ostatecznie jednak to nie sam Jezus decyduje o dalszej drodze delikwenta.

W rzeczywistości niczym się to nie różni od zwykłej rekrutacji do szkoły policyjnej, do wojska zawodowego lub na zwykłe studia. Też można odpaść na mocy decyzji ludzkich. W tych jednak przypadkach decydenci bynajmniej własnych decyzji nie tłumaczą wygodnie wolą Bożą, bo dla mnie to jest dowód lekceważenia.

Dlatego raczej bym nie radził nikomu, by, idąc do seminarium czy do zakonu, nastawiał się, że na pewno zostanie.

  Fatalne wyniki rekrutacji do policji
"Rzeczpospolita" pisze o fatalnych wynikach rekrutacji do policji. Przez sito egzaminacyjne przeszło tylko kilka procent zdających. Według dziennika, będą problemy z obsadzeniem dwóch tysięcy policyjnych etatów.
"Ludzie po studiach nie zaliczają prostych testów z wiedzy na poziomie szkoły średniej oraz sprawdzianu fizycznego" - powiedział "Rzeczpospolitej" Tomasz Klimczak, rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi.

Do obsadzenia w łódzkiej policji jest 130 etatów. Kandydatów było blisko 2100, z czego 1300 już zdawało egzaminy. Tylko 3 procent z nich zaliczyło test z wiedzy i sprawności oraz test psychologiczny.

W całym kraju z 30 tysięcy kandydatów egzaminy ma już za sobą ponad 13 tysięcy. 543 osoby pozytywnie zdały test z wiedzy oraz sprawdzian fizyczny i psychologiczny. Jeżeli zaliczą autoprezentację i badania lekarskie, zdobędą policyjny etat. Do obsadzenia w całym kraju są jednak dwa tysiące miejsc.

Ciekawe czy to przepisy się zaostrzyły czy do tej pory przyjmowano baranów do policji przymykając oko na egzaminach bo wcześniej jakoś o czymś takim nie było slychać a może nam społeczeństwo zgłupiało :24:

  Moja historia w wielkim skrócie
Studia już się zaczęły wiec trzeba będzie próbować za rok. Chciałam iść na policje, szkoła policyjna, rekrutacja w grudniu, będę składała papiery, może się uda, choć boję się testów psychologicznych, tzw. Multi select. Testy fizyczne jeszcze dam radę, ale właśnie te psychologiczne.

Teraz to już za stara jestem na trenowanie, bo takie trenowanie, że ja nie dostanę się do drużyny mnie nie urządza. A chodziłam na treningi do drugiego trenera mojego miastowego zespołu, który jest w Ekstraklasie.

Moim zdaniem dobry psycholog powinien wiedzieć kiedy osoba kłamie, ten mój nie wiedział. Nawet psychiatra, który mnie "oglądał" w szpitalu tez nie zauważył, że kłamię. Napiszecie pewnie, że mogłam psychologa zmienić, ale cóż. To było kilka lat temu.
Czasem myślę, że życie jest piękne, ale zaraz potem myślę, że życie jest do du..., najlepiej je zakończyć.
Silna byłam, aż sama siebie za to podziwiam(wiem, mogło to zawiać egoizmem, ale byłam z siebie dumna), za ten pobyt w Anglii, że wytrzymałam, bo naprawdę, to był horror.

  Czy warto dziś zostać zawodowym?

Oficerami powinni zostac ci najbardziej predysponowani do sluzby w wojsku i dowodzenia ludzmi. Icha kariera obowiazkowo poczatkowalaby w sluzbie wsrod szeregowych jednostek wojskowych,a nie szkol wojskowych,gdzie to bardziej przez 2 lata pierwsze tresura.Amen.
Ale wśród st.szer. również jest mnóstwo przypadkowych ludzi.Póki co, jest to wina zasad rekrutacji - sito powinno mieć mniejsze "oka", np. powinno się kierować kandydatów na specjalistyczne badania psychologiczne pod kątem dopuszczenia do używania broni palnej (tak jak w Policji), bo z niektórymi osobiście obawiałbym się ćwiczyć z ostrą amunicja...
Cóż, taki los...

  Jak wojsko odstręcza ochotników na żołnierzy.
W większości służb munurowych jest podobnie np. Straż Graniczna znana z autopsji rekrutacja trwa nawet pół roku po czym w każdej chwili może przyjść wiadomość o zaprzestaniu prowadzenia procesu rekrutacji bez podania przyczyny.W policji podobnie kumpel właśnie wyjechał na szkołe policyjną czekał tylko 7 miesięcy.Tak że po pierwsze cierpliwość a jak nie to zawsze zostaje LC tam rekrutacja trwa góra tydzień pzdr.

  przejście do Policji -Straży Granicznej?
Radziłbym ostrożność, ponieważ dopiero w tym rok ma wejść w życie stosowne rozporządzenie MSWiA w sprawie szczegółowego sposobu i trybu prowadzenia postępowania w stosunku do innych funkcjonariuszy przenoszonych do policji. O dziwo nic nie mówi się o żołnierzach zawodowych, natomiast w grupie tej można znaleźć: SG, BOR, PSPoż, ABW, AW, SWW, SKW, CBA. (Projekt rozporządzenia mogę przesłać na mail).
Z pewnością w przeszłości istniały "porozumienia" międzyresortowe, ale na chwile obecną, chcąc rozpocząć czy kontynuować służbę w Policji, każdy żołnierz zaw. musi przejść drogę kwalifikacyjną jak osoby cywilne. A dalej: szkolenie podstawowe....
Nr tel do biura rekrutacji w Warszawie: 226036568.

Jeśli jednak ktoś posiada inne informacje w tym temacie to również poproszę o komentarz.
Przykro mi bardzo. Pozdrawiam.

  Szkoła podoficerska a służba zastępcza
Witam mam takie pytanie aktulnie dostałem sie do OPP(kończe proces rekrutacji)
i z tego co powiedziano mi na komisji lekarskiej mam za dużą wade wzroku i niebęde mógł być w pszyszłości policjantem....
Powiedziano mi ze moge sie zgłosić na korekte wady wzroku i byłem ale tam dowiedziałem sie że mam oczopląs i niekwalifikuje się do korekty,czyli jednym słowem nie zostane w policji i mam takie pyt. czy po tej służbie kandydackiej moge się starać o przyjęcie do tej szkoły????
czy może tam komisja lekarska mnie niedopuścić??wada niejest wielka ale jest -2.0 -2.25 dzięki i pozdrawiam

  Policealna szkoła policyjna??
Jeśli chcesz iść do policji możesz iść od razu po skończeniu ogólniaka, jednak ze średnim wykształceniem daleko nie zajdziesz. Wtedy musisz tylko przejść jakieś szkolenie oraz zdać egzamin sprawnościowy, test z wiedzy o społeczeństwie oraz pozytywnie przejść przez testy psychologiczne. Najlepiej jednak iść do szkoły oficerskiej w Szczytnie (http://www.wspol.edu.pl/), gdyż jest to uczelnia wyższa. Co do przedmiotów na maturze to prawdopodobnie mozesz zdawac co chcesz, ważne tylko żeby zdać. Szczegółów rekrutacji poszukaj na ich stronie.

  Pieprzyć 112...


| Na zakręcie z Ostrobramskiej w TŁ w stronę Centrum, samochód się
| "wyautował", przyrżnął w drzewo aż się złamało, spod maski zaczęło
| się dymić... (przez moment dość ostro, na tyle, że być może się
| palił)
| Łapię za telefon, 112. Numer alarmowy, komenda miejska... "wszyscy
| operatorzy są zajęci" i tak przez minutę... 997 "wszyscy operatorzy
| są zajęci" i tak przez drugą minutę.

Długi weekend, więcej "świętowania" wśród obywateli zwiększa liczbęNa wesele jechali... Tak mi pewna pani powiedziała (czyli agencja 3P),
co była przy tym.

zdarzeń... Poza tym żebyś Ty wiedział, jakie są braki kadrowe w
policji - znajomy jest dyżurnym i autentycznie są sytuacje, kiedy
zwyczajnie nie ma kogo wysłać na interwencję.OK. Ja rozmiem, że są braki... i nawet niespecjalnie o to narzekam.
Narzekam o to, że bandyta może mi n razy odciąć łączność tnąc kable, czy
zagłuszając komórkę... A to dlatego, że nie zdążę na czas powiadomić
pomocy, to i nie będą wiedzieć, że mają przyjechać. Niech przyjadą nawet
za 10-15 minut, ale niech przyjadą. Niech szybko odbiorą zgłoszenie i
jak będzie wolny "korytarz powietrzny", to sie zjawią.

Sprawę pogarsza jeszcze to, że jak policjant kogoś przydybie, to potem
musi latać po sądach za świadka - więc takiego policjanta będzie
ciągle brakować, bo będzie czekał w sądzie na opóźniającą się
rozprawę.No, to rzeczywiście jest popieprzone... jak mojej mamie doliniarze
skroili w tramie portfel, to zgłaszałą to może minutę... no, 5 minut, a
pisania było chyba na 2 godziny... A nawet na jedną, to za dużo.

Niestety proces rekrutacji nadal mało cywilizowany, więc do policji
trafiają bardzo często młodziaki (szkolenie podstawowe normalnie jest
skoszarowane, więc np. człowiek po studiach z rodziną się na to już
raczej nie skusi, nawet jakby był idealistą) nie mające innego pomysłu
na życie, z których wielu się potem wykrusza albo "kładzie laskę" na
wszystko.
po szkodzie głupi"... A może Mickiewicz... nieważne... nie mam jak
sprawdzić, net mi zdechł niemal zupełnie. Istotne to, że powiedzenie to
wydaje mi się, że wybitnie pasuje do pewnych ludzi (władza...?) także i
dzisiaj... Nawet tragedie tu i ówdzie takich nie uczą...


  Dziadostwo szerzy się w apartamentowcu Łucka City

No to ja mam dokladnie przeciwne wrazenia. Kilka lat katowania sie z totalnymi
chamami, pozbawionymi odrobiny szacunku dla otoczenia.
Calonocne imprezki, muza na caly regulator, bijatyki, darcie ryjow,
panienki z agencji, smrod petow i trawy palonych w oknach, butelki rzucane
z okien, zero przejecia wizytami policji.
Na proby zwracania uwagi reakcja zawsze na zasadzie - moje mieszkanie,
moge robic, co chce.
Co ciekawe, reprezentacja bardzo szacownej, katolickiej uczelni:(Hah. To trafiłaś w dziesiątkę. UKSW (bo rozumiem, że o nim mowa)
szacowny i katolicki to może był kiedyś. Dziś jest to lekko podupadająca
i niepopularna szkoła, która dużą część studentów łapie na rekrutacjach
uzupełniających. Ma najwięcej wolnych miejsc, najniższe progi. Prowadzą
kierunki, na których uczą ludzie z innych dziedzin. Kilka z nich od lat
jedzie na warunkowej ocenie Państwowej Komisji Akredytacyjnej, choć
podobno coś poprawiali (rok temu byli bodaj rekordzistą w Warszawie).

Jak wejdziesz na ich stronę, to zobaczysz informację o dodatkowych
rekrutacjach. Matematyka - miejsc na kierunku: 25. Miejsc wolnych: 25.
Niewiele lepiej np na Informatyce i Ekonometrii, a przecież to są
zazwyczaj bardzo oblegane kierunki.

Pomijając kierunki takie jak Teologia, Prawo Kanoniczne czy
Dziennikarstwo UKSW jest zagłębiem tak zwanych "spadkowiczów".

Inną sprawą jest, że musiałaś naprawdę źle trafić. Studenci oczywiście
bawią się ostrzej niż średnia krajowa, ale w olbrzymiej większości są
bardzo kulturalni - szczególnie Ci przyjeżdżający na dobre wydziały z
małych miasteczek, bo mają poczucie pewnej misji :)

Uspokoili sie nieco po wlaczeniu spoldzielni i rodzicow.
No niestety, tak to bywa, jak sie daleko w Polsce zostawi tatusia i mamusie
oraz cale dotychczas kontrolujace srodowisko.Nie jest to zasada i myślę, że dałoby się znaleźć taką wręcz przeciwną.
Są osoby mieszkające w Warszawie, a jednak wynajmujące dzieciom
mieszkania na okres studiów - może właśnie dlatego, że są to nieznośni
osobnicy i rodzice wiedzą, że nie znieśliby imprez, o których Ty mówisz:)

pozdrawiam,
Kosu


  Policja pobila 17-latka...

W jakim Ty Matrixie zyjesz czlowieku?
Pielegniarki tez pracuja za 800 zl miesiecznie bo czuja potrzebe
niesienia pomocy, tak?To nieco inny zawód. Stosunkowo niewiele osób ma predyspozycje
odpowiednie do pracy w policji. Chętnych jest sporo i odsiew też duży.
Sama chęć zarobienia na chleb tu zdecydowanie nie wystarczy.

Nauczyciele, jak jeden maz i zona, stawiaja zawsze dobro
dzieci ponad swoje - cos jak Silaczka...Nie zrozumiałeś nic z mojego postu. Nie o żadne "dobra" tu chodzi, tylko
o pewną specyfikę zawodu i niezbędne predyspozycje. Nauczyciele też
muszą być odporni na nerwowe bachory i nie mogą na przykład podejść do
takiego i strzelić w twarz, nawet jeśli zostaną zwymyślani.

Slyszales kiedys dowcip dlaczego 8,5 (byla kiedys taka
marka papierosow) to papierosy policjantow (wtedy milicjantów)?
Bo obrazowo ukazuja wyksztalcenie:
8 klas podstawowki i 0,5 roku szkolenia zawodowego.
Podpowiem - dowcip ten wymislili sami zainteresowani.Słyszałem. Podobno był opowiadany czterdzieści lat temu. Teraz jest
inny, bardziej aktualny: dlaczego policjanci na patrole piesze
chodzą parami? Bo jeden jest po polibudzie, a drugi po uniwersytecie. I
faktem jest, że odsetek ludzi po studiach wśród nowo przyjmowanych jest
duży, czasem 50%. Do policji raczej nie trafiają tacy z "łapanki". Nie
wierzysz to poczytaj jakieś forum dla policjantów. Temat rekrutacji
wałkowany jest bez przerwy, znajdziesz relacje samych zainteresowanych.

Moze ten gostek padl ofiara naduzycia ze strony policji.Nadużycia??? Jakiego u licha "nadużycia"...
Czy jak komuś zmasakruje śledzionę i rozwalę nos to będzie "nadużycie"?

Niewatpliwie to trzeba wyjasnic, ale na mily Bog... to nie zadne
dziecko - tylko 17-letni czlowiek.
W zaleznosci od swojej przeszlosci - to moze byc kiler
jakich malo, moze miec juz na kacie pobicia, gwalty, zabojstwa...Aha... I jakoś nikt o tym nie wspomniał. Zresztą to by wcale nie
zmieniało sytuacji.

Zreszta nie o to mi chodzi - bardziej zalamala mnie
Twoja wizja policjantow - rodem z Kryminalnych chyba ;)Hmmmm... Jeśli kiedyś policja zacznie się masowo upodabniać do bandytów,
a społeczeństwo będzie to tolerować to przyjdzie czas na emigracje.


  Szkoła policyjna w Szczytnie
Czy ktoś może mi podać stronę szkoły policyjnej w Szczytnie ( o ile taka jest) lub zasady rekrutacji.

  Praca w Policji
post jest w dziale: rozrywka, towarzyskie

peKiedyś natknęłam sie na takie coś:
Polak może bez problemu zostać policjantem w Wielkiej Brytanii. Musi mieć tylko nie mniej niż 18 i nie więcej niż 50 lat oraz bardzo dobrze znać język angielski. Jeśli kandydat przejdzie testy medyczne i sprawnościowe, zostanie przyjęty. Np. o pracę w londyńskiej policji można się starać przez internet, ale nie można tego zrobić z Polski, trzeba być na miejscu. Na stronie http://www.metpolicecareers.co.uk wypełnia się aplikację, na drugi dzień dostaje się zaproszenie na testy medyczne i sprawnościowe. Trzeci dzień rekrutacji to sprawdzanie referencji i niekaralności kandydata. Jeśli kandydat zaliczy pozytywnie wszystkie etapy selekcji, zostaje wysłany na szkolenia i trafia do jednostki. Tam przez początkowy okres służby pracuje pod kuratelą doświadczonego policjanta.

oraz:

Jak szukać pracy w policji?

Najprostszą metodą jest odwiedzenie strony internetowej lokalnej policji - bądź ogólnej, na której dostępne są informacje o naborze i wakatach oraz wymaganiach stawianych kandydatom. Za jej pośrednictwem można też złożyć aplikację on-line. Po całym kraju jeżdżą też specjalne policyjne busy informacyjne (Recruitment Bus). Kandydat na wolontariusza musi mieć ukończone 18 lat (ale nie więcej niż 57), mieszkać na terenie Wielkiej Brytanii (osoby pracujące muszą wykazać, że np. dokonały formalności i zarejestrowały się w Home Office w ramach systemu WRS), mieć nieposzlakowaną opinię oraz dobrze znać zarówno język angielski, jak i polski. Trzeba także przedstawić świadectwo niekaralności (zarówno polskie, jak i brytyjskie). Od kandydatów wymagana jest oczywiście także dobra kondycja fizyczna, zaświadczenie o stanie zdrowia i odporność na stres. Strona ogólna dotycząca brytyjskiej policji, to: www.police-information.co.uk.

  Wasze osiągnięcia :)
Fajne są te mikroskopy , ale porządne kosztują od 800 zł w wzwyż niestety nie na moją kieszeń, ale może się zaopatrzę w taki do 200 zł.
Szkoda, że nie mogę zrobić fotografii moich osiągnięć jak na przykład porównywanie rozerwanych części dokumentów czy folii, które stanowiły przedtem całość.
Ale myślę, że to też jakieś małe osiągnięcie
A propo czy na szkoleniach na technika kryminalistyki w Policji są zajęcia, na których uczą pracy z mikroskopem i prowadzenia nim oględzin rzeczy?
A pytam tak z ciekawości, bo rekrutacja już w maju akurat dwa miesiące po mojej obronie i jak bym się dostał to dobrze wiedzieć, co może być na takim szkoleniu jak się później na nie zdecyduje

Nareszcie są obiecane zdjęcia moich skromnych dokonań
Pędzle: 1 do proszków barwnych 2 do proszków białych 3 do opylania
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Komora cyjano-akrylowa wykonana z pudełka papierowego z szybką w przedniej ściance, z boku wmontowana żarówka, na której umieszczam miseczkę z klejem, u góry otwór i sznureczki do zaczepiania przedmiotów:

Obrazek

Obrazek

ObrazekFajna ta komorka.Z czego szybka??Ja zrobiłem dziś podobną,tylko że więcej taśmy Jakiego kleju używasz?? Wicol jest dobry??

  Police Academy
Bedac dzieciakiem ogladalem ta serie wiele razy i zawsze byla to dobra zabawa. Co prawda nie ma to nic wspolnego z prawdziwa rekrutacja do policji i szkoleniem, ale w koncu to komediowa seria. Niejeden swietny gag, kolorowi, zroznicowani bohaterowie to jest to co w tej serii lubie najbardziej.

  Kolejny zarzut wobec podejrzanego o korupcję urzędnika
Zarzut przyjęcia łapówki za załatwienie miejsca w liceum postawiono Krzysztofowi Mincewiczowi, byłemu szefowi wydziału edukacji Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Za wręczenie łapówki odpowie ojciec ucznia

Wydział do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku od kilku miesięcy prowadzi postępowanie dotyczące korupcji w gdańskim magistracie. W połowie grudnia ub. roku aresztowano dyrektora wydziału edukacji UM Krzysztofa Mincewicza. Postawiono mu zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w zamian za ustawianie przetargów w podległych mu jednostkach. Mincewicz wyszedłby z aresztu w tym tygodniu, ale policja i prokuratura zgromadziła przeciwko niemu dowody kolejnego przestępstwa.

- Wniosek o przedłużenie mu aresztu o kolejny miesiąc został przez sąd uwzględniony - informuje rzecznik pomorskiej policji Danuta Wołk-Karaczewska.

Chodzi o kolejny wątek śledztwa, który dotyczy nieprawidłowości przy przyjmowaniu uczniów do liceów gdańskich. Zdaniem zajmujących się sprawą śledczych, dyrektor Mincewicz "pomagał" w przyjmowaniu dzieci do dobrych liceów poza oficjalną rekrutacją ("Gazeta" pisała o tym pod koniec stycznia).

- Potwierdziło się, że dyrektor wydziału edukacji umożliwiał przyjęcia do szkół po zamknięciu informatycznego systemu rekrutacji, który każdemu uczniowi naliczał uzyskane punkty i przypisywał do konkretnej szkoły i klasy. Mimo że w systemie takich informacji nie było, we wrześniu dzieci te pojawiały się w wybranych liceach - tłumaczą policjanci. Nieoficjalnie mówią o kilkudziesięciu takich przypadkach, ale w przedstawionym urzędnikowi zarzucie mowa jest tylko o jednej łapówce - w lipcu 2005 dostał od znajomego kamerę cyfrową, alkohol i scyzoryk o wartości nie mniejszej niż 1 tys. zł. Załatwił mu za to przyjęcie dziecka do pierwszej klasy liceum.

  postępowanie kwalifikacyjne sg
Nie poważne jest to, że przez ostatnie 2-3 lata naprzyjmowali pochopnie masę f-szy, a teraz przez to nie ma co robić z ludźmi gdy łączą się oddziały na zachodzie i południu i ludzie zostaną bez pracy.... już od dawna powinni to przewidzieć i ograniczyć przyjęcia.To już trzeba sie skierować do schetynka i komendanta głównego to ich super idea.

Teoretycznie problemu nie ma chętnych funkcjonariuszy przenosi się na wschód lub lotniska (takich zapewne jest mało trudno im się dziwić. ) a resztę w ramach reorganizacji wcielić do policji lub innych formacji, które też mają zawieszone nabory. Ile to pieniędzy oszczędzi za szkolenia. Tylko trzeba było o tym pomyśleć wcześniej, ale po co ci z komendy głównej się o to nie martwią oni swoje stołki mają. A według nich skoro funkcjonariusze radzili sobie z ich pomysłami to i poradza sobie ze wszystkim

-Cytat z objęcia przez Schetynę stanowiska ministra w MSWiA, o pytanie o doświadczenie i predyspozycje. „co prawda doświadczenia nie ma ale za to Grzesiu ma chęci i dużo zapału” resztę sami sobie dopowiedzcie

Jestem bardzo cierpliwa osobą ale biorąc pod uwagę że proces rekrutacji trwał rok a po jego zakończeniu musze czekać prawie kolejny rok na szkolenie potrafi zdenerwować troszkę. Prawie dwa lata jak na procedurę kwalifikacyjną to chyba lekka przesada. I to bez poprawek odwołań albo składania ponownie papierów. Chyba że to jest ich selekcja na to co określiłeś jako przyjmowanie wszystkich chcą wyselekcjonować tych najlepszych i najwytrwalszych. Ale nawet jak na nich takie nierozgarnięcie to chyba przesada

-A nasz kochany premier w wywiadzie na żywo mówi że do Afganistanu posyła więcej żołnierzy „bo na obronności i bezpieczeństwie kraju nie można nigdy oszczędzać” cóż powiedzmy to w MSWiA

  Dostac sie do AT :)
siemka,
przeczytalem caly ten watek i widze ze nie tylko ja mam taki problem nasunely mi sie pewne refleksje, ktos napisal, ze z policji moga wyslac na zaoczna wyzsza szkole policyjna w szczytnie. no i tu zaczynaja sie schody. dowiedzialem sie ile tylko moglem o tej szkole i z tego co mi powiedzieli wynika, ze rekrutacja na dany rok akademicki wcale nie musi byc otwarta. no i jest zonk, trzeba miec w zapasie druga szkole jezeli chcialoby sie miec wyksztalcenie.
wlasnie skonczylem dzis 18 lat , dlugo nad tym myslalem i chyba najlepsza droga piac sie to jakichs specjalnych formacji bedzie nastepujacy:

-zdac mature (jesli chodzi o szkole w szczytnie wymagany jest dodatkowy przedmiot geografia, historia lub wos)
-o ile bedzie rekrutacja na nastepny rok w szczytnie, dostac sie na jakis wydzial, a jesli nie to bede mial dylemat, wziac studia tylko po to, zeby miec wyksztalcenie, czy zrobic sobie plecy w postaci np prawa (tyle ze mnie to akurat wogole nie interesuje)
-nastepnie odbyc sluzbe wojskowa. i tu mam pytanie, jezeli chce sie dostac do zandarmerii wojskowej czy np jednostek desantowych musze wpierw przebyc zasadnicza sluzbe wojskowa?? bo nie jestem pewnien ale chyba tak. w sumie niedlugo ide na wku to najwyzej sie spytam jak nie dostane tu odpowiedzi
-po takim woju i przeszkoleniu zainteresowac sie policja nie ma sensu rozprawiania na dzien dzisiejszy jakie beda kryteria przyjec za pare lat w policji, jesli nawet dalej trzeba bedzie odbyc sluzbe w prewencji, to bedzie ona o wiele latwiejsza.

tak wiec jezeli ktos w wieku 18 lat mysli o oddzialach at to mysle ze priorytetem bedzie poukladanie sobie planu co jest wazniejsze, wyksztalcenie czy policja.
jezeli ktos jeszcze z doswiadczonych czyta to foum, to bede zaszczycony na komentarz do mojego planu, pozdrawiam

a wlasnie, o ile gdzies dobrze wyczytalem to do gsr, spap, abw, at czy innych tego typu rzeczy WYMAGANE jest jakies specjalna sluzba wojskowe (mam tu na mysli wlasnie żw, jednostki desantowo-szturmowe czy cos) nie wystarczy chyba pierwsze lepsze z brzegu wojsko,
pozdro (nie wiem czy sie dosc jasno wyrazilem, jesli jednak tak nie jest, prosze mnie poprawic)

  ciekawe co będzie (kto za służbę kandydacką?)
wg www.gazeta.policja.pl

Wojsko Polskie przechodzi na zawodowstwo – poboru już nie będzie. Jak Policja poradzi sobie z przyszłym brakiem służby kandydackiej (zastępczej)? Pierwszym pomysłem na jej zastąpienie była służba kontraktowa, ale...

–Takie rozwiązanie nie jest możliwe, dopóki mamy w Policji kilka tysięcy wakatów – mówi nadinsp. Arkadiusz Pawełczyk, pierwszy zastępca komendanta głównego Policji do spraw prewencji. – Każdy może spytać, czemu Policja nie zadba najpierw o uzupełnienie tych braków, a ubiega się o fundusze na nowy rodzaj służby.

W 2007 roku do pełni ustawowego limitu brakowało prawie 7 tys. funkcjonariuszy, rok później (1 listopada 2008 r.) już tylko około 4 tys. Po uwzględnieniu wyników rekrutacji w ramach procedury konkursowej (22 grudnia 2008 r.) i przyjęć po odbyciu służby kandydackiej w OPP (29 grudnia 2008 r.) liczba wakatów na koniec 2008 roku wyniosła niespełna 2,8 tys. osób. Przewidywana liczba wakatów w roku 2009 to 3–3,5 tys. osób.

(...)

– Między innymi wygasanie służby kandydackiej stało się przyczynkiem do prac nad modyfikacją wstępnego szkolenia – mówi nadinsp. Pawełczyk. – Z myślą właśnie o pozbawionej tej służby KSP planujemy wprowadzenie do programu kursu podstawowego około 7-tygodniowego stażu w dużych aglomeracjach. Stolicy pomogłoby to rozwiązać problem luki po służbie zastępczej, a zarazem byłoby z korzyścią dla całej Policji. Policjanci z mniejszych ośrodków będą mieli okazję zetknąć się na przykład z zabezpieczeniami imprez na wielką skalę i tym podobnymi problemami, charakterystycznymi dla dużych miast. To byłby dobry chrzest bojowy, konieczny, jeśli chcemy mieć dobrze przeszkolonych funkcjonariuszy. Oba elementy: zmniejszenie wakatów i szkolenie powinny rozwiązać problem braku służby kandydackiej.

Więcej o pomysłach na zastąpienie służby kandydackiej pisze Przemysław Kacak w styczniowym numerze miesięcznika "Policja 997"


  AT na ulicy
własnie mnie ubiegłes bo też miałem o tym napisać też ogladałem i niewiedziałęm czy mam płakac czy się śmiac-jak dla mnie to porazka!!
Chciałbym zamieścić krótkie info głównego komendanta policji o rozporządzeniu na temat patrolowania ulic przez funkcjonariuszy jednostek AT!!Czytajcie

"Komendant Główny Policji zdecydował, że policjanci z oddziału antyterrorystycznego w Warszawie, w ramach szkolenia, będą wspierać funkcjonariuszy patrolujących ulice.

Każdy z antyterrorystów zostanie skierowany do takiej służby 2-3 razy w miesiącu. W pozostałe dni policjanci z oddziału antyterrorystycznego będą wykonywali dotychczasowe obowiązki (zatrzymywanie groźnych przestępców, uczestniczenie w specjalistycznych szkoleniach).

Patrolowanie ulic (wzmocniona, zmotoryzowana załoga z udziałem umundurowanych funkcjonariuszy z ogniw patrolowych) jest w dobie zagrożenia terroryzmem niezbędnym elementem szkolenia. W sytuacji podwyższonego zagrożenia policyjni antyterroryści będą wystawiać stałe posterunki m.in. w metrze, na dworcach, w okolicach obiektów strategicznych."

Co sie dzieje ??!! przecierz to jest nienormalne-brak słów!Funkcjonarjusze elitarnych oddziałów będa patrolowac metro??!! CHORE!! niechce się tu wdrarzać w polityczne dyskusje, ale to wymysł naszego wspaniałego ministra MSWiA!!Na początku zaostrzyli rekrutacje do policji-wporządku-ale teraz gdy brakuje im ludzi na patrol po mieście biorą AT!!Brak słów!!
" Patrolowanie ulic (wzmocniona, zmotoryzowana załoga z udziałem umundurowanych funkcjonariuszy z ogniw patrolowych) jest w dobie zagrożenia terroryzmem niezbędnym elementem szkolenia."
CO??Przecierz to jest jakis absurd-element szkolenie??patrolowanie ulic!!Że niby toma zmniejszyć liczbę jakiś "złamań prawa"-przestępcy rzeczywiście będą się bać i niewychodzić na ulice przecierz to jest śmieszne!!
O tym był też dziś rano niezły program w tvn24-oglądal ktoś??
piszcie co o tym myślicie
pozdrawiam

  "Do policji dostaną się nawet przestępcy"
11 sierpnia 2007 - 00:43

Aż 375 etatów czeka na obsadzenie w garnizonie kujawsko-pomorskim. Policja cierpi stale na braki w kadrach, m.in. dlatego, że setki kandydatów w kolejnych naborach albo mają słabą kondycję, albo są niedouczone
Sytuacja kadrowa policji w naszym regionie w niczym nie odbiega od innych jednostek w kraju - wszędzie nie ma wystarczającej ilości rąk do pracy. Dla chętnych do zawodu w mundurze komendant wojewódzki Krzysztof Gajewski rozpoczyna kolejną rekrutację. Dokumenty można składać do 17 sierpnia we wszystkich jednostkach policji.

Źródło: Gazeta.pl

Poprzednie nabory pokazały, że chętnych do pracy nie brakuje, ale wielu kandydatów odpada podczas testów sprawnościowych lub z wiedzy ogólnej - wyjaśnia Jacek Krawczyk, rzecznik kujawsko-pomorskiej policji. Wiosną o granatowy mundur ubiegało się 1150 kobiet i mężczyzn, a zaledwie 10 proc. zasiliło szeregi policji. - Ludzie mają problemy z wykonaniem w określonym czasie brzuszków czy z rzutem piłką lekarską. Sporą trudność sprawiają też odpowiedzi na pytania z wiedzy ogólnej, choć dotyczą one wiadomości z zakresu szkoły średniej. Wprawdzie może to dziwić, ponieważ testy są dostępne na naszej stronie internetowej, więc wiadomo, czego można się spodziewać - dodaje.

Policjanci przyznają, że zdarza się także i tak, iż kandydat pokona pierwsze dwa etapy, a odpada po rozmowie z psychologiem lub po prostu rezygnuje z nieznanych przyczyn. - Mamy nadzieję, że tym razem więcej kandydatów przebrnie przez testowe sito - mówi Krawczyk.

Policjanci nie kryją, że najchętniej w swoim gronie widzieliby osoby z wyższym wykształceniem oraz dobrą znajomością języka obcego. - Ale nie będziemy wybrzydzać. Kandydaci muszą mieć jednak minimum średnie wykształcenie - kończy Krawczyk.

Dla przyszłych policjantów nie ma żadnych ograniczeń dotyczących wzrostu czy wieku. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr. tel. 052 588 11 11, 052 525 53 94. Formularz kwestionariusza dostępny jest na stronie internetowej www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl.

  Potrzebuję małej pomocy
Witam wszystkich którzy zaczynają czytac ten temat Mam mianowicie małe zapytanie do ludzi którzy pracują juz w policji lub znają sie troche na sprawach związanych z rekrutacją do tej że formacji mundurowej.Mój problem polega na tym, że KWP jest zainteresowana moją kandydaturą ale to zainteresowanie jest również ze strony WKU, gdyż rzuciłem studia na 2 roku, ponieważ postanowilem ,ze zamieżam zostac policjantem( czuje do tego powołanie z wiekiem co raz większe).Lecz nie mam odsłużonego wojska, więc musiałem postarac sie wpierw o służbę zastępczą.I własnie, KWP się zgodziła z tym ,że WKU już nie.W sumie to wojska się nie boje Problem w tym, iż WKU nie chciała mi dac "biletu" tam gdzie bym chciał(a chciałem do zwiadu i rozpoznania, gdyż jednostka tak jest u nas w miescie ), tylko jako kierowcę kat.C + mechanika w ekipie remontowej Kierowcą TIRa to mogę byc w cywilu, a mechanika mnie nie interesuje. Więc doszedłem do wniosku że rozpoczne jeszcze raz studia tym razem na kierunku resocjalizacji ,gdyż bardziej mi sie one przydadzą w mojej przyszłej pracy jak i w życiu niż poprzednie studia.W WKU dużo sie nie dowiedziałem, prócz tego ,że jesli nie podejmę studiów to odrazu "bilet" i tyle.Więc moje pytanie jest następujace:

1) Moje studia trwają 3 lata(licencjat,studia zaoczne), czy po tych trzech latach, mogę znów startowac do policji bez problemów z WKU ,czy też potrzebne mi bedzie dokończenie studiów i zrobienie mgr???

2)Wiem, że na studiach dziennych jest możliwośc odbycia służby wojskowej trwającej 6 tygodni.Po uprzednim zaliczeniu przedmiotu PO.Zapytuje więc, czy na studiach zaocznych też istnieje taka możliwośc??Pytam, ponieważ słyszałem juz rózne opinie na ten temat:że nie można lub/albo, że można, a szkolenie trwa nie 6 (jak na dziennych), a 8 tygodni.Więc sam już nie wiem A jestem tym zainteresowany i tak jak mówię,WKU nie udzieliło mi odpowiedzi, gdyż interesowało ich tylko wręczenie mi biletu do "zmechów" na mechanika/kierowcę

Mam też pytanie "trochę" nie związane z poprzednimi, a mianowicie:
-Czy prawdą jest, że przyszli funkcjonarisze jednostek specjalnych policji(czyli tzw. Antyterroryści)muszą mieszkac w odległosci nie wiekszej niz 50km od miasta w którym jest ich siedziba główna, np. nie wiecej niż 50km od Szczecina itp.
oraz
-Czy prawdą jest, że przyszli funkcjonariusze nie mogą miec mniej niż 25 lat i więcej niz 30 aby starac sie o przyjęcie do służby w AT??Jaki jest limit wiekowy od ilu lat do ilu, tak konkretniej mówiąc jest nabór(selekcja)????

DZIEKUJĘ bardzo za udzielenie mi jakich kolwiek odpowiedzi na moje pytania (oczywiscie jeżeli ktoś może mi w jaki kolwiek sposób pomóc)
POZDRAWIAM

  Zgorzelecka "Straż Miejska"
http://wiadomosci.onet.pl/1329927,11,item.html


Z felietonu:
"Rzeczpospolita" dotarła do projektu. Wynika z niego, że MSWiA chce znacznie wzmocnić kompetencje strażników miejskich. - To odpowiedź na zapotrzebowanie mieszkańców, nie wszystkimi sprawami zajmują się policjanci. Kiedy wzmocnimy straż, będzie bardziej skuteczna - uważa Ryszard Grobelny, prezes Związku Miast Polskich i prezydent Poznania.A ankiecie, którą wczoraj widziałem, internauci WP.PL na pytanie:
"Czy potrzebne są DODATKOWE uprawnienia dla SM"
ok.70% odpowiedziało: NIE(!)
Dlaczego władza działa WBREW woli większości społeczeństwa?
Dlaczego nie włączy się etatów SM do Policji, i przydzielić tej częśći (stworzonej z SM) jej zadań?
Ale w takim przypadku ja -obywatel mam pewność, że rewiduje mnie, czy też razi paralizatorem (brrrrr...) człowiek wykształcony
a nie niedouk.
By posiadane środki był w stanie zastosować w przypadku KONIECZNYM.
Nie ma znaczenia to,że taki strażnik posiada wykształcenie średnie. I trzymiesięczny kurs!
Najlepsi trafią na trzymiesięczne szkolenie.
W czasie kursu kandydaci na strażnika poznają regulamin, status, elementy prawa karnego i kodeks wykroczeń. Będą też się uczyć chwytów obezwładniających oraz uczestniczyć w patrolach.


Chodzi mi szkolenia z całego spektrum szkoleń społecznych,jakie przechodzi policjant.
http://tinyurl.com/nv5gb
"Zostań strażnikiem
Właśnie rozpoczęła się rekrutacja do straży miejskiej [Warszawy]. Szanse na etat ma ponad dwieście osób. Wystarczy mieć obywatelstwo polskie, skończone 21 lat, wykształcenie minimum średnie i nienaganna opinię."Wrrrrrrrr!!!!!!!![/list]

  Szkola Policyjna
google + rekrutacja szkoła policyjna?

na pewno są dwa testy, jeden sprawnościowo-kondycyjny a drugi z wiedzy o śwecie i z wiedzy o policji (koło 800 pytań które są dostępne w necie wraz z odpowiedziami)

  humor :D
Test do szkoły policyjnejW ramach dostosowywania polskich norm rekrutacji policjantów do norm Unii Europejskiej, zespół ekspertów opracował nowy test dla wszystkich, którzy ubiegają się o pracę w policji. Jeśli chcesz dostać za darmo tak przydatne w domu rzeczy jak pałka czy kajdanki to sprawdź, może nadajesz na glinę!TEST DO SZKOŁY POLICYJNEJ1. Dokończ zdanie: "Jak nie kijem go, to...."a. dwoma kijamib. przejechać radiowozemc. pałąd. on mi w pyske. ja uciekam2. Zaznacz pojęcie najbardziej związane z geometrią:a. trójkąt małżeńskib. wiadroc. prostad. koło różańcowe3. Co robisz widząc staruszkę stojącą przy ruchliwej ulicy?a. wylegitymujesz, zakujesz w kajdanki i odwieziesz do aresztub. mimo protestów babci, że czeka na syna - siłą przeprowadzasz na drugą stronęc. wydasz komendę "rozejść się obywatelko!!"; jeśli nie posłucha - pałowanied. podchodzisz, salutujesz i pytasz uprzejmie czy czegoś nie potrzebuje4. Podczas kontroli drogowej zatrzymujesz samochód osoby duchownej, co robisz?a. wyciągasz kierowcę z samochodu, łapska na maskę, nogi szeroko rozstawione, dokonujesz przeszukania odzieżyb. klękasz przy drzwiach samochodu od strony kierowcy, żegnasz się i zaczynasz spowiedźc. wsiadasz do radiowozu, włączasz sygnał dźwiękowy i eskortujesz duchownego do miejsca przeznaczeniad. mówisz: "pochwalony, uprzejmie proszę Waszą Elimin... Emilin... Eminencję o dokumenty"5. Który program tv najchętniej oglądasz?a. Wódko pozwól żyćb. Ciuchciac. Słowo na niedzielęd. 997e. Goniec - magazyn kulturalny6. Która osoba jest bohaterem narodowym USA?a. Don Kichotb. Gorbaczowc. Myszka Mikid. wódka Bollse. Pułaski---------------------------odpowiedzi i punktacja------------------------------pyt.1. a=3; b=5; c=2; d=1; e=4pyt.2. a=5; b=4; c=1; d=2pyt.3. a=5; b=4; c=3; d=-5pyt.4. a=3; b=5; c=2; d=-4pyt.5. a=4; b=3; c=2; d=5; e=1pyt.6. a=5; b=2; c=1; d=4; e=322-30 punktów:Brawo, poziom twojej inteligencji wskazuje na to, że jesteś urodzonym policjantem. Wiesz w jaki sposób umiejętnie wykorzystywać pałkę i kiedy sięgnąć po coś większego.....15-21 punktów:Nie jest źle!! Powtórka z 8 klasy szkoły podstawowej dobrze ci zrobi. Możesz być policjantem, ale zastanów się, czy nie lepiej być strażakiem9-14 punktów:No cóż... Musisz dać egzaminatorowi dobry samochód, a wtedy może dostaniesz się do szkoły policyjnej. Masz co prawda ukryty talent, ale to za mało.1-8 punktów:Jesteś beznadziejny, nic nie umiesz , policjanta z ciebie nie będzie, lepiej pomyśl o karierze polityka w jakiejś samobroniącej się partii.

  Tutaj proszę wyrażać opinie dotyczące goślińskiej policji.
Teraz to powoli sprawa nieaktualna z powodu zimna, lecz strasznie dokuczają mi ludzie stojący do 2, 3 w nocy pod oknami mieszkań na osiedlu Z.W. Przekleństwa, tłuczone szkło, wrzaski itp. Nie sposób się wyspać. W przeciwieństwie do tych nierobów udających bezrobotnych, ja rano muszę wstać do pracy i nie mogę do wieczora wygrzewać się w łóżku tak jak oni. Błagam o większą liczbę patroli policji i SM. Niestety na tych podwórkach wewnątrz osiedla panuje prawdziwy dresiarski terror, gdyż rodzicom tych kolesi i innym mieszkańcom to nie przeszkadza chyba lub się boją takiego typka. Normalny człowiek nie narazi się przecież na zbicie szyb w mieszkaniu czy też atak na terenie osiedla z powodu zwrócenia uwagi dotyczącej obowiązywania ciszy nocnej.Przeklejam do tego watku, bo wciaz nie mam odpowiedzi od komendanta w sprawie patroli nocnych:

Komendant SM napisał:
Myślę, że nic się złego nie stało.
Obecnie strażników jest pięciu (ze mną licząc)- czyli 4+1. Z końcem stycznia rozstaje się z nami strażnik Adam Modzelewski.
Po zakończeniu rekrutacji , szkolenia itp. formalności Straż Miejska osiągnie zakładany wcześniej docelowy stan etatowy 6+1.
Pozdrawiam!

abc123 napisał:
Mysle, ze mozna sie cieszyc. Oczywiscie pod warunkiem, ze beda widoczne efekty. Byloby dobrze gdyby straznicy oprocz glownych ulic, patrolowali rowniez podworka miedzy blokami (jestem z ZW). Po 22-iej jest tam nieciekawie, szczegolnie w okolicach Nowego Rynku. Teraz jest w miare spokojnie, ale nocne ekscesy rozpoczna sie jak tylko sie ociepli .
Czy bierze Pan pod uwage patrole rowerowe? Byc moze byly juz takie plany?. W ten sposob latwiej dotrzec w trudniej dostepne miejsca, a na pewno szybciej niz na piechote.

Panie Komendancie!

Wciaz czekam na odpowiedz...

Jak bedzie z tymi patrolami na podworkach osiedlowych na ZW? Juz coraz blizej wiosny i jak tylko zrobi sie cieplej znow zaczna sie halasy pod blokami - nie mozna spac, a wczesnie rano trzeba wstac do pracy

Czy zostana wprowadzone patrole rowerowe?

Pozdrawiam

  Jestem nowy(a), chcialbym sie przedstawic - tu sie witamy!!!
Witam
Chcialbym wstapic do policji, gdzie sie zglosic?


Najpierw jedz na rekrutacje a potem na szkolenie do Szczytna albo Legionowa

  SOK
Tak uważnie ochraniali, że dzisiaj w Szczecinie Podjuchach z terenu wojskowego ukradli samochód ciężarowy i koparkę. Gromkie brawa dla ochroniarzy

Widzi Pan tak się składa,że profesjonalistami sokiści to już teraz są. Programy szkolenia funkcjonariuszy od niepamiętnych lat uzgadniane są z Policją, a systemu szkolenia zazdroszczą nam bratnie służby innych państw. W ślad oczywiście za przygotowaniem zawodowym idą efekty pracy: wykrywalność na poziomie 30 %, znajomość technik obronnych wyższa od funkcjonariuszy policji, skarg na działalność sok prawie 0, liczba pobić funkcjonariuszy w ciągu ostatnich lat spadła do ułamka %, znajomość przepisów prawa , przepisów wewnętrznych i kolejowych perfekcyjna.

W takim razie skoro jest tak dobrze, dlaczego jest tak źle? Patrz raport NIK z grudnia 2007 r...

Co to znaczy, że "spółki nie sprawdziły się w PKP"? Żadne? Odnoszę czasem wrażenie, że najmniej chyba te z "PKP" w nazwie A tak poważnie, to na kolei z powodzeniem funkcjonuje ich całkiem sporo, w tym kilka należących do związków zawodowych... A dlaczego Trójmiejska SKM podziękowała SOK za ochronę i powołała własną formację?

Nie mam już siły powtarzać, że nie o żadną łapankę w rekrutacji mi chodzi. No i to, że nie pracuję w SOK nie oznacza chyba, że nie mam prawa wypowiadać się w temacie jej dotyczącym, prawda? Kwestia funduszy jest drażliwa, ale nieunikniona - niby można przerzucić finansowanie na MSWiA, ale jak to się będzie miało do skuteczności ochrony? O to mi cały czas idzie. Rozumiem, że opierając się na przeszłości, w strukturach PKP każdy pomysł musi być analizowany pod kątem tego, czy ktoś nie chce się wzbogacić kosztem środków publicznych, niemniej proszę o nie popadanie w paranoję...

  SOK
Tak uważnie ochraniali, że dzisiaj w Szczecinie Podjuchach z terenu wojskowego ukradli samochód ciężarowy i koparkę. Gromkie brawa dla ochroniarzy

Widzi Pan tak się składa,że profesjonalistami sokiści to już teraz są. Programy szkolenia funkcjonariuszy od niepamiętnych lat uzgadniane są z Policją, a systemu szkolenia zazdroszczą nam bratnie służby innych państw. W ślad oczywiście za przygotowaniem zawodowym idą efekty pracy: wykrywalność na poziomie 30 %, znajomość technik obronnych wyższa od funkcjonariuszy policji, skarg na działalność sok prawie 0, liczba pobić funkcjonariuszy w ciągu ostatnich lat spadła do ułamka %, znajomość przepisów prawa , przepisów wewnętrznych i kolejowych perfekcyjna.

W takim razie skoro jest tak dobrze, dlaczego jest tak źle? Patrz raport NIK z grudnia 2007 r...

Co to znaczy, że "spółki nie sprawdziły się w PKP"? Żadne? Odnoszę czasem wrażenie, że najmniej chyba te z "PKP" w nazwie A tak poważnie, to na kolei z powodzeniem funkcjonuje ich całkiem sporo, w tym kilka należących do związków zawodowych... A dlaczego Trójmiejska SKM podziękowała SOK za ochronę i powołała własną formację?

Nie mam już siły powtarzać, że nie o żadną łapankę w rekrutacji mi chodzi. No i to, że nie pracuję w SOK nie oznacza chyba, że nie mam prawa wypowiadać się w temacie jej dotyczącym, prawda? Kwestia funduszy jest drażliwa, ale nieunikniona - niby można przerzucić finansowanie na MSWiA, ale jak to się będzie miało do skuteczności ochrony? O to mi cały czas idzie. Rozumiem, że opierając się na przeszłości, w strukturach PKP każdy pomysł musi być analizowany pod kątem tego, czy ktoś nie chce się wzbogacić kosztem środków publicznych, niemniej proszę o nie popadanie w paranoję...

Co do SKM to sokiści z tej spólki przechodzą szkolenie w ośrodkach SOK i dzialaja na tych samych podstawach prawnych. Ktos po prostu znowu kopie dołki pod SOK. Ochroniarze z marketu nie mają uprawnien mandatowych więc nie moga egzekwowac porzadku w pociągach tak jak sokiści , wiec będą ( oby nie ) wzywać policje na każdą interwencję. Ja już widywalem ochroniarzy ze spólek na terenach PKP i nie mam dobrego zdania. Ale jak to mowią - karawana jedzie dalej a psy szczekają....

  Czy nadajesz się na glinę?
W ramach dostosowywania polskich norm rekrutacji policjantów do norm Unii Europejskiej, zespół ekspertów opracował nowy test dla wszystkich, którzy ubiegają się o pracę w policji. Jeśli chcesz dostać za darmo tak przydatne w domu rzeczy jak pałka czy kajdanki to sprawdź, może nadajesz się na glinę!

Test do szkoły policyjnej

1. Dokończ zdanie: "Jak nie kijem go, to...."
a. dwoma kijami
b. przejechać radiowozem
c. pałą
d. on mi w pysk
e. ja uciekam

2. Zaznacz pojęcie najbardziej związane z geometrią:
a. trójkąt małżeński
b. wiadro
c. prosta
d. koło różańcowe

3. Co robisz widząc staruszkę stojącą przy ruchliwej ulicy?
a. wylegitymujesz, zakujesz w kajdanki i odwieziesz do aresztu
b. mimo protestów babci, że czeka na syna - siłą przeprowadzasz na drugą stronę
c. wydasz komendę "rozejść się obywatelko!!"; jeśli nie posłucha - pałowanie
d. podchodzisz, salutujesz i pytasz uprzejmie czy czegoś nie potrzebuje

4. Podczas kontroli drogowej zatrzymujesz samochód osoby duchownej, co robisz?
a. wyciągasz kierowcę z samochodu, łapska na maskę, nogi szeroko rozstawione, dokonujesz przeszukania odzieży
b. klękasz przy drzwiach samochodu od strony kierowcy, żegnasz się i zaczynasz spowiedź
c. wsiadasz do radiowozu, włączasz sygnał dźwiękowy i eskortujesz duchownego do miejsca przeznaczenia
d. mówisz: "pochwalony, uprzejmie proszę Waszą Elimin... Emilin... Eminencję o dokumenty"

5. Który program tv najchętniej oglądasz?
a. Wódko pozwól żyć
b. Ciuchcia
c. Słowo na niedzielę
d. 997
e. Goniec - magazyn kulturalny

6. Która osoba jest bohaterem narodowym USA?
a. Don Kichot
b. Gorbaczow
c. Myszka Miki
d. wódka Bolls
e. Pułaski

Odpowiedzi i punktacja:

pyt.1. a=3; b=5; c=2; d=1; e=4
pyt.2. a=5; b=4; c=1; d=2
pyt.3. a=5; b=4; c=3; d=-5
pyt.4. a=3; b=5; c=2; d=-4
pyt.5. a=4; b=3; c=2; d=5; e=1
pyt.6. a=5; b=2; c=1; d=4; e=3

22-30 punktów:
Brawo, poziom twojej inteligencji wskazuje na to, że jesteś urodzonym policjantem. Wiesz w jaki sposób umiejętnie wykorzystywać pałkę i kiedy sięgnąć po coś większego.....

15-21 punktów:
Nie jest źle!! Powtórka z 8 klasy szkoły podstawowej dobrze ci zrobi. Możesz być policjantem, ale zastanów się, czy nie lepiej być strażakiem

9-14 punktów:
No cóż... Musisz dać egzaminatorowi dobry samochód, a wtedy może dostaniesz się do szkoły policyjnej. Masz co prawda ukryty talent, ale to za mało.

1-8 punktów:
Jesteś beznadziejny, nic nie umiesz , policjanta z ciebie nie będzie, lepiej pomyśl o karierze polityka w jakiejś samobroniącej się partii.

  Szeregowi zawodowi- spostrzeżenia praktyczne.
ex_termitos, problem tkwi niestety w pieniądzach, aczkolwiek nie tylko. Po pierwsze: podejście przełożonych "z wyższej półki" - najniższy to dowódca JW. Jeżeli przestanie się dowódców jednostek rozliczać ze stopnia ukompletowania stanów osobowych, to będzie już "światełko w tunelu".
2. Proces rekrutacji. Zauważcie jak wygląda proces rekrutacji funkcjonariusza Policji lub Straży Granicznej - dlaczego ten proces jest tak długotrwały? Dlaczego skłąda się z kilku etapów? Dlaczego jest tak uszczegółowiony? Dlaczego jest jednolity w skali kraju? I najważniejsze - dlaczego tak nie jest w armii?
3.Status społeczno-materialny żołneirza zawodowego. Temat-rzeka. Gdyby było dobrze, to armia potrafiłaby przyciągnąć wrtościowych ludzi. A tak zostają ci, o których pisałem wcześniej - fanatycy (ci akurat są zazwyczaj dobrzy) i "ogólnowojskowa miernota".
4.Możliwość ciągłej weryfikacji, właściwe środki dyscyplinujące w ręku przełożonych odpowiednich szczebli (od najniższych!), możliwość "pożegnania się" z panem szeregowym zawodowym, jeśli nie spełnia standardów pododdziału, w jakim się znajduje.
5.Właściwe uregulowania prawne umożliwiające kierowanie wyróżniających się szeregowych zawodwych na kursy podoficerskie oraz zapewnienie stanowiska podoficerskiego w macierzystej JW.

Ogólnie długo by pisać na ten temat. Jest źle. A to, że zdarzają się bardzo porządni szeregowi zawodowi, to tylko i wyłącznie ich zasługa, że tacy chą być lub są tak ukształtowani przez dom, rodzinę, szkołę... Właściwie rola dowódców sprowadza się do "wychwycenia" właśnie takich ludzi i niedopuszczenie do ich "zepsucia".
Armia nie przemyślała tego zagadnienia. Jak wielu innych wcześniej i jak jeszcze wielu nie przemyśli w przyszłości.

  OFERTY PRACY 11.07.08
Stanowisko: STARSZY INFORMATYK
Pracodawca: KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W POZNANIU
Miejscowość: Poznań, wielkopolskie Poland

Opis: Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji poszukuje STARSZEGO INFORMATYKA w Sekcji Wsparcia Merytorycznego i Technologii Wydziału Łączności i Informatyki
Liczba lub wymiar etatu: 3

Główne obowiązki:
instalacja i konfiguracja systemów operacyjnych oraz oprogramowania na komputerach klasy PC i notebookach
konfiguracja sprzętowa komputerów, diagnozowanie usterek sprzętowych i ich usuwanie,
instalacja i konfiguracja urządzeń peryferyjnych takich jak np: drukarki, skanery, monitory,
pomoc bieżąca użytkownikom sprzętu informatycznego,
podłączenie komputerów oraz innych urządzeń do sieci komputerowych.
Wykształcenie: Wyższe techniczne o kierunku informatyka lub pokrewne

Wymagania konieczne:
dobra znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym zrozumienie dokumentacji technicznej,
dyspozycyjność,
dobra znajomość systemów operacyjnych Windows, podstawowa znajomość systemu Linux,
bardzo dobra znajomość sprzętu komputerowego,
dobra znajomość zagadnień związanych z sieciami komputerowymi,
prawo jazdy kat. „B”.

Wymagania pożądane:
umiejętność samodzielnego rozwiązywania problemów i pracy w zespole,
doświadczenie w pracy związanej z informatyką,
umiejętność szybkiego uczenia się, zaangażowanie, odporność na stres,
zdolność analitycznego myślenia,

Wymagane dokumenty i oświadczenia:
kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,
oświadczenia kandydata o korzystaniu z pełni praw publicznych i o niekaralności za przestępstwo popełnione umyślnie,
kopia dowodu osobistego lub oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego,
życiorys i list motywacyjny,
oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji,

Dokumenty należy składać w terminie do:2008-07-19
pod adresem:
Komenda Wojewódzka Policji
Wydział Kadr i Szkolenia
ul. Kochanowskiego 2a
60-844 Poznań

KONTAKT

Tel. 061 841-41-00
nr ogłoszenia: 92864

  OFERTY PRACY 24.12.08
Stanowisko: INFORMATYK
Pracodawca: Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu
Miejscowość: POZNAŃ, wielkopolskie, Poland

Opis: Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji poszukuje Starszego informatyka
w Sekcji Wsparcia Merytorycznego i Technologii Wydziału Łączności i Informatyki

Główne obowiązki:
instalowanie i konfigurowanie systemów operacyjnych oraz oprogramowania na komputerach klasy PC i notebookach,
konfigurowanie sprzętu komputerowego, diagnozowanie usterek sprzętowych i ich usuwanie,
instalowanie i konfigurowanie urządzeń peryferyjnych takich jak np: drukarki, skanery, monitory,
pomaganie na bieżąco użytkownikom sprzętu informatycznego,
podłączanie komputerów oraz innych urządzeń do sieci komputerowych.
Wykształcenie: wyższe techniczne

Wymagania konieczne:
wykształcenie wyższe techniczne ( kierunek informatyka lub pokrewne )
dobra znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym zrozumienie dokumentacji technicznej,
dyspozycyjność,
dobra znajomość systemów operacyjnych Windows, podstawa znajomość systemu Linux,
bardzo dobra znajomość zagadnień związanych z sieciami komputerowymi,
prawo jazdy kat.B

Wymagania pożądane:
umiejętność samodzielnego rozwiązywania problemów i pracy w zespole,
doświadczenie w pracy związanej z informatyka,
umiejętność szybkiego uczenia się, zaangażowanie, odporność na stres,
zdolność analitycznego myślenia.
Wymagane dokumenty i oświadczenia:
kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,
oświadczenia kandydata o korzystaniu z pełni praw publicznych i o niekaralności za przestępstwo popełnione umyślnie,
kopia dowodu osobistego lub oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego,
życiorys i list motywacyjny,
oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji,
Dokumenty należy składać w terminie do:2009-01-05
pod adresem:
Komenda Wojewódzka Policji
Wydział Kadr i Szkolenia
Kochanowskiego 2a
60-844 Poznań
Numer ogłoszenia: 103583

  Pytanie o dostanie sie do policji-pomozcie
Witam
Mam 18 lat pochodze okolic Czestochowy i mam pare pytan do policjantow i do tych ktorzy juz procedure rekrutacji przeszli lub do tych ktorzy sie cos tam orientuje i znaja odpowiedzi na te pytania...
1.Od zawsze chcialem pracowac w policji a najlepiej w kryminalnej,antyterrorce,ABW,CBS,lub CBA.Jakie trzeba miec wyksztalcenie zeby tam pracowac i jakie warunki trzeba spelnic???
2.Mam ok.30 km do Czestochowy i dlatego najlepiej byloby pracowac na Komendzie policji w CZ-wie Czy jezeli nie ma w tym roku poboru do policji w Cz-wie to czy mozna sie spodziewac w najblizszych miesiacach lub latach???
3.Kandydat po przyjęciu do Policji kierowany jest, w zależności od posiadanych predyspozycji na przeszkolenie podstawowe:

· profil prewencyjny

· profil operacyjno – dochodzeniowy

· profil operacyjno – dochodzeniowy dla prawników

· profil dochodzeniowo śledczy

· profil Ruchu Drogowego

· profil służb wspomagających

Ktory kierunek jest lepiej wybrac???Aby oczywiscie pracowac w wydzialach wspomnianych wyzej???
4.Czym rozni sie profil operacyjno – dochodzeniowy od profilu dochodzeniowo śledczego???
5.Czy zeby isc na stanowiska wyzej wymienione to trzeba ,miec skonczona szkole w Szczytnie???
6.Czy szkola w Szczytnie jest tym samym co studia???Ile trwa nauka w Szczytnie i czy po opuszczeniu policji jest ona traktowana jak studia wyzsze???
Dodam jeszcze ze chodze do Technikum Samochodowego 3 klasa Skoncze go za rok w czerwcu. Moze doradzilibyscie mi co moglbym zrobic w tym czasie zeby miec wieksze szanse na przyjecie sie do policji??

Czy warto wstapic do policji majac 19 lat moze lepiej popracowac gdzies z rok lub dwa i dopiero wtedy starac sie o przyjecie do policj???

Wiem ze pytan jest duzo ale chcialbym wiedziec tego czego nie wiem

Jeszcze jedno Gdy np. nie zdalbym matury czy mam szanse pracowac w policji w wymienionych wyzej odzialach. Dlatego sie tego boje poniewaz dali nam obowiazkowa mature z matematyki a mata to moja kula u nogi a na korepetycje mnie nie stac???

Z gory dziekuje za odpowiedzi...

  DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI
19 kwietnia 2009 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Zgorzelcu w ramach cyklicznie organizowanych programów prewencyjnych zorganizowane zostały „Dni Otwartych Drzwi.” Dla przybyłych mieszkańców, zgorzeleccy policjanci przygotowali wiele atrakcji. Mieszkańcy mogli między innymi zapoznać się „od wewnątrz” z pracą policjantów, ze sprzętem, którym dysponują, a także o zasadach podjęcia służby w Policji.

19 kwietnia 2009 roku funkcjonariusze oraz pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu zorganizowali dla mieszkańców powiatu zgorzeleckiego „Dzień Otwartych Drzwi”. Słoneczne niedzielne popołudnie stało się świetną okazją do zaprezentowania mieszkańcom specyfiki służby w Policji. Zgorzeleccy policjanci zaprezentowali licznie przybyłym gościom służbowe pojazdy, broń oraz umundurowanie. Przybyli mieszkańcy mieli okazję zapoznać się z programami prewencyjnymi realizowanymi przez Komendę Powiatową Policji w Zgorzelcu. Na miejscu można było dokonać oznaczenia rowerów oraz przystąpić do programu STOP24, który jest skierowany do właścicieli samochodów. Ponadto Zespół Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu przygotował prezentację multimedialną dotyczącą warunków stawianych przyszłym policjantom. Kandydaci do służby w Policji mieli okazję zapoznać się szczegółowo ze stawianymi wymaganiami oraz uzyskać wszystkie informacje niezbędne do rozpoczęcia procesu rekrutacji. Dużym zainteresowaniem mieszkańców cieszył się pokaz możliwości dzisiejszej kryminalistyki. Goście mieli okazję zapoznać się z najnowszymi metodami zabezpieczania oraz ujawniania śladów na miejscu zdarzenia, a dzieci na specjalnych kartach z wizerunkiem „Polmisia” mogły złożyć swój odcisk palca, który oczywiście otrzymywały na pamiątkę. Czynny udział w przedsięwzięciu wzięli niemieccy policjanci, którzy również zaprezentowali sprzęt, którym dysponują.

Oficer Prasowy KPP w Zgorzelcu
sierż. Antoni Owsiak

  Kryminalistyka, praca w policji -> studia, szkoła policyj
Z tego, co tu wyczytałam, do Wyższej Szkoły Policyjnej w Szczytnie przyjmują tylko osoby, które skończyły już studia. Tak więc: jaki kierunek wybrać ? Jakie są zasady rekrutacji do Szkoły w Szczytnie ? Proszę o wszelkie informacje na ten temat.


Jeśli interesowałaby Cię natomiast praca w policyjnym Laboratorium, do którego naprawdę trudno jest się dostać, to konieczne jest kierunkowe wykształcenie, np:

chemia - najlepiej analityka chemiczna,
biologia - najlepiej w zakresie biologii molekularnej,
mechanoskopia - najlepiej kierunek mechaniczny na Politechnikach,
broń i balistyka - najlepiej kierunek związany z bronią, a wydziałów zajumujących się tego typu działalnością jest zaledwie kilka,
osmologia - nalepiej zootechnika lub weterynaria,
wariografia - nalepiej psychologia,
fonoskopia - musisz mieć słuch fonematyczny - tutaj wykształcenie muzyczne raczej nie pomaga, lecz może przeszkadzać,
odtwarzanie wyglądu osób i rzeczy - najlepiej plastyczne, ale musisz mieć umiejętności syntezy i analizy oraz współpracy ze świadkiem, dobrze by było coś wiedzieć z antropologii,
badanie przestępstw komputerowych - wykształcenie kierunkowe informatyczne, bycie tylko programistą niestety nie pomaga,
wypadki - może być Politechnika i wydziały mechaniczny lub samochodowy.
Natomiast daktyloskopia, traseologia, badania dokumentów nie wymagają szczególnego wykształcenia wyższego (koniecznie trzeba je jednak mieć).

A potem wystarczy tylko przyjąć Cię do Policji (a nie jest to wcale łatwe), zdać wstępny test kwalifikacyjny, przejść kurs podstawowy, odbyć praktykę prewencyjną, uzyskać etat w Laboratorium i od 3-5 lat kształcić się na eksperta w wybranym przez siebie kierunku.

Jeśli chodzi tylko o wykształcenie stricte policyjne, to Bros już o tym napisał.

Pozdrawiam