Studia w Lesznie!

Instytut Politechniczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. J.
A. Komeńskiego w Lesznie zaprasza!

www.elektrotechnika.ip.pwsz.edu.pl!

Studia stacjonarne (bezpłatne) i niestacjonarne!
Wykładowcy m. in. z Poznania i Wrocławia!I uczycie tylko spamowania z crosspostowaniem czy czegoś jeszcze??

Tobi


     

  Studia w Lesznie!


| Instytut Politechniczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. J.
| A. Komeńskiego w Lesznie zaprasza!

| www.elektrotechnika.ip.pwsz.edu.pl!

| Studia stacjonarne (bezpłatne) i niestacjonarne!
| Wykładowcy m. in. z Poznania i Wrocławia!

I uczycie tylko spamowania z crosspostowaniem czy czegoś jeszcze??

TobiOk poprawiam wpis skoro poprzedni uraza spamowaniem:

Zapraszam do odwiedzenia i skomentowania strony Instytutu
Politechnicznego Panstwowej Wyzszej Szkoly Zawodowej im. J.A.
Komenskiego w Lesznie.

www.elektrotechnika.ip.pwsz.edu.pl


  Studia w Lesznie!

Zapraszam do odwiedzenia i skomentowania strony Instytutu
Politechnicznego Panstwowej Wyzszej Szkoly Zawodowej im. J.A.
Komenskiego w Lesznie.

www.elektrotechnika.ip.pwsz.edu.pl1. Kod tragiczny
2. Układ ochydnie tabelkowy
3. Grafik by sie przydał

Ergo: strona do zaorania i zrobienia od nowa.

Pozdrawiam :)


  Pierwszy medal na Mistrzostwach Polski PWSZ!!!
A można coś więcej w ogóle o uczelniach, skąd jakie itd. Bo dziwna jest dla mnie nazwa MP PWSZ, jakieś takie niewydarzone :/Zawody, które miały miejsce 1 kwietnia w Lesznie były to V Mistrzostwa Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych w pływaniu. W tym roku zjechało się 5 zespołów:
* PWSZ z Leszna
* PWSZ z Konina
* PWSZ z Wałbrzycha
* PWSZ z Legnicy
* PWSZ z Piły
Panowała bardzo miła atmosfera a całe zawody przebiegały bez żadnych komplikacji (a rzadko to się zdarza). W przyszłym roku będzie lepiej.

Pozdro.

     

  Wyższa Szkoła Zawodowa
Pare lat temu lokalni liderzy wpadli na pomysł utworzenia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. W tym celu napisali pismo do Ministerstwa Edukacji, na półtorej strony ( było z 6 lub 7 podpisów ), treść pisma można streścić w jednym zdaniu : Gniezno to pierwsza Stolica Polski więć PWSzZ nam się należy. Zapomnieli Panowie, że trzeba podać informacje dotyczące budynku, w którym ma być taka uczelnia. Podać specjalizacje, kadre naukową itd. Gdy rysowała się szansa utworzenia takiej szkoły na 22 lipca. Nagle pojawili się na sesji powiatu obrońcy szkoły. I nici z szkoły. A w takim Lesznie utworzono Komitet Organizacyjny, złożony z przedstawicieli wszystkich opcji i sprawe udało się załatwić. Obecnie w Lesznie jest dużo studentów i interes się kręci.
W Gnieźnie z tego co ostatnio słyszałem, to podobno Pani Minister obiecała że taka uczelnia w naszym mieście powstanie... i nic, jak nie ma tak nie ma?!?!

  Światłowód w każdej gminie...
Zapraszam do przeczytania artykułu z Gazeta.pl - http://gospodarka.gazeta....21,3651180.html

Szczególnie zwracam uwagę na poniższy fragment:
Planowana na najbliższe lata budowa sieci szerokopasmowej internetowej to nic innego, jak doprowadzenie światłowodu do każdej wielkopolskiej gminy. Sieć "pójdzie" po 750 km już istniejących włókien w sieci Pionier (przez Piłę, Wolsztyn, Konin, Gniezno i Międzychód), których właścicielem jest Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe, i po poznańskiej miejskiej sieci światłowodowej.


i
Dlatego za dwa lata na Piotrowie w Poznaniu powstanie Centrum Zaawansowanych Technologii Informacyjnych - pierwszy etap Internetowej Doliny Warty. W jego skład wejdą: Centrum Kongresowo-Wykładowe i Centrum Nauk Informatycznych, a do 2009 r. wybudowany zostanie jeszcze tzw. park technologiczny PCSS, który będzie miał swoje filie w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych w Pile, Gnieźnie, Koninie i Lesznie. Dzięki temu pracę w Wielkopolsce w informatyce znajdzie blisko 1700 osób.


  Praca : Oferowana
Przedstawiciel handlowy medyczny
Wiodąca firma na rynku zajmująca się dystrybucją i sprzedażą aparatury medycznej do diagnostyki i leczenia zaburzeń oddychania podczas snu oraz nieinwazyjnej wentylacji płuc poszukuje kandydata na stanowisko:
PRZEDSTAWICIEL HANDLOWY MEDYCZNY
Zakres obowiązków:
* Sprzedaż aparatury medycznej dla szpitali i pacjentów indywidualnych
* Szkolenie i instalacja aparatury medycznej
* Tworzenie ofert sprzedaży, prowadzenie przetargów, obsługa kanałów sprzedaży
Wymagania:
* Znajomość obsługi komputera
* Znajomość języka angielskiego
* Znajomość aparatury medycznej oraz rynek
* Komunikatywność, umiejętność konwersacji
* Ukończone studia medyczna lub inżynierskie (Elektronika, Mechatronika)
* Mile widziane doświadczenie w branży medycznej
Oferujemy:
* Atrakcyjne wynagrodzenie i system premiowy
* Możliwość rozwoju i szkoleń
* Podnoszenie kwalifikacji zawodowych
* Samochód służbowy
Kontakt:
Mediserv International
Ul. Leszno 34/36
01-199 Warszawa
www.mediserv.pl
tel. 022-6327698
afana@mediserv.pl

  Ilu chętnych do szkół?
madlen, z tego co wiem to w Lesznie nie ma JW Sił Powietrznych... a do takiej szkoły się wybierasz, więc powinnaś trafić do "stalowej" JW.
"Wymagane dokumenty:
- wniosek do Komendanta o przyjęcie do SPWLąd. ( )
- swiadectwo dojrzalosci
- zyciorys (C.V)
- zaswiadczenie o niekaralnosci z Krajowego Rejestru Karnego
- orzeczenie wojskowej komisji lekarskiej o zdolnosci do zawodowej służby wojskowej
- zaswiadczenie wojskowej pracowni psychologicznej
- kserokopie prawa jazdy kat "B",
- inne dokumenty mogace miec wplyw na przyjecie do Szkoly Wojskowej.
Osoba ze srodowiska cywilnego ubiegajaca się o powolanie do służby kandydackiej sklada w terminie do 31 maja 2008 roku wniosek bezposrednio do Komendanta Szkoly Podoficerskiej
Komendant WKU w stosunku do kandydata ze srodowiska cywilnego ubiegajacego się o powolanie do SPWLad kieruje do wojskowej komisji lekarskiej i wojskowej pracowni psychologicznej i przesyla do Komendanta SPWLad orzeczenie oraz opinie z wojskowej komisji lekarskiej i wojskowej pracowni psychologicznej, wraz z posiadanymi dokumentami ewidencyjnymi osoby."-cytat ze strony SPWL Poznań.
W Mr.Google poszukaj strony SPSP Koszalin, jak tam nie będzie szczegółów, na pewno będą telefony.

  Ilu chętnych do szkół?
madlen, licencjat w wojsku jak na razie się nie liczy, czyli jesteś z nim traktowana tak jak osoba po maturze. Dopiero posiadanie mgr otwiera drogę do Studium Oficerskiego.

Niedokładnie przeczytałaś informacje na stronie SPSP Koszalin, TU, jest jak byk napisane że prawo jazdy jest wymagane.
Po przeczytaniu informacji na stronie szkoły jednak okazuje się, że chyba możesz starać się o przydział do Pułku w Lesznie, tylko czy na pewno tam trafisz nie można być pewnym.

Możesz iść do wojska najpierw do korpusu szeregowych zawodowych, ale skoro masz maturę... moim zdaniem lepiej do Szkoły Podoficerskiej, po której będziesz kapralem. Tylko z drugiej strony, jeżeli nie masz prawa jazdy to wygląda na to, że to jedyna Twoja droga.

  Szkolenie Makaton - dla rodziców
Witam wszystkich bardzo serdecznie ! i dziekuję za przemiłe spotkanie i za pyszne ciasta ! Naprawdę Warszawska grupa ma czego żałować.
Najmocniej przepraszam za otoczenie salki i za brak czasu wspólnego. Ja również mam takie poczucie, lecz obawiałam się propzycja 3 dni szkolenia (sczególnie, ze nikt nie wiedział, czego się spodziewać) odstraszy, tym bardziej byłoby to trudne, gdyż niektórzy dojeżdzali z daleka - np. Leszna lub nocowali u znajomych. Obiecuję na II stopniu więcej czasu na pogawędkę.
Ksiązki zostały wysłane do wszystkich, którzy je zamówili od razu następnego dnia, lecz musimy wziąc poprawkę na strjaki. Mój list polecony z W-wy lezy na rozdzieli główównej już ponad tydzień.
Co do spotkania w zoo, to super pomysł i świetne miejsce logopedyczne (przepraszam, ale to skrzywienie zawodowe) propnuję, aby dzieci śmiało naśladowały odgłosy zwierząt i próbowały gesty - są pomocą. Propnuję zrobieie zdjeć zwierząt, aby zrobić z tego album lub karty pracy a później bawić się z dziećmi wrzucając np. do zrobionego z kartonu kota z otwrtą buzią - jak na filmie ! Szkoda, ze nie pokazałam choć kilku zwierząt, jest ksiażka z gestami zwierząt - bardzo proste ! ale już na czas chyba nie dojdzie.
Życzę powodzenia i traktowania gestów jako usprawniające zabawy, a przy okazji bbbb.serdecznie proszę o zdjecia - jeśli to będzie możliwe - jak dzieci wykonują gesty ! byłoby super. uściski dla wszystkich bardzo się cieszę, ze byłaś Aniu z Kubusiem. chciałabym bardzo zrobić spotkania grupowe z dziećmi, ale to problem sali, ale moze coś sie uda...

  Kolejarz Rawicz 2006 / Zieja w Rawiczu!
Czyli jednak szkóśÂ‚ka by sić™ przydaśÂ‚a co nie? Mośźecie sić™ śÂ›miać‡ z moich poglć…dów, ale naprawdć™ uwaśźam śźe to jedyna droga do sukcesów, bo sytuacja np. Unii Tarnów nie jest normalna i nagminna, to wyjć…tek o jakich podejrzewam za jakiśÂ› czas nie bć™dzie wcale sśÂ‚ychać‡. Takie sumy to kosmos i w lidze zawodowej nie bć™dzie miejsca na taki kabaret śźeby zawodnik za podpis braśÂ‚ tyle ile wynosi budśźet maśÂ‚ego klubu. Chociaśź ten Tarnów to mośźe zśÂ‚y przykśÂ‚ad teśź przecieśź majć… KośÂ‚odzieja, RempaśÂ‚ć™ i paru innych swoich chśÂ‚opaków. Czyli teśź musieli sie napracować‡ nad szkoleniem. Wypośźyczaniem bć™dziemy sić™ pogrć…śźać‡ w szarzyśżnie drugoligowej. Nie pamić™tacie jak odradzaśÂ‚ sić™ śźuśźel w Rawiczu? Wtedy mieliśÂ›my druśźynć™ z odpadów Leszna i PiśÂ‚y. ByśÂ‚y brylanciki co? RypieśÂ„, Dymek. Ale po tylu latach to powinniśÂ›my mieć‡ pośÂ‚owć™ skśÂ‚adu z Rawicza, a nie WrocśÂ‚aw, Leszno, Zielona...
SzkóśÂ‚ka niezbć™dna i tyle....

  Przewozy Regionalne: Cięcia na Śląsku w RJ 2008/09
Myślę że mieszkańców Lwówka niespecjalnie to interesuje, oni po prostu chcą dojechać do pracy czy szkoły.


Całkowita racja.

Kwestia braku taboru - dzisiaj z nudów porozpisywałem obiegi KD - wychodzi mi że do obsłużenie Wałbrzych - Kłodzko oraz Legnica - Kamieniec - Międzylesie starczą 4 pojazdy (nie licząc rezerwy). Tak więc interesuje mnie co z pozostałymi 6 pojazdami w posiadaniu UMWD (nie liczę zdefektowanych Kolzłomów).


Pozostałe szynobusy będą kursować między innymi do: Żagania, Zielona Góra - Jelenia Góra, Legnica - Leszno (widzę 4 pary i pewnie przynajmniej połowę pojedzie KD).
W budżecie Urzędu Marszałkowskiego na przyszły rok zagwarantowano środki na naprawy SA109.

Więc nie ma co mówić, że niedasię - można, tylko trzeba trochę dłużej pomyśleć niż czynią to nasi szpece z UMWD i IRiPK - notabene zawodowi busiarze.


Jak mniemam współpracowałeś zarówno z UMWD jak IRiPK skoro pozwalasz sobie na takie oszczerstwa ?

  rok akademicki 2008/2009
Na stronie PWSZ wyczytałam:

Rektor i Senat
Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego
w Lesznie

zapraszają na inaugurację roku akademickiego 2008/2009

Uroczystość odbędzie się
9 października 2008r. o godz. o godz. 11.00
w Miejskim Ośrodku Kultury
w Lesznie, ul. Bolesława Chrobrego 3a

Akademicka Msza Święta
zostanie odprawiona w Kolegiacie Św. Mikołaja
w Lesznie, ul. Kościelna 18
9 października 2008r. o godz. 8.45

itd xD

Moje pytanie brzmi: KIEDY MY IDZIEMY DO SZKOŁY ?

  Dni Kultury Chrześcijańskiej
W Lesznie rozpoczynają się kolejne już DKCh. Imprezy odbywać się będą w dniach 13-16.10.2005 r.
Przewidziano m.in ciekawe wykłady, świadectwa, spotkania z poezją - w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, Spotkanie Młodych "Bóg potrzebuje szaleńców" - w sali TRAPEZ, i liczne koncerty - w parafii św. Antoniego.
Niestety organizatorzy nie umieścili żadnych informacji w internecie (przynajmniej ja nie mogę się doszukać), aby podać link do szczegółowego programu.
Zachęcam do studiowania lokalnej prasy i plakatów, lub kontaktu telefonicznego z parafią św.Antoniego.

  PÓŁFINAŁ BRĄZOWEGO KASKU 09.09.2008 godz 17:30
Jeśli ze Sroki czy Szóstaka nic nie wyrośnie, to na ten moment nawet Idziorek (a patrząć na równię pochyłą to i Piachu) nie jest zawodnikiem, który w wieku lat 20(!) - myślę oczywiście o kolejnym sezonie - mógłby podbić pierwszoligowe (a może ekstraligowe? ) tory. A więc konsekwentnie należałoby się pozbyć praktycznie każdego z nich. Ktoś jednak tą jazdą musi nas "uraczyć"; przypominam bowiem, że regulamin przewiduje minimum dwa miejsca dla polskich juniorów w składzie. Albo zatem "szlifujemy" swoich i czekamy, aż któryś zaskoczy, albo bawimy się w spidłej najemny. Tyle, że i tych 'najemników' zbyt wielu niestety nie ma. A kontrakt zawodowy już taki jeden tutaj próbował - tym bardziej nic z tego nie wyszło. Dlatego albo ostra selekcja w wieku lat max 17, albo oddelegowanie młodzików do jazdy w klubach drugoligowych, by mieli chociaż okazję w swej karierze przekonać się co znaczy ligowy spidłej.

ps. na "pocieszenie" dodam, że w innych klubach wcale nie jest dużo lepiej. Nawet rawicki 'rodzynek' nieco przygasa.Zawsze mozna wypozyczyc kogos z leszna albo innych ekstraligowych klubow. Zeby przemeczyli nas przez ten 1 sezon swoja jazda niz inwestowanie przez wiele sezonow i szkolenie zawodnikow ktorzy nie rokuja zupelnie nadzieji na przyszlosc ( Sroka,Szostak). Trener nie przyjmuje 16-17 latkow, bo za starzy. Nie wiem ile treningow potrzebnych jest do ocenienia przydatnosci do tego sportu, ale przynajmniej powinien dac szanse. W przypadku nie powodzenia kolejne kolka Szostaka, Sroki z ktorych i tak nic nie bedzie rownaja sie dla mnie daniu szansy temu nowemu. Koszty i tak bylyby mniejsze. A noz by z niego cos wyroslo.

  VI OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL PIOSENKI STUDENCKIEJ
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie organizuje w dniach 26-28 maja 2008 r. VI OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL PIOSENKI STUDENCKIEJ.
Festiwal odbywa się w kategoriach:
- piosenka autorska
- piosenka nieautorska

Karty zgoszeniowe należy wysyłać do 30 kwietnia, aby odebrać karty zgłoszeniowe proszę kontaktować się ze mną przez GG, lub telefonicznie 609163323.

Festiwal ten jest częścią Juwenaliów organizowanych w Lesznie.
Opłata za zakwaterowanie wraz z wyżywieniem wynosi 145 zł.
W ramach Festiwalu organizowane będą imprezy oraz bankiety integracyjne.

Zainteresowane osoby proszę o kontakt.

  Mamy najlepszego policjanta w kraju
Mł. asp. Arkadiusz Stojanowski policjant z górowskiej dochodzeniówki zajął pierwsze miejsce w finale II Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej”.
Zmagania odbywały się w Szkole Policji w Pile pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.Arkadiusz Stojanowski reprezentował województwo dolnośląskie razem z kolegą z Lublina. W klasyfikacji indywidualnej policjant z KPP w Górze nie miał sobie równych. Zdobył najwięcej punktów i zajął pierwsze miejsce w specjalności dochodzeniowo-śledczej. Natomiast reprezentacja województwa dolnośląskiego zajęła w klasyfikacji generalnej trzecie miejsce. Policjanci musieli wykazać się w teście z wiedzy zawodowej i umiejętności praktycznych, oraz udzielaniu pierwszej pomocy i strzelaniu.
- Arkadiusz Stojanowski jest policjantem z 10 – letnim stażem pracy. W Górze pracuje od ubiegłego roku, a wcześniej służył w Lesznie i Warszawie – mówi Janusz Konopnicki, oficer prasowy KPP w Górze.

Źródło: Panorama Leszczyńska

  Skuteczność Błońskiej Policji...
To, że policjanci z Błonia nie przyjechali na czas, gdy byli potrzebni, uważam, że nie jest ich winą. Jestem przekonany, że w tym czasie po prostu nie mogli przybyć zajęci innym wezwaniem, co jest rzeczą u nas normalną z powodu katastrofalnie małej ilości etatów przydzielonych na naszą gminę. („Aż” o kilka etatów więcej niż w kilkakrotnie mniejszej gminie Leszno, przy bez porównania większej ilości pracy).

Jak może w Błoniu policja przyjeżdżać na czas, gdy przez część doby i w dni świąteczne ilość etatów pozwala na zorganizowanie jednego patrolu interwencyjnego?
Jak wygląda wtedy blokada dróg przy jakiejś akcji?
Po jakim czasie przybędzie w środku nocy lub np. w sobotę na wezwanie jedyny patrol, gdy właśnie jest na ul. Kolskiej w Warszawie odwożąc jakiegoś pijanego? – albo np. zabezpiecza miejsce wypadku?
Czy zdąży przez 30 minut?

Nawet gdy wezwanie jest za dnia , pon-pt, gdy policjantów jest więcej, trzeba pamiętać, że oprócz tzw. „interwencji” jest jeszcze masa innej pracy – przesłuchania, protokoły, dochodzenia itp.
Do tego dochodzą urlopy, zwolnienia lekarskie, szkolenia.
Jednym słowem ilość stanu etatowego na Błoniu to katastrofa.
Podstawową sprawą jest zwiększenie ilości etatów zawodowych policjantów tak,
aby można było zorganizować 24 godziny na dobę dwa a nie jeden patrol interwencyjny.
Wtedy najważniejsze kryterium sprawności pracy policji – średni czas przybycia na wezwanie skróci się z kilkunastu, kilkudziesięciu minut – do kilku.
I jest to możliwe do zorganizowania, u nas również.

  Bezpieczne Praktyki2009 w poniedziałek lub wtorek w Poznaniu
Witajcie

W tym roku Bezpłatne szkolenia dla studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych odbywają się na Politechnice Poznańskiej 26.maja w sali nr 7 Centrum Wykładowego w godz. 16:50- 19:30.
Ich tematyka: Prawo pracy, praktyki studenckie, obowiązki pacodawcy
Pierwsza praca, zasiłki, staże, stypendia
Oszczędność Energii i Odnawialne Źródła Energii
Klimat i Środowisko
Dozór urządzeń technicznych, uprawnienia zawodowe
Przypadki losowe podczas odbywania praktyk, informacje o ubezpieczeniach
Bezpieczeństwo i higiena pracy, zagrożenia i profilaktyka
Ochrona przeciwpożarowa, psychologia w sytuacjach kryzysowych

Rejestracja i informacje na: http://WWW.KMNOT.PL

Każdy uczestnik otrzyma certyfikat w języku polskim oraz angielskim.

Szkolenia odbywac się będą jeszcze w inne dni, jeśli 26.maja ktoś nie będzie mógł być obecny.

POZNAŃ 25.maja Dom Technika NOT w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 5/9
KONIN 27.maja Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie, ul. Przyjażni 1
LESZNO 28.maja Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Lesznie, ul. Mickiewicza 5

  Studia w Lesznie!
Instytut Politechniczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. J.
A. Komeńskiego w Lesznie zaprasza!

www.elektrotechnika.ip.pwsz.edu.pl!

Studia stacjonarne (bezpłatne) i niestacjonarne!
Wykładowcy m. in. z Poznania i Wrocławia!


  Opowiadania
No to zaczynamy "historię kolei". Swoją przygodę z koleją rozpocząłem zaraz po ukończeniu szkoły zawodowej w 1983r. Najpierw pół roku na warsztacie napraw rewizyjnych parowozów w lokomotywowni Kluczbork, następnie (w związku z brakami w "jeździe") zostałem wysłany na kurs pomocników trakcji parowej. Po jego ukończeniu podjąłem pracę pomocnika maszynisty i jeździłem planowo na Ty42 106, ale nie tylko w Kbr były także Ty45 na których także jeździłem. Ponieważ parowozy były już wycofywane zostałem wysłany na kurs młodszych maszynistów elektrycznych pojazdów trakcyjnych i po jego ukończeniu zostałem wpisany w plan awizo na lokomotywę ET22 801. Plan awizo polegał na tym że jeżeli miałem po skończeniu ostatniej jazdy 12h wolnego i planowa lokomotywa była w odległości ok 50km od Kluczborka przychodził pracownik (potocznie zwany gońcem i mówił na zaraz do pracy, dobrze było jak wiedział jakim nr. pociągu jedzie maszyna, bo to się przekładało na to gdzie się zajedzie = śląsk, Kielce, Kraków, Węgliniec, Leszno czy Jaworzyna Sląska. Było to o tyle istotne że np. śląsk zwykle objeżdżało się 12 - 16 godzin, a np. Kielce zwykle ze spaniem = 7h wypoczynku, a w jedną stronę 201km jechało się z postojami ok.12 godzin, ale można było czasami obrócić w 16 jak bardzo dobrze szło i miało się trochę szczęścia).
Ale wracając do lokomotyw na ET22 801 zrobiłem jedną służbę bo we Wrocławiu Gądowie wykoleiła się i podczas wstawiania jej na tor uszkodzeniu uległy któreś części podwozia (pamiętam że były poobrywane wszystkie sztyce resorowe. Z powodu tych usterek maszyna była wystawiona z ruchu i czekał na naprawę chyba rewizyjną.
Następnie jeździłem na ET21 616 (osiołków było ok 70szt);ET22 51 która była wypożyczona z MD Ostrów Wlkp; ET22 927 (ją i 928 Kluczbork dostał prosto z Pafawagu). Po jakimś roku weszła jednoosobowa obsługa lokomotyw i mechanik z którym jeździłem poszedł jeździć w pojedynkę, a ja zostałem przydzielony do planu na ET21 274 i z awiza przeszedłem do pracy w systemie trzech drużyn, pracę zaczynało się o 7 lub 19, chyba że jechał się gdzieś na spanie. Po 6-tym roku jazdy byłem kierowany na kurs maszynistów, ale wojsko się upomniało o mnie. Po powrocie z wojska trafiłem na okres zastoju i zwolnień grupowych. Aby tego uniknąć przeniosłem się do drużyn konduktorskich, gdzie pracuję do dziś.
To tak tytułem wstępu cdn.

  [Dolny Śląsk] Inwestycyjny BOOM 2008...
Siła tkwi w strefach

Na terenie Dolnego Śląska działają trzy Specjalne Strefy Ekonomiczne: Wałbrzyska INVEST PARK, Kamiennogórska oraz Legnicka. W ich obrębie funkcjonuje około 200 firm. Pracę znalazły tam tysiące osób.

Dziś nasze strefy są jednymi z najszybciej rozwijających się w kraju, a region wałbrzyski stał się atrakcyjny gospodarczo. Wynika to przede wszystkim ze świetnej lokalizacji i dobrze rozwiniętej infrastruktury. Atutem jest też bliskość Czech i Niemiec. Ale samo położenie to nie wszystko: w województwie dolnośląskim mamy dobrze wykwalifikowaną kadrę. Są tu wyższe uczelnie, z którymi mogą współpracować firmy, parki technologiczne. W tym roku zarząd Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości planuje wydać 10 nowych pozwoleń na budowę. Pięć kolejnych firm rozpocznie niebawem działalność. Prezes strefy Szymon Madera szacuje, że nakłady inwestycyjne i zatrudnienie wzrosną o 20 procent.
INVEST PARK powiększy się o kolejne podstrefy w: Lesznie, Wrześni, Nysie, Świdnicy, Kudowie-Zdroju i Bystrzycy Kłodzkiej. Około 30 ha zostało już przeznaczonych na konkretne inwestycje. Zgłosiło się pięciu inwestorów. Wszystkie tereny powinny znaleźć właścicieli do roku czasu.
Za pięć lat fabryki mają ruszyć z produkcją. Powstanie około 2000 nowych miejsc pracy.
To będzie jedna z największych przemian w WSSE. Do powiększenia strefy ekonomicznej dąży także prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski. W tym mieście powstaną: specjalistyczna baza szkoleniowa, centrum kształcenia oraz wyższa szkoła zawodowa.
W Polsce działa czternaście specjalnych stref ekonomicznych. Powstały, aby przyspieszyć rozwój polskich regionów, zwiększyć konkurencyjność produktów, usług, złagodzić bezrobocie strukturalne, wprowadzić w życie gospodarkę opartą na wiedzy i nowej technologii.
Przedsiębiorstwa prowadzące działalność na ich terenie mają preferencyjne warunki: są całkowicie zwolnione z podatku dochodowego przez pierwszych 10 lat funkcjonowania w strefie. Po upływie tego czasu będą płacić zaledwie 50 procent podatku.

Aleksandra Szumska - POLSKA Gazeta Wrocławska

http://wroclaw.naszemiasto.pl/gospodarka/819092.html

  FTB DJ SCHOOL

W Poznaniu odbędzie się 1 edycja kursów dla DJ'i organizowana przez FTB. Do dyspozycji kursantów oddanych zostanie 9 kompletnych konsolet firm: Vestax, Pioneer, Numark, Denon, Technics.
PROGRAM - 55 godzin:

Na kursie, będzie można uczyć się gry od podstaw jak i doskonalić sztuki mixowania.
Szkolenie będzie odbywało się w klubie Terytorium w Poznaniu przy ul. Mokrej. Spotkania dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki po 4,5 godz. - razem 12 spotkań, czyli 55 godzin. Każdy uczestnik otrzyma świadectwo uczestnictwa, natomiast najlepsi otrzymają specjalny certyfikat DJ Magazine (wpis do bazy posiadczy certyfikatu na djmag.com.pl) oraz FTB.pl
Wyładowcy:
DJ INOX – Waldemar Kaczmarek (FTB Team, Leszno)
DJ ALEX – mgr Michał Grzybek (Protektor Głogów, A State of Mind)
DJ TIDDEY – Dariusz Płaza (numer 1 rankingu FTB Top DJ 2007, Poznań)
DJ LOUI – Wojciech Kucharski (FTB Team, Leszno)
DJ ZOKRATEZ – Marcin Żyski (DJ MAGAZINE, Poznań)
DJ W – Wojciech Oborski (DJ Magazine & Club Blue, Bydgoszcz)
DJ NEEVALD – Piotr Niwald (DJ Magazine & Radio RMI FM, Poznań)
DJ MIQRO – Mrosław Grzybowski (DJ Magazine, Szczecin)
DJ JOHN HETMOND – Krzysztof Piekacz (Sentence, FTB Team, Warszawa)
KRZYSZTOF BARTYZEL (DJ KRIS) (MDT Agency, Poznań)
RYSZARD SZCZEPANIAK (PSPM, Leszno)
MACIEJ PLĄSKOWSKI – (Nauczyciel muzyki, Con-Takt, Miejska Górka)
PAWEŁ SZWARC – (MSM EVENTS, Poznań)

Koszt kursu wynosi 1000 zł

więcej na: http://www.ftb.pl/news/53001_0_1/ftb-dj-school-kursy-w-poznaniu-z.htm

---------------------------------------
No cóż skład wykładowców nawet ciekawy. 55 godzin nauki po ich okiem w tym znakomity sprzęt do wykorzystania. No cóż, a cena kursu 1000zł. Spora sumka, chociaż większość kursów zawodowych tyle kosztuje, lecz ludzie zazwyczaj za takie coś płacą by móc dostać jakiś zawód, a nie wiem czy jako DJ bym wyżył długo. Tym bardziej ten 1000 zł wolałbym przeznaczyć na pierwsze sprzęty i zostać samoukiem, ewentualnie pod okiem kogoś znajomego.[/list][/list

  Leszno szukam pokoju
Spokojna i uczciwa studentka szuka taniego pokoju w okolicach wyższej Państwowej szkoły zawodowej w Lesznie .
mail :becianka@wp.pl
tel:661036028
Pozdrawiam.

  Kto co robi i kim jest :)
Imię: Mateo
Rocznik: 1983
Rodzeństwo: siostra i brat

Miejscowość: Leszno ---> Wielkopolskie

Szkoły:
1. Podstawowa
2. Liceum Handlowe
3. 2-letnie Medyczne Studium Zawodowe -> Dietetyk
4. Kurs instruktorski na AWFie we Wrocławiu -> specjalizacja: Kulturystyka
5. Przeróżne szkolenia z zakresu żywienia człowieka (medyczne i sportowe)
6. Może kiedyś studia (albo AWF we Wrocławiu, albo Promocja Zdrowia w Poznaniu.. narazie nie mam na to czasu)

Praca:
1. Praktyki w handlówce: sklepy odziezowe, sklep meblowy
2. potem rok w astromal'u: tworzywa sztuczne, laminaty (laminaciarz, szlifierz, modelarz)
3. Dorywcze tu i tam
4. Wyjazd do UK (London) - skończył się miesięczną wycieczką której nie żałuje
5. teraz: dorywczo siłownia, indywidualnie dietetyka, doradztwo żywieniowe, suplementacja...

Zaintersowania:
1. muzyka: słucham wszystkiego co "ambitne", produkcja -> wszelkiego odgałęzienia od elektroniki... jak możliwości pozwolą poubarwiam to wszystko w żywe instrumenty, wokale, wizualizacje - moze kiedys
2. poznawanie świata -> podróże, zwiedzanie..
3. dietetyka sportowa/medyczna -> wpływ na człowieka, ...itd....
4. filmy niezależne
5. fotografia
6. ...

Związane z muzyką:
1. styczeń 2006- pierwsza płyta "music" po 7miu latch zabawy wydana w netlabelu "lunawave".
2. marzec 2006 (jakoś tak) - młodszy redaktor muzyczny serwisu openmusic.
3. kwiecień 2006 - powstanie nowego projektu, w którego skład wchodzi kilka osób (nie powiem - suprajs będzie).
4. czerwiec 2006 - redaktor muzyczny serwisu FA
5. czerwiec 2006 - pierwsze utwory w radio "the cut" www.wpvm.org audycja prowadzona przez Elektrobi'ego, i radio BIS - audycja prowadzona przez Novike..

Plany:
dobra praca na miejscu (PL) lub za granicą (UK) oczywiście taką jaką bym chciał czyli adekwatna do zawodu lub zainteresowań, dom, rodzina - jak narazie nie planuje -> 5cio letni związek jeszcze nie wie czego chce .. robić wszystko na co ma się ochote i wykorzystywać wszystko co się ma dla zaspokojenia potrzeb własnych i bliskich mi osób...

pozdrawiam

  szynobus, Autosan, Wschowa, Gostyń i inne
Ostatnio miałem okazję zrobić mały Rundfahrt po Wlkp. z Poznania przez Leszno,
Wschowę, Leszno, Gostyń, Jarocin do Poznania. Było to 21 stycznia 2005.
Wyjechałem z Poznania o 8.00 RegioPlusem wrockowym, który ostatnimi czasy
skandalicznie składa się z pojedynczego kibla, co jest chyba kpiną z płacących
ciężkie pieniądze pasażerów.
W ogóle wytworzyła się ciekawa sytuacja na peronie 7 w Poznaniu. Wcześniej miał
z tego peronu odjechać kibel do Kalisza, ale nabrał 20 minut pleców. Więc nic
nie podstawiano. W końcu tuż przed 8.00 wjechały na peron dwa osobne kible w
tym samym kierunku, czyli Kalisz i Wrocek. Ten drugi stanął kilka metrów za
pierwszym. No i odjechały kolejno. Frekwa we wrockowym 95 procent.
Do Leszna dojechaliśmy trochę po czasie. Miałem coś do załatwienia na os.
Zamenhoffa, więc skorzystałem z MZK, linia 0. W ogóle MZK Leszno przeszło
korzystną odmianę. Są nowe wzory rozkładów na przystankach, szkoda, że bardzo
nietrwałe. Ładne i estetyczne, ale łatwo zrywalne. Każdy kierowca ma tablicę z
nazwiskiem w busie. Wszędzie czytelne telefony do MZK, w razie propozycji,
szkoda tylko że bez nr kierunkowego.
Zrobiłem swoje, wróciłem szóstką na PKS. Do Wschowy miałem okazję jechać jakimś
nowym produktem Autosana w barwach PKS Zielona Góra. Więc to cudo z zewnątrz
wygląda całkiem nieźle. Natomiast w środku tragedia. To po prostu taka ciut
większa marszrutka. Gdybym miał o centymetr dłuższe nogi, to bym musiał
siedzieć bokiem. Przy 60 km na h silnik wył jak potępiony Wielądek w piekle, a
dodatkowo wył też nawiew ogrzewania, który, jak na to wycie, niewiele dawał.
Jednym słowem bubel totalny ten bus.
Nic to. Załatwiam swoje we Wschowie i wracam Autosanem H-9, czyli z klasą i to
przez Osową Sień. Co ciekawe PKS Leszno dłuższą trasą i większym busem wziął 5
zeta, a PKS Zielgóra krótszą trasą i denną marszrutką wziął 5,50 PLN. W
autobusie ze Wschowy frekwencja sięga 200 procent. Jedzie też grupa chłopaków z
jakiejś szkoły typu zawodowego, która prowadzi porównanie PKSu z koleją. W
końcu wygrywa kolej, co mnie miło ucieszyło, bo myślałem, że takie chłopaki
wolą szosą. Chyba przekonało ich to, że jeden drugiemu siedział na głowie.
Z Leszna udaję się szynobusem SA105-001 do Jarocina. Odświeżyłem sobie tę
piękną, typowo wielkopolską lokalkę ze zwierzęcą przyjemnością. Czterokrotnie
na trasie kierpoć przeistacza się w pracownika PLK, przywdziewając
juszczenkowską kamizelkę i zatrzymując samochody, w tym raz w Borku Wlkp.
opuszcza ręcznie zapory. Kiedy szynobus zatrzymuje się przed przejazdem, to
wśród szoferów panuje popłoch i dezorientacja. Jedni rzucają się desperacko
przed pociąg, inni stoją jak pnie i nie wiedzą w którą stronę jechać. Cyrk na
kółkach, nomen omen.
Frekwencja skandaliczna. Z Leszna pociąg wyrusza ze 130 procentowym
zapełnieniem. Do Gostynia spada do około 100 procent. Tu dużo wysiada i od
Gostynia jest około 50 procent zapełnienia. Trochę wysiada też w Borku i do
Jarocina dojeżdża niecałe 30 procent. W Jarocinie prawie wszyscy wysiadają, ale
więcej wsiada w kierunku Wrześni i Gniezna. Cała ta długa trasa obsługiwana
jest szynobusem bezkiblowym. Piwa nie polecam.
W Jarocinie jesteśmy o zmroku, czyli ćmie. Bar już kaput, więc idę na miasto.
Zwiedzam piękny rynek. Po zakupy idę do Biedronki, zobaczyć co się zmieniło. A
tu pani z trudem przyzwyczaja się do elektrycznego wózka do palet, widać że to
novum w tej firmie.
Wracam na dworzec. Kładka nad torami odnowiona. Robię jeszcze nocną sesję
fotograficzną przy Ol49-1 i biegnę na peron. Pociąg z Kalisza to oczywiście
pojedynczy kibel, ale tutaj frekwa tylko około 75 procent. Do Poznania
przekracza 90.

pzdr
ws


  [ogłoszenie] Nowa baza namiotowa w Beskidzie Żywieckim
Lechu - (wróciłem z fajnego wyjazdu, i do końca tygodnia mam trochę luzu, to się mogę "podroczyć") - a więc: Lechu - zamiast biadolić - stwórz/zorganizuj/załatw - pod auspicjami KS Poznań taką sezonową (letnią) bazę namiotową w Sudetach (polskich - szeroko pojętych). Z pewnością przyciągnie ona turystów indywidualnych jak i grupowych. Cóż za problem...

Problem jest dużo poważniejszy niż sadzisz, skoro nawet wrocławskie Studenckie Koło Przewodników Sudeckich, które posiada spore wypracowane przez lata zaplecze kadrowe i układy z miejscowymi urzędnikami, nie zdołało uruchomić takiej bazy. Skostniali działacze komisji przewodników sudeckich z Dolnego Śląska mogli w swoim czasie nie blokować inicjatyw tworzenia kół sudeckich poza ich terenem, a dziś sytuacja by była diametralnie inna.

Studenckie Koła Przewodników Beskidzkich mają znacznie węższy obszar specjalizacji w Beskidach, kursy przewodnickie są tańsze i łatwiejsze w organizacji, a egzaminy zdaje się prościej i przygotować można się zdecydowanie lepiej. A tu na przykład mieszkańcy woj. opolskiego, którzy by chcieli specjalizowac się w Górach Opawskich i przyległej części Sudetów Wschodnich, w ramach kursu przewodnickiego musza wyspecjalizować sie w szczegółowym oprowadzaniu grup po miastach odległych o ponad 250 km jak Lubań Śl., Bogatynia, Zgorzelec czy Bolesławiec (gdzie w praktyce nigdy nie pojadą), bo jacyś "mąrzy" wymysślili sobie argumentujac to w sposób nonsensowny, ze Sudety nie mogą być podzielone do uprawnień.

Co do części uprawnien przewodników sudeckich, leżącej na terenie woj. opolskiego, to nie uważam za normalne, aby marszałek (a jeszcze wcześniej wojewoda) nadawał uprawnienia na tak duży obszar w innym województwie (tu ustawodawcy się mocno zapędzili). Takie stanowisko władz lokalnych z Wrocławia od dawna dławi ducha przedsiębiorczości i zabija wszelką inicjatywę poza tym województwem i nie tylko. Nawet kurs organizowany przez historycznie pierwsze powojenne Koło Przewodników Sudeckich w Jeleniej Górze trwa ponad dwa lata i natrafia na spore trudnosci organizacyjne. Nic dziwnego, bo z Jeleniej Góry do Prudnika jest ponad 200 km do przejechania. Potwiedza to opinia samych kursantów:
Warto by było poznać również środkową i wschodnią część Sudetów, a jak do tej pory ni widu ni słychu, a egzaminy coraz bliżej.

źródło => http://saldek.mojeforum.net/viewtopic.php?t=2

I kolejna opinia:
Uczestnicząc kilka lat temu w kursie przewodnickim przekonałem się, że wielu kandydatów na przewodników może nawet dobrze znało Karkonosze, trochę Izery czy Rudawy i na tym koniec. Po kilkunastu latach łażenia i kilku latach działalności w kole "Grodzkim", gdzie wycieczki jednodniowe przez nas organizowane sięgały od Węglińca po Ścinawkę Średnią spodziewałem się, że na kursie spotkam elitę mającą Sudety Zachodnie (wtedy jeszcze był podział) w przysłowiowym małym palcu. Okazało się, że ten kurs to po prostu szkolenie zawodowe, takie jak na kelnera czy piekarza i wystarczy (prawie) tylko zapłacić żeby wziąć w nim udział. Czar prysł...Nie wyobrażam sobie, aby kandydat na przewodnika z uprawnieniami na Wielkopolskę, powiedzmy z regionu pilskiego, musiał zdawać egzamin praktyczny oprowadzając turystów po Lesznie, Krotoszynie czy Kaliszu. Szkolenie i egzaminy obejmują szczegółową znajomość terenu przyszłej działalnosci danego kandydata, a nie cały obszar województwa. I nikt mi tu nie wmówi głupot, że Sudetów nie da sie do uprawnień przewodnickich podzielić podobnie jak podzielono Beskidy.

  Łukasz Naczas -sprawozdanie z działalności radnego 2003/2004
Ciekawy komenatrz. Problem tylko w tym, że w wielu miejscach miajający się z prawdą!

1) Jakie Miejskie Świetlice Socjoterapeutyczne były za Trepińskiego - chyba jakieś pomylenie pojęć!
2) Jak to nie ma zasad przyznawania mieszkań ? Są jasno sprecyzowane! Mało tego - opracowano kompleksowo plan sprzedaży mieszkań komunalnych za 10 % ich wartości. To nie są konkrety ?
3) Jaka zasługa poprzedniego Prezydenta ? Tani urząd to się pojawił w tym roku - proszę czytać uważniej prasę (chyba że to Super Ekspers albo Fakt - to gratulacje!)
4)Tak w sekterariacie? Najpierw proszę się dowiedzieć jak działa obecne BOI i jakie ma kompetencje, a następnie porównywać Panią za biurkiem, która odbierała pisam i na tym koniec! W dzisiejszym gąszczu administracyjnym nie ma innej mozliwości jak pomoc petentom!
5)Zobaczymy co to za twór. Politechnika jak sama nazwa wskazuje jest Poznańska, a nie Gnieźnieńska. Aspiracją był mały ośrodek akademicki w Gnieźnie (co się obecnie buduje!) Gniezno - NIE POZNAŃ!
6)Jak się nie chwali strategii, które już funkcjonuje i jej elementy działają! Na co mamy znów czekać - dosyć czekaliśmy!
7)Pewnie to znaczy, że jak problem jest wszędzie to nie należy go rozwiązywać. Bzdura... Problem jest rozwiązywany, poczynione są odpowiednie kroki i nie jest to jakis wstyd chyba?
8)Najpier należy się dowiedzieć, co zrobił Prezydent w tym temacie, ile włożył wysiłku aby uregulować sprawę Polimeni, a dopiero później się wypowiadać. Widzę brak podstawowej wiedzy w tym temacie. Ale co tam - nawet z zasługi można zrobić krytykę, bo przecież jak tu chwalić kogoś na kogo się nie głosowało :):
9)Pewnie - najlepiej było narazić Urząd na wysokie koszta procesowe, bez ugody najlepiej oddać teatr w ręce prywatne i mieć tam np. skład opłau coż za myślenie...
10)Za Trepińskiego Rynek był wporządku ? A kto zadecydował o badziewiu na środku Rynku ? Kto zatwierdził projket bez jego dokończenia. Widzę fani Trepińskiego nie za bardzo potrafią zdjąć klapki z oczu
11)Mam przeciwne zdanie. Nie tylko w sobotę jest ciężko. Ogólnie sprawę należy rozwiązać i to pilnie.Ruch trzeba zreformować - może nawet zamykając go przez Rynek!
12)Pewnie pojemniki się same pojawiły - krasnoludki przyniosłu, pewnie na usługach Trepińskiego...
13)Pewnie i to że jest to novum i w innych miastach jest (nie we wszytskich) i że był wydatek który się opłaci, bo po pół roku się spłaci i "zachamuje waruiujących kierowców" to też nie zasługa. Co tam - po co Dzielowi zasłgui. Te klapki to chyba są mocno zabudowane???
14)Jeśli jednak etaty dotyczą prewencji i chęci Miasta na jeszcze wieksze działania Policji w tym zakresie tio też jest chore? Czyli bezpieczeństwo jest chore?
15)Niekiedy należy pomóc, niekiedy nie!
16)Pewnie - nie należy mówić o działaniach profilaktycznych, które mogą wpłynąć pozytywnie na dorastające roczniki, nie należy mówić o promocji miasta, bo przecież ona nie sciąga inwestorów , nie należy mówić o koncertach i imprezach kulturalnych, nbo przecież ludzie ich nie znoszą. Co za ironia...
17)Oczywiście, że jest słabo rozreklamowene to co się dokonuje! Trepiński był co wieczór, w towarzystwie księdza i policjanta w Obiektywie. Teraz na szczęście to się zmienia, ale mało mówi się o rzeczach, które wskazałem powyżej!

PANIE BLUE: Takie jak Pan to określił "duperele" są potzrebne każdemu miastu, bo dzięki nim całokształt jest poważnie rozbudowany. Części składowe wchodzą w większy projekt.

Na zakończenie! Będzie Wyższa Szkoła Zawodowa miała swoją siedzibę. W tym roku zaczyna się budowa basenu - może nawet lepszego niż w Lesznie! Polimeni już buduje. Do Poznania nie będziemy już tak często wyjeżdżać na zakupy, a mało tego to do nas z okolicznych miejscowości będą zjeżdżać różni ludzie. Bo będzie kino, bo poływać będzie można - to już w przeciągu 2 lat stanie się faktem! W Gnieźnie coś się dzieje, a poprzednia ekipa nie może tego przeboleć. Proste porównanie - KAPENY kupił Trepiński - czy są wypałem, czy niewypałem ? Dziel wolał wziąść kredyt i zakupić porządne autobusy, których nie musimy się wstydzić. Właśnie proinwestycyjność jest tu duzym plusem. Tak, tylko przy mentalności "NIE BO NIE" "TOŻ TO PRZECIWNIK TO NIE POWSPÓŁPRACUJEMY" "KONKURENCJI NIE POMOŻEMY" to dużo rzeczy jest w tym mieście blokowanych! Koniec z "polityką", zajmijmy się SAMORZĄDEM i naszymi wspólnymi sprawami!

  Wręczenie sztandaru dla Gimnazjum nr 1 w Lesznie 24.01.2008
SZTANDAR UCZCI POWSTAŃCÓW (informacja )

18.01.2008.

Nowy sztandar będzie miało Gimnazjum numer 1 w Lesznie. W czwartek, 24 stycznia, zostanie on uroczyście wręczony szkolnej społeczności.

Gimnazjum nr 1 w Lesznie jest wyjątkową szkołą. Po pierwsze, to jedyne gimnazjum w mieście funkcjonujące bez sąsiedztwa innej szkoły, po drugie, szkolny budynek jest zabytkowy i posiada ciekawą historię.
Przy pl. Komeńskiego gimnazjum istnieje od 1999 roku. W wyniku zarządzonej wówczas reformy oświaty Rada Miejska zadecydowała o likwidacji Szkoły Podstawowej nr 8 im. Powstańców Wielkopolskich i utworzyła w to miejsce Gimnazjum nr 1.

Historia samego gimnazjum nie jest zatem długa, ale tradycje oświatowe związane z budynkiem liczą już prawie sto lat. Gmach został wzniesiony w roku 1912 na potrzeby niemieckiej Szkoły Handlowo-Przemysłowej (Handels und Gewerbeshule). W okresie międzywojennym w budynku funkcjonowały liczne szkoły średnie o charakterze zawodowym, których istnienie zakończyła II wojna światowa. Po wojnie przez lata obiektem zarządzała Rada Miejska i dopiero w 1957 roku usytuowano tutaj Szkołę Podstawową nr 8. W latach 1957-2001 przez placówkę przewinęło się tysiące dzieci.

Patronem szkoły podstawowej byli od 1969 roku Powstańcy Wielkopolscy. Takie imię nadano szkole jako drugiej w kolejności na terenie Wielkopolski. W 1974 roku szkoła otrzymała sztandar.

Powstałe po likwidacji podstawówki gimnazjum od początku istnienia podjęło starania o przejęcie tradycji i patrona „ósemki”. Szkoła miała do tego prawo. Od początku nauczyciele propagowali wśród uczniów wiedzę na temat powstania wielkopolskiego. Każdego roku organizowany jest konkurs znajomości faktów z tego niepodległościowego zrywu. Klasy przygotowują prace plastyczne, w salach tworzą gazetki o patronie, grupy młodzieży zwiedzają miejsca pamięci związane z walkami powstańczymi. Ponadto w szkole organizowane jest Święto Patrona szkoły, a uczniowie opiekują się grobami powstańców. Bogate zbiory posiada szkolna Izba Patrona, do której powstańcy i ich rodziny przekazali cenne pamiątki: medale, mapy, czasopisma, czapki powstańcze, mundur, tematyczne kroniki. Wszystko to buduje godny klimat przyswajania wiedzy o powstaniu.
– Mieliśmy to szczęście, że mogliśmy w przeszłości gościć w szkole wielu powstańców wielkopolskich – mówi Barbara Janus, obecna dyrektor Gimnazjum nr 1. – Spotkania z nimi były żywą lekcją historii, prawdziwej historii.

Sztandar dla gimnazjum ufundowała Rada Rodziców, a starania zainicjował jej przewodniczący Janusz Kończal. Pieniądze zbierali również uczniowie szkoły, a także rodzice, zwłaszcza wnukowie powstańców. Sztandar wykonała ręcznie firma z Poznania. Z jednej jego strony jest godło polskie na czerwonym tle z napisem „Z czynu Ludu Wielkopolskiego rodziła się wolność”. Na drugiej stronie, na białym tle, umieszczony został Krzyż Powstańczy, a otacza go napis „Gimnazjum nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich”.

Przez czterdzieści siedem lat funkcje kierowników i dyrektorów Szkoły Podstawowej nr 8 pełnili po kolei: Tadeusz Kowalski, Bernard Szeląg, Marian Grys, Feliks Glapka, Władysław Mucha, Jadwiga Pilujska, Maria Broda, Elżbieta Rehlis, Barbara Janus i Jolanta Andrzejewska. Od 1999 roku dyrektorem gimnazjum jest Barbara Janus. To największe gimnazjum w Lesznie pod względem liczby uczniów. W 21 oddziałach jest aż 505 osób.

W ramach uroczystości – we wtorek, 22 stycznia o godz. 9 – odbędzie się sesja popularnonaukowa dla leszczyńskich gimnazjalistów pt. „Wodzowie Powstania Wielkopolskiego i walki powstańcze na Ziemi Leszczyńskiej”.
Źródło: http://leszno2.leszno.pl/index.php?option=com_content&

  Michalski Stanisław Leon autor A. Fornalski
Michalski Stanisław Leon ( 1882 – 1953 ), nauczyciel, powstaniec wielkopolski, oficer Wojska Polskiego. Urodził się 1 kwietnia 1882 r. w Śmiglu, w rodzinie Stanisława i Antoniny z Prałatów, właścicieli miejscowej restauracji. Po ukończeniu szkoły powszechnej pomagał rodzicom
w prowadzeniu lokalu gastronomicznego. 4 lipca 1902 r. ukończył Seminarium Nauczycielskie
w Kcyni. Swą pierwszą pracę zawodową rozpoczął 1 września 1902 r. w 4-klasowej Szkole Powszechnej w Bolewicach (powiat Nowy Tomyśl), a od 1 stycznia 1904 r. do 3 września 1904 r. kontynuował ją w 1-klasowej Szkole Powszechnej w Boguszynie (powiat Śmigiel). Pierwsze lata pracy pedagogicznej zostały przerwane odbyciem obowiązkowej rocznej służby wojskowej w 50. p.p. w Lesznie w okresie od 1 października 1904 r. do 30 września 1905 r. Po powrocie
z wojska objął posadę kierownika 3 - klasowej Szkoły Powszechnej w Siekowie (powiat Śmigiel)
w której pracował do 30 października 1914 r. Kilka dni później w szeregach armii niemieckiej brał udział na froncie zachodnim w toczącej się już I wojnie światowej. 1 grudnia 1918 r. został zdemobilizowany w stopniu leutnanta (p. por.) rezerwy. Po powrocie do Śmigla otrzymał posadę nauczyciela – doradcy przy miejscowym Inspektoracie Szkolnym. Oprócz pracy zawodowej przeprowadził dla Polaków z terenu powiatu ćwiczenia wojskowe, będące przygotowaniem
do oczekiwanego wybuchu Powstania Wielkopolskiego.
Wkrótce po wybuchu Powstania Wielkopolskiego, w dniu 6 stycznia 1919 r. został
w stopniu p. por. z-cą dowódcy kompanii przemęckiej. Brał udział w walkach na odcinku południowo-zachodnim powstania („Grupa Leszno”) pod Włoszakowicami, Zbarzewem, Wijewem, Brennem, Wieleniem, Kaszczorem i Mochami. 7 lutego 1919 r. mianowano go porucznikiem .Z dniem 6 marca 1919 r., gdy z oddziałów powstańczych wchodzących w skład „Grupy Leszno” utworzono 6. Pułk Strzelców Wielkopolskich, objął dowództwo 2. kompanii zapasowej pułku. 1 czerwca 1919 r. po otrzymaniu kolejnego awansu na stopień kapitana, został dowódcą baonu zapasowego pułku. Po zakończeniu Powstania Wielkopolskiego brał udział w przywracaniu do Polski miast Pomorza: Bydgoszczy, Koronowa, Świecia i Tucholi. 30 października 1920 r. na własną prośbę został zwolniony ze służby wojskowej. Od 1 listopada 1920 r. do 1 września 1939 r. był kierownikiem Szkoły Powszechnej w Lipnie pod Lesznem.
Na skutek powszechnej mobilizacji został powołany do kadry oficerów rezerwy w Poznaniu.
7 września 1939 r. otrzymał przydział do sztabu 35 Brygady Obrony Narodowej
w charakterze oficera do specjalnych poruczeń. Po klęsce wrześniowej przebywał w oflagu
w Murnau. 13 września 1945 r. powrócił do Lipna i po 2 tygodniach urlopu wypoczynkowego kontynuował pracę zawodową aż do 31 października 1949 r. Przepracował w oświacie ponad 47 lat. Zmarł 27 maja 1953 r. w Wielichowie. Pochowany został na miejscowym cmentarzu. Żonaty z Heleną z domu Gajewicz, posiadał sześcioro dzieci: Julię, Martę, Leonarda, Irenę, Izabelę i Stanisława.

Źródła: Archiwum Urzędu Wojewódzkiego Delegatury w Lesznie, akta personalne syg. 3609/1121; Księga zmarłych parafii Wielichowo z 1953 r., nr 19, s. 5; Bloch R., Rogoziński S., Thiel M., Wojciechowski K., Przebieg Powstania Wielkopolskiego na terenie Przemętu i okolicy, maszynopis; Budziński L.,. Jak zdobyto Kaszczor – wspomnienia kierownika szkoły w Lipnie St. Michalskiego, „Głos Wolsztyński nr 13/1958 r.;
Machoy Hipolit, Powstanie Wielkopolskie 1918-1919, maszynopis; kroniki szkół podstawowych w Lipnie pow. Leszno i Siekowie pow. Wolsztyn; informacje Grażyny Koszyczarek z Lipna.

Antoni Fornalski

  major Paweł Dąbski-Nerlich
Artykuł jest dostępny, trzeba tylko poszukać go na stronie. Jest wyszukiwarka w menu, po lewej na dole. Najlepiej wpisać "Nerlich Dąbski" i znajdziecie artykuł. Dla tych, którym nie chce sie szukać, zamieszczam go poniżej, skopiowany ze strony Tygodnika Lokalnego Pałuki http://kruszka.eu/

Paweł Dąbski - Nerlich - kawalerzysta i jeździec

Na cmentarzu w Srebrnej Górze, wiosce położonej na północ od Damasławka, spoczywa pułkownik Paweł Dąbski-Nerlich, obrońca Pałacu Zimowego, olimpijczyk, żołnierz wojny obronnej w 1939 roku i bitwy pod Monte Cassino.

Żołnierz

Paweł Dąbski - Nerlich urodził się w Międzyrzeczu Podlaskim w rodzinie Romana, radcy stanu, generała armii carskiej i Marii z Gembickich. Po ukończeniu Korpusu Kadetów w Pskowie, w 1917 r. wstąpił do Michajłowskiej Szkoły Oficerów Artylerii w Petersburgu. W czasie Rewolucji Październikowej brał udział w obronie Pałacu Zimowego.

W niepodległej Rzeczpospolitej był zawodowym żołnierzem. W 1921 r. dostał przydział do 7 Dywizjonu Artylerii Konnej w Poznaniu, gdzie służył do końca kampanii wrześniowej.

W szeregach 7 Dywizji Artylerii Konnej Wlkp. przeszedł cały szlak bojowy od Leszna, poprzez bitwę pod Kutnem i walki w Puszczy Kampinoskiej, do Warszawy. W krytycznej sytuacji dnia 20 września 1939 r., kiedy jego dywizja pozostawiona została własnym siłom i pozostała tylko możliwość indywidualnego przedzierania się do Warszawy, Dąbski-Nerlich uratował sztandar dywizjonu. Odłączył płat od drzewca, ukrył go na sobie pod mundurem i dostarczył do Warszawy, gdzie sztandar został ukryty, aż do końca wojny.

24 września 1939 r. kpt. Dąbski-Nerlich został odznaczony Krzyżem Walecznych. Po kapitulacji Warszawy w grudniu 1939 r. przedostał się na Węgry, a stamtąd do Francji i w czerwcu 1940 r. do Wielkiej Brytanii.

W 1942 r. został wysłany do Palestyny jako dowódca dywizjonu. Stamtąd do Iraku i Egiptu. 1 marca 1943 r. awansował na majora i jako zastępca dowódcy w 2 Korpusie, 22 grudnia 1943 r. przybył do Włoch. W czasie kampanii włoskiej trwał na pozycji pod Monte Cassino od 23 kwietnia 1944 r. do 29 maja 1944 r. Zostaje odznaczony Krzyżem Walecznych po raz drugi.

Od 6 czerwca 1944 r. jest zastępcą dowódcy, kontynuował kampanię włoską. Po walkach pod Bolonią został odznaczony Krzyżem Virtuti Militari.

Jeździec

Ponad pół wieku temu, w niedzielne popołudnie, 25 sierpnia 1929 r, na terenie majątku Grocholin w Kcyni miało miejsce niecodzienne wydarzenie - zawody konne Brygady Kawalerii Poznańskiej. Wydarzenie to zgromadziło kilka tysięcy widzów z okolicznych miast i wsi. Nie zabrakło też ważnych osobistości. Na zawodach obecny był inspektor Armii gen. Rydz-Śmigły. Zawody zorganizowane przez dowódcę Brygady, płk. dypl. Zahorskiego dały widzom możliwość obejrzenia i ocenienia zdolności jeździeckich polskiej kawalerii. Było co podziwiać. W zawodach tych brał udział również Paweł Dąbski-Nerlich. Nie sposób wymienić wszystkich krajowych i międzynarodowych sukcesów jednego z najwybitniejszych polskich sportowców konnych. Był Mistrzem Armii w 1927 r., wicemistrzem Polski w 1932 r. i 1934 r., członkiem ekipy olimpijskiej w 1932 r., dwukrotnym rekordzistą Polski w skoku na wysokość w 1932 r. i 1934 r. (195 cm). W czasie zawodów odbyły się także pokazy walki konnej. Na imprezę zorganizowaną przez Brygadę Kawalerii Poznańskiej przybyło sporo mieszkańców powiatów: szubińskiego, żnińskiego i wągrowieckiego i - jeśli wierzyć ówczesnym czasopismom - zawody te wywarły na widzach ogromne wrażenie.

Zmarł 21 stycznia 1983 roku w stopniu pułkownika. Na terenie Wielkopolski przeżył najpiękniejsze lata swego życia. Srebrnogórski majątek był w posiadaniu Mieczkowskich od 1925 roku, Helena, siostra właściciela była żoną Pawła Dąbskiego-Nerlicha, dlatego też 6 września 1983 r. jego prochy spoczęły na cmentarzu w Srebrnej Górze.

opracował Marek Olejnik
Pałuki nr 141 (44/1994)

  książki PEDAGOGIKA !!!!!!
MEDIA W EDUKACJII:
a)podstawowe
-Adam Lepa,,Pedagogika massmediów" Łódź 2000
-Janusz Gejda-,,media w edukacjii" warszawa 2005
-Janusz Gejda i inni.......Edukacja medialna" toruń 2002
b)uzupełniające
-Tomasz Gabau-klas,,media i komunikowanie masowe"PWN,kraków 2000
-Wacalaw strykowski(red),,Media w edukacjii"(cz I-IV) materiały z międzynar.konferencjii poznań 1997-2001

PEDAGOGIKA ZABAWY:
-Berg L.,,dlaczego dzieci mówią do siebie"-świat nauki 1995
-Biśto,Domań,,,Tańce,pląsy i zabawy dla dzieci w wieku przedszkolnym" wyd.KLANZA,Lublin 2003
-Duraj-Nowakowa,Muchacka(red),,Funkcje zabawy w edukacjii przedszkolnej i wczesnokszolnej" wyd.naukowe WSP.kraków 1998
-Elkonin,,Psychologia zabawy" warszawa 1984
-Kędzior-Niczyporuk/red/,,Wprowadzenie do pedagogiki zabawy",wyd.KLANZA,lublin 2001
-,,Klanza w czasie wolnym"-mat.metodyczne lublin 2004
-,,Klanza w szkole"-mat.metodyczne lublin 2004
-,,Klanza w zabawie i edukacjii dzieci"-mat.metodyczne lublin 2004
-Kołodzieljczyk(red.),,Przedszkolaki krok drugi"polska fundacja dzieci i młodzieży,warszawa 1999
-Kwartalnik polskiego stowarzyszenia podagogów i animatorów klanza,,grupa i zabawa"materiały metodyczne,lublin
-Okoń,,zabawa a rzeczywistość"WSiP,warszaa 1995
-Wasilak:(red),,zabawy z chustą" wyd.klanza,lublin 2002

PEDAGOGIKA TERAPEUTYCZNA
-Pilecka,Pilecki-,,Rewalidacja dziecki przewlekle chorych i kalekich"
-Delacato,,dziwne niepojęte dziecko autystyczne"
-Lovaas-,,Nauczanie dzieci niepełnosprawnych umysłowo"
-Karwowska,,wpieranie rodziny dziecka niepełnosprawnego umysłowo"
-Doroszewska,,Pedagogika specjalna"
-Maciarz-,dziecko przewlekle chore w roli ucznia"
-Maciarz-uczniowie niepełnosprawni w szkole powszechnej"

MUZYKOTERAPIA:
a)podstawowe
-Galińska (1990),,zagadnienia z muzykoterapii, W:Manturzewska,Kotarska(red),,wybrane zagadnienia psychologii muzyki"-Warszawa WSiP
-Gąsienica-Szostak(2003),,Muzykoterapia w rehabilitacjii i profilaktyce" Warszawa PZWL
-Janiszewski(1993),,Muzykoterapia aktywna" warszawa PWN
-Kaja (1994),,zarys terapii dziecka" bydgoszcz,wyd.naukowe WSP
-Kierył (2004),,Elementy terapii i pofilaktyki muzycznej"
-Lewandowska(1996),,Muzykoterapia dziecięca",Gdańsk
-Natanson(1979),,wstęp do nauki o muzykoterapi" wrocław:zakład narodowy im.Ossolińskich
-stadnicka(1998),,Terapia dzieci muzyką,ruchem i mowa" warszawa WSiP
b)rozszerzone:
-Kataryńczuk-mania(red)(2002) ,,Wybrane elementy terapi w procesie edukacjii artystycznej" zielona góra wyd.Uniw.zielonogórskiego
-Kierył(1998) ,,Elementy terapi i profilaktyki muzycznej",Zabrze:Centrum informatyki i kształcenia zawodowego,,delta"
-Kiliańska-Ewertowska,(1987),,Logorytmita",lublin UMSC
-Kloppe,Viex,(1995),,Rytmika w wychowaniu i terapii" warszawa PNO
-Metera(2002),,Muzykoterapia.Muzyka w medycynie i edukacjii" leszno:wyd.centrum techniki nauki metronom
-Rueger (2000),,Muzyczna apteczka.na kazdy nastrój od A do Z"Warszawa:diogenes
-Smoczyńska-Natchman-(1992) ,,Muzyka dla dzieci"warszawa WSip
-Schwalbe(1972)-,,leczenie muzyka chorych z zaburzeniami czynnosciowymy" warszawa PZWL
-Sloboda(2002),,Umysł muzyczny.Poznawcza psychologia muzyki"warszawa,Akademia Muzyczna im.F.Chopina
-Myzykoterapia polska (2003),tom 2,nr 2

CZY KTOS MOZE MA COś Z TYCH KSIążEK???? (PREFEROWANE KSERO) I BY MI SPRZEDAł?????
PROSZę O KONTAKT:
wiola-myszyn@wp.pl

  Informacje w czasopismach / internecie o nas
Artyk€ł w Gazecie Wyborczej
Wypromować Maltę
Jacek Łuczak
2007-02-13, ostatnia aktualizacja 2007-02-13 19:58
Kolejka górska, termy i słoniarnia? Takimi atrakcjami już niedługo może kusić poznańska Malta. Wczoraj złożona z MPK, ZOO, POSiR, Malta Ski i firm prywatnych grupa podpisała w tej sprawie porozumienie.
- Poznaniacy oczekują, że Malta będzie areną rozrywki. Jeśli tak się nie stanie, to za kilkanaście lat mało kto będzie chciał tutaj przychodzić - mówi Konrad Tuszewski, dyrektor Malta Ski. Dlatego na Malcie potrzebne są nowe inwestycje, by mogła być rozpoznawalna w Wielkopolsce, Polsce i Europie. - Koniecznie trzeba wybudować termy i słoniarnię. Jeśli tego nie zrobimy, to zarżniemy kurę, która może zacząć znosić złote jajka - dodaje Tuszewski.

Na Malcie w najbliższych latach mogą pojawić się nowoczesne urządzenia rozrywkowe. - Na świecie popularne stają się atrakcje, które budzą bardzo duże emocje - rollercoaster, czyli kolejka górska. Chciałbym, żeby taka kolejka powstała tu - twierdzi dyrektor Malta Ski.

Niebawem w internecie pojawi się strona http://www.malta.poznan.eu, na której będzie można zapoznać się ze wszystkimi atrakcjami Malty, dowiedzieć się, co kupić, gdzie i za ile się zabawić. Ze strony na telefon komórkowy lub iPOD będzie można ściągnąć informacje słowne o Malcie i podczas spaceru wysłuchać opowieści, jak powstało jezioro oraz dlaczego kościół św. Jana Jerozolimskiego za Murami tak właśnie się nazywa.

Te wszystkie deklaracje pojawiły się dzięki zawiązaniu grupy partnerskiej o nazwie malta.poznan.eu. Należą do niej przedstawiciele poznańskiego MPK, Ogrodu Zoologicznego, POSiR, Malta Ski oraz prywatnych firm z terenu Malty. Wszyscy oni deklarują chęć inwestowania nie tyle w poszczególne elementy (stok, tor saneczkowy czy minigolfa), ale w Maltę jako całość. A jest to możliwe dzięki projektowi "Turystyka - wspólna sprawa", który jako pierwszy w Polsce został uruchomiony w naszym regionie i już przynosi efekty.

- Przedsiębiorcy uczą się współpracy, z którą dotychczas nie było najlepiej - przyznaje Ewa Przydrożny, koordynator projektu w Wielkopolsce. Podczas wczorajszej konferencji udało się zawiązać 20 podobnych do poznańskiej grup partnerskich, które zajmą się tworzeniem produktów turystycznych. Poza grupą "maltańską" w Poznaniu powstał także produkt "Wielkopolskie tradycje" (pałace i dworki), a w Lesznie Kajakowy Szlak Konwaliowy. Osobną grupę ma Wolsztyn (z parowozownią i Szlakiem Cysterskim), Turek (ze zbiornikiem Jeziorsko), Ślesin (z Bursztynowym Szlakiem), Licheń, Dolina Noteci oraz Nowy Tomyśl (pomysł turystyczny oparty na wiklinie).

Wszystkie grupy najpierw stworzą dokładną wizję swoich produktów, a potem - głównie za unijne pieniądze - przeszkolą pracowników z branży turystycznej. Szkolenia zawodowe i językowe przejdzie cały personel: od barmana po sprzątaczkę. - Dotychczas wszyscy działali po omacku. Nasz projekt szkoleniowy da im narzędzie do poruszania się na rynku turystycznym. Stworzenie produktu spowoduje, że turysta będzie o nim wiedział i będzie chciał z niego skorzystać. To produkt turystyczny ma być rozpoznawalny, a nie gmina czy powiat - przekonuje Ewa Przydrożny.
A czy nasza wizja jest im znana?

  usługi na SUFO
OGŁOSZENIE O WSZCZĘCIU POSTEPOWANIA
w trybie przetargu nieograniczonego
NA USŁUGI OCHRONY OSÓB I MIENIA
JEDNOSTKI WOJSKOWEJ 3477 W LESZNIE
PRZEZ SPECJALISTYCZNE UZBROJONE FORMACJE OCHRONY W OKRESIE OD 01.01.2009 R DO 31.12.09 .
(CPV 79710000-4)

ZAMAWIAJACY:
Jednostka Wojskowa 3477, ul. Racławicka 1, 64-100 Leszno
Tel. 065 525 75 00, fax. 065 525 75 05
Godziny urzędowania: pn. –czw. : 7:00 – 15:00, Pt.: 7:00 – 13:00

TRYB ZAMÓWIENIA:
Przetarg nieograniczony powyżej 133.000 euro. Podstawa prawna: ustawa z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z dnia 2004 r., Nr 19, poz. 177 z późn. zm.).

ADRES STRONY INTERNETOWEJ NA KTÓREJ ZAMIESZCZONA BĘDZIE SIWZ: www.przetargi.army.mil.pl

PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA:
Przedmiotem zamówienia jest ochrona terenów, obiektów, urządzeń oraz osób, mienia i porządku na terenie chronionym, realizowana na rzecz Jednostki Wojskowej Nr 3477 w Lesznie w całodobowym systemie zmianowym przez Specjalistyczną Uzbrojoną Formację Ochronną (SUFO) w formie stałej doraźnej i bezpośredniej ochrony fizycznej realizowanej w obiektach JW 3477 Leszno (kompleks koszarowy, OC Wyciążkowo ).

Wykonanie stałej i doraźnej ochrony fizycznej będzie realizowane przez pracowników wykonawcy na 2 posterunkach stałych, 2 posterunkach ruchomym i Biurze Przepustek w składzie :
1)Dowódca zmiany -1 pracownik ochrony
2)Pomocnik dowódcy zmiany -2 pracowników ochrony
3)Biuro przepustek -1 pracownik ochrony
4)Dwa (2) posterunki stałe: - 2 pracowników ochrony
5)Dwa (2) posterunki ruchome: - 4 pracowników ochrony

Realizacja stałego dozoru sygnałów przesyłanych, gromadzonych i przetwarzanych w elektronicznych urządzeniach i systemach alarmowych będzie zapewniona przez pracowników zamawiającego pełniących służby dyżurne.

Szczegółowe dane dotyczące przedmiotu zamówienia zamieszczone zostaną w SIWZ i na stronie internetowej oraz w siedzibie Zamawiającego w dniu ukazania się ogłoszenie na stronie Urzędu Oficjalnych Publikacji Wspólnoty Europejskiej.

MOŻLIWOŚĆ SKŁADANIA OFERT CZĘŚCIOWYCH:
Zamawiający nie przewiduje możliwości składania ofert częściowych.

INFORMACJE O MOŻLIWOŚCI ZŁOŻENIA OFERTY WARIANTOWEJ:
Zamawiający nie przewiduje możliwości złożenia oferty wariantowej

TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA: od 01.01.2009 r. do 31.12.2009 r.

OPIS WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIENIA TYCH WARUNKÓW:
1.udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełnią następujące warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy - Prawo zamówień publicznych tj.
•posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek poosiadania takich uprawnień;
•posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
•znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia;
•nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia (art. 24 ust. 1 i ust. 2 ustawy p.z.p.)
A także:
2.posiadają ważną koncesję wydaną przez MSWiA na prowadzenie działalności w zakresie ochrony osób i mienia (o której mowa w art.15 pkt.1 Ustawy o ochronie osób i mienia);
3.wykonali a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych usług w okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia , a jeżeli okres działalności jest krótszy – w tym okresie, odpowiadający swoim rodzajem usługom stanowiącym przedmiot zamówienia, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców oraz załączenia dokumentów potwierdzających, że te usługi zostały wykonane należycie;
4.aktualne świadectwo bezpieczeństwa Przemysłowego co najmniej drugiego stopnia stwierdzające, że wykonawca posiada zdolność do zapewnienia ochrony informacji niejawnych określonych klauzulą minimum poufne;
5.wykażą osoby i podmioty, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności;
6.osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
a) posiada poświadczenia bezpieczeństwa
- pracownicy ochrony na stanowiskach wartowników – o klauzuli ZASTRZEŻONE - minimum przez jednego członka zarządu, Szefa ochrony, pełnomocnika ds. ochrony informacji niejawnych oraz Dowódcy i Zastępcy dowódcy zmiany realizujący bezpośrednio zadanie w kompleksie zamawiającego o klauzuli minimum „POUFNE” ,
(§ 6a ust. 2 pkt. 1 i 2 oraz ust. 3 pkt. 1 Rozporządzeniem Ministra Obrony Narodowej z dnia 19.06.99r. w sprawie ochrony przez SUFO terenów, komórek i jednostek organizacyjnych resortu obrony narodowej),
b) zamówienie zrealizują pracownicy wykonawcy posiadający licencje pracowników ochrony fizycznej:,
– II stopnia: minimum jeden członek Zarządu, Szef ochrony, oraz Dowódcy i Zastępcy dowódcy zmiany, licencje pracowników ochrony fizycznej I stopnia,
– I stopnia: pracownicy ochrony na stanowiskach wartowników . (art.25, art.26 i art. 27 Ustawy o ochronie osób i mienia oraz § 6 ust. 3 pkt. 11 Rozporządzeniem Ministra Obrony Narodowej z dnia 19.06.99r. w sprawie ochrony przez SUFO terenów, komórek i jednostek organizacyjnych resortu obrony narodowej),
7.zamówienie zrealizują pracownicy wykonawcy (Dowódcy zmiany i Zastępcy dowódcy zmiany oraz wartownicy) posiadający aktualne badania lekarskie i nie posiadający ograniczeń psycho – fizycznych stwierdzonych grupą inwalidzką uniemożliwiających lub utrudniających wykonanie przedmiotu zamówienia (art.26 ust. 3 pkt. 2 oraz art. 27 ust. 3 pkt. 1 Ustawy o ochronie osób i mienia)
8.zatrudniają Pełnomocnika ds. ochrony informacji niejawnych przeszkolonego przez służby ochrony państwa (art.18 ust. 3 Ustawy o ochronie informacji niejawnych)
9.posiadają kancelarię tajną (art.50 Ustawy o ochronie informacji niejawnych)
10.wyposażą niezwłocznie, po zawarciu Umowy i otrzymaniu zgody na jej zakup od Komendanta Wojewódzkiego Policji, pracowników ochrony realizujących zadanie w niezbędną ilość broni i amunicji z uwzględnieniem:
1)Dowódca i Pomocnicy dowódcy zmiany oraz obsada Biura Przepustek zostaną wyposażeni w broń palną krótką,
2)Pracownicy ochrony pełniący służbę na posterunkach – broń palną długą,
(§1, §2 i §5 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie zasad uzbrojenia SUFO i warunków przechowywania oraz ewidencjonowania broni i amunicji - Dz.U. 1998 nr 113 poz. 730 z późniejszymi zmianami);
11.zapewnią szkolenie oraz będą prowadzić strzelania szkolne minimum raz na dwa miesiące z pracownikami realizującymi zamówienie (§ 6 ust. 3 pkt. 12 Rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 19.06.99r. w sprawie ochrony przez SUFO terenów, komórek i jednostek organizacyjnych resortu obrony narodowej);
12.zapewnią dla wszystkich pracowników ochrony realizujących zadanie jednolite umundurowanie oraz wyposażenie (art.20 i art. 21 Ustawy o ochronie osób i mienia oraz § 6 ust. 3 pkt. 5 Rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 19.06.99r. w sprawie ochrony przez SUFO terenów, komórek i jednostek organizacyjnych resortu obrony narodowej);
13.posiadają własne zmotoryzowane grupy interwencyjne mogące udzielić wsparcia pracownikom ochrony realizującym zadania ochronne w obiekcie zamawiającego w sytuacjach nadzwyczajnych i kryzysowych w czasie maksymalnie do 15 min;
14.wyrażą zgodę na realizację usług ochronnych po ogłoszeniu mobilizacji, wprowadzeniu stanu wojennego lub w czasie wojny oraz po podpisaniu umowy przystąpią niezwłocznie do procedury objęcia przedsiębiorstwa militaryzacją na zasadach i w trybie określonym w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 21 maja 2002 r. w sprawie militaryzacji jednostek organizacyjnych wykonujących zadania na rzecz obronności lub bezpieczeństwa państwa - Dz.U. nr 78 poz. 707 (§ 4 i § 5 Rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 19.06.99r. w sprawie ochrony przez SUFO terenów, komórek i jednostek organizacyjnych resortu obrony narodowej);
15.dokonają wizji lokalnej i zapoznają się z Projektem Instrukcji Ochrony oraz Planem ochrony JW 3477 przy udziale zatrudnionego pracownika (Szefa ochrony lub Pełnomocnika ds. ochrony informacji niejawnych) posiadającego poświadczenie bezpieczeństwa osobowego o klauzuli min. „POUFNE” .
16.Zatwierdzą projekt umowy.

Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana wg formuły „spełnia – nie spełnia” w oparciu o dokumenty i oświadczenia wymienione w rozdziale VII SIWZ. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, że Wykonawca spełnia w/w warunki. Nie spełnienie chociażby jednego z w/w warunków skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania.

Wykonawcy w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu są zobowiązani również, dostarczyć poniższe dokumenty i oświadczenia:
1.aktualny odpis z właściwego rejestru lub aktualnego zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wystawione (lub uaktualnione) przez odpowiedni, uprawniony do ich wystawienia organ, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
2aktualna koncesja wydaną przez MSWiA na prowadzenie działalności w zakresie ochrony osób i mienia (o której mowa w art. 15. ust. 1 Ustawy o ochronie osób i mienia);
3aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego albo równoważnego zaświadczenia właściwego organu sądowego lub administracyjnego kraju pochodzenia osoby w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 i 9 Ustawy, wystawionych nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
4aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
5aktualne zaświadczenie z właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne lub społeczne, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
6aktualne świadectwo bezpieczeństwa Przemysłowego co najmniej drugiego stopnia stwierdzające, że wykonawca posiada zdolność do zapewnienia ochrony informacji niejawnych określonych klauzulą minimum poufne;
7formularz ofertowy (załącznik nr 1 do SIWZ);
8formularz cenowy (załącznik nr 2 do SIWZ);
9 wykaz wykonanych a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych usług w okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia , a jeżeli okres działalności jest krótszy – w tym okresie, odpowiadający swoim rodzajem usługom stanowiącym przedmiot zamówienia, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców oraz załączenia dokumentów potwierdzających, że te usługi zostały wykonane należycie (załącznik nr 3 do SIWZ) ;
10oświadczenie o posiadaniu kancelarii tajnej (załącznik nr 4 do SIWZ);
11imienny wykaz osób i podmiotów, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień (załącznik nr 5 do SIWZ);
12oryginał lub kserokopie licencji pracowników ochrony fizycznej I i II stopnia;
13oryginały lub kserokopie poświadczeń bezpieczeństwa osobowego stwierdzające dopuszczenie do informacji niejawnych o klauzuli minimum, „POUFNE” lub „ZASTRZEŻONE” – w zależności od zajmowanego stanowiska lub wykonywanej funkcji w trakcie realizacji zamówienia;
14oświadczenie, o posiadaniu przez pracowników przewidzianych do realizacji zamówienia (Dowódcy i Zastępcy dowódcy zmiany oraz wartownicy) aktualnych badań lekarskich i nie posiadaniu przez nich ograniczeń psycho – fizycznych stwierdzonych grupą inwalidzką uniemożliwiających lub utrudniających wykonanie przedmiotu zamówienia (załącznik nr 6 do SIWZ);
15oświadczenie potwierdzające zatrudnienie pełnomocnika ds. ochrony informacji niejawnych (załącznik nr 7 do SIWZ);
16oryginał lub kserokopia zaświadczenia przeszkolenia pełnomocnika ds. ochrony informacji niejawnych przez służby ochrony państwa;
17zestawienie broni palnej na wyposażenie pracowników ochrony w trakcie realizacji zamówienia, z podaniem rodzaju broni, w ilości niezbędnej do wykonania przedmiotu zamówienia ( załącznik nr 8 do SIWZ);
18oświadczenie o planowanym przeprowadzeniu szkolenia i strzelania szkolnego przez wszystkich pracowników przewidzianych do realizacji zadania, bezzwłocznie po zakupie broni i kontynuowaniu takich szkoleń - § 6 ust. 3 pkt. 12 Rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 19.06.99r. w sprawie ochrony przez SUFO terenów, komórek i jednostek organizacyjnych resortu obrony narodowej (załącznik nr 9 do SIWZ);
19oświadczenie o wyposażeniu wszystkich pracowników ochrony przewidzianych do realizacji zadania w jednolite umundurowanie oraz wyposażenie zgodnie z Ustawą o ochronie osób i mienia (załącznik nr 10);
20oświadczenie o posiadaniu grupy interwencyjnej mogącej w czasie maksymalnie do 15 min, min. 2 pracowników ochrony posiadających licencję 1-go stopnia wyposażeni w broń palną i ostra amunicję, ustawowe środki przymusu bezpośredniego z pojazdem gotowym do natychmiastowego użycia w przypadku zaistnienia bezpośredniego zagrożenia, wesprzeć działania pracowników ochrony w obiekcie zamawiającego w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych lub nadzwyczajnych (załącznik nr 11 do SIWZ);
21oświadczenie o wyrażeniu zgody na realizację usług ochronnych po ogłoszeniu mobilizacji, wprowadzeniu stanu wojennego lub w czasie wojny oraz przystąpieniu niezwłocznie po podpisaniu umowy do procedury objęcia przedsiębiorstwa militaryzacją na zasadach i w trybie określonym w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 21 maja 2002 r. w sprawie militaryzacji jednostek organizacyjnych wykonujących zadania na rzecz obronności lub bezpieczeństwa państwa - Dz. U. nr 78 poz. 707 (załącznik nr 12 do SIWZ);
22potwierdzenie dokonania wizji lokalnej oraz zapoznania się z Projektem Instrukcji Ochrony oraz Planem Ochrony JW 3477 wystawione przez zamawiającego (załącznik nr 13 do SIWZ);
23oświadczenie o spełnieniu art. 22 ust 1 ustawy Prawo Zamówień Publicznych (załącznik nr 14 do SIWZ);
24polisa, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności zgodnie z przedmiotem zamówienia w zakresie: odpowiedzialności cywilnej deliktowej na wartość co najmniej 1mln PLN , odpowiedzialności cywilnej kontraktowej na wartość co najmniej 1 mln PLN;
25Kserokopię wniesienia wadium – w przypadku realizowania przez Wykonawcę rozliczeń bankowych w formie elektronicznej do oferty należy załączyć potwierdzenie wykonania operacji bankowej w formie kserokopii wydruku operacji. Zarówno kserokopia dowodu bankowego jak i dowodu pochodzącego z systemu elektronicznych rozliczeń wymaga potwierdzenia przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem.
26Wykaz typów / rodzajów oraz numery rejestracyjne pojazdów będących w posiadaniu Wykonawcy, przeznaczonych do zabezpieczenia realizacji przedmiotu zamówienia (załącznik nr 15 do SIWZ);
27Podpisany projekt umowy (załącznik nr 16 do SIWZ).

W/w dokumenty należy przedstawić w formie oryginałów albo kserokopii. Dokumenty złożone w formie kserokopii muszą być poświadczone za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub jego pełnomocnika.
Wykonawcy występujący wspólnie muszą ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarciu umowy w sprawie zamowienia publicznego.

INFORMACJE NA TEMAT WADIUM:
Ustala się wadium na całość przedmiotu zamówienia w wysokości 20.000,00 zł słownie: dwadzieścia tysięcy złotych
Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert. Wadium można wnieść w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym;
3) gwarancjach bankowych;
4) gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust.5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości ( Dz. U. Nr 109, poz. 1158 oraz z 2002r. Nr 25, poz. 253, Nr 66, poz. 596 i Nr 216, poz. 1824 z poźn.zm.8).
Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić na rachunek bankowy:
NBP o/Poznań 13101014690018891391200000
z dopiskiem : „wadium – postępowanie na ochronę”
Stosowny dowód potwierdzający wniesienie wadium należy załączyć do oferty przetargowej.

KRYTERIA OCENY OFERT I ICH ZNACZENIE:

1.Za ostateczną cenę oferty zamawiający przyjmuje cenę brutto przedstawioną w Formularzu ofertowym (Załącznik nr 1).
2.Cena musi być wyrażona w złotych polskich cyfrowo i słownie, z wyodrębnieniem podatku VAT.
3.Cena może być tylko jedna; nie dopuszcza się wariantowości cen.
4.Cena pozostaje niezmienna przez cały okres obowiązywania umowy.

Cena brutt oferty – waga -100%

Sposób wyliczenia ceny wykonania umowy –
Wc = najniższa cena brutto oferty podlegajacej ocenie dzielna przez cenę brutto ofert badanej x100

5.Powyższe kryteria stanowią podstawę oceny ofert.
6. Wszystkie ceny określone przez wykonawcę pozostają niezmienione na okres ważności umowy.

Waluty obce w jakich mogą być prowadzone rozliczenia między zamawiającym a wykonawcami:
Zamawiający nie przewiduje możliwości prowadzenia rozliczeń w walutach obcych. Rozliczenia między wykonawcą a zamawiającym będą dokonywane w złotych polskich PLN.

MIEJSCE I TERMIN SKŁADANIA OFERT:
Oferty należy składać pod adresem:
Jednostka Wojskowa 3477
ul. Racławicka 1
64-100Leszno
Budynek nr 2, Parter, Kancelaria Jawna
Oferty należy składać :
od poniedziałku do czwartku : 7:00 – 15:00, w piątki od 7:00 do 13:00.
Do dnia 25.11.2008 r. W dniu otwarcia ofert do godziny 9:00.
Otwarcie ofert nastąpi w siedzibie zamawiającego adres: j/w, w Sali odpraw, budynek nr 2, dnia 25.11.2008 r. o godz.9:30

TERMIN ZWIĄZANIA OFERTĄ:
60 dni od dnia otwarcia ofert

INFORMACJE O ZAMIARZE ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ:
Zamawiający nie zamierza zawierać umowy ramowej.

INFORMACJE O ZAMIARZE USTANOWEINIA DYNAMICZNEGO SYSTEMU ZAKUPÓW:
Zamawiający nie zamierza stosować dynamicznego sytemu zakupów.

INFORMACJE O ZASTOSOWANIU AUKCJI ELEKTRONICZNEJ:
Zamawiający nie zamierza stosować aukcji elektronicznej.

INFORMACJE O ZAMÓWIENIACH UZUPEŁNIAJĄCYCH:
Zamawiający nie zamierza stosować zamówień uzupełniających.

Zamawiający nie dopuszcza by w realizacji zamówienia Wykonawca powierzył jakąkolwiek czynność podwykonawcom. (Art. 36 ust 4 ustawy – Prawo zamówień publicznych)

•sprawy dotyczące przedmiotu zamówienia tel. 065 525 75 13
•sprawy formalne tel. 065 525 75 00

Ogłoszenie zostało przekazane Urzędowi Oficjalnych Publikacji Wspólnoty Europejskiej w dniu 16.10.2008 r. (nr referencyjny: 2008-108706).

DOWÓDCA
płk dypl. Marek Śmietana

  Pamięć o zmarłych...
Bóg ci zapłać Aniu za zapalenie znicza to już trzy lata a dla mnie to jest jak by to wczoraj było
Aby przybliżyć Wam bliżej postać tego braciszka podaję informacje br.Krzysztofa jest to urywek z mojej pracy który piszę o + br. Krzysztofie.
BIOGRAM ŚP. BRATA KRZYSZTOFA MAKSYMILIANA PIĄTYSZKA

Br.Krzysztof Maksymilian Piątyszek urodził się 16 października 1912 roku w Langendreer, powiat Bochum, Westfalia, diecezja Paderborn w Niemczech, z rodziców Antoniego i Pelagii zd. Witkiewicz. Ochrzczony został w kościele parafialnym pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Langendreer. Urodził się w Niemczech, ponieważ jego rodzice wyjechali za pracą do Westfalii. Miał siostrę Wandę. Naukę rozpoczął w szkole powszechnej w Langendreer, do której uczęszczał tylko przez jeden rok. W 1920 roku został oddany opiekunowi w Morownicy, powiat Kościan, gdzie ukończył szkołę powszechną. Matka i siostra pozostały w Niemczech. W 1924 roku przystąpił do Pierwszej Komunii świętej w Śmiglu. W piętnastym roku życia rozpoczął naukę krawiectwa w Ostrzeszowie. Po ukończeniu szkoły krawieckiej pracował jako uczeń a potem jako czeladnik. W tym czasie uczęszczał również do szkoły zawodowej – handlowej, którą w pełni skończył. Z pracy został zwolniony 5 stycznia 1931 roku. Od osiemnastego roku życia był członkiem Harcerzy i Młodzieży Katolickiej piastując nawet funkcję sekretarza mniejszych oddziałów. Odbył także kilka kursów z tym związanych. Dnia 3 marca 1931 roku został przyjęty do pracy w charakterze krawca w Lesznie, gdzie pracował do chwili wstąpienia do klasztoru w 1932 roku. Dnia 3 stycznia 1932 roku wstąpił do Zakonu Braci Mniejszych ( Franciszkanów) Prowincji Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Katowicach Panewnikach jako kandydat. Sakrament bierzmowania przyjął będąc już w klasztorze panewnickim 16 maja 1932 roku w kościele świętych Piotra i Pawła w Katowicach, gdzie świadkiem był brat Wincenty Drapa.
W tamtych czasach chcąc zostać bratem w Zakonie świętego Franciszka z Asyżu należało wpierw być przyjęty do Trzeciego Zakonu św. Franciszka. Maksymilian Piątyszek został przyjęty do Trzeciego Zakonu św. Franciszka z Asyżu. W dniu 24 września 1932 roku otrzymał habit tercjarski ( habit bez kaptura) i jako tercjarz posłany został do Wielunia w charakterze krawca do pomocy i do poduczenia się w krawiectwie zakonnym do brata Oswalda. W roku 1935 jako tercjarz zakonny przebywał Wronkach w charakterze krawca. Był tam potrzebny, ponieważ było tam studium teologiczne ( 26 kleryków). W dniu 18 marca 1936 roku rozpoczął nowicjat dla braci I Zakonu św. Franciszka, w Katowicach Panewnikach wespół z 8 braćmi nie kapłanami i otrzymał imię zakonne - Krzysztof . Pierwszą profesję zakonną złożył 9 kwietnia 1937 roku. Po nowicjacie został znowu posłany do Wronek i był tam do 1938 roku. W 1938 roku został posłany do Kobylina, gdzie było Niższe Seminarium Serafickie. We wrześniu 1939 roku w Kobylinie zastałą go II wojna światową. Razem z całym konwentem, uciekli przed Niemcami i zatrzymali się w Piotrkowie Trybunalskim w klasztorze OO. Bernardynów. Brat Krzysztof opuścił klasztor w Piotrkowie Trybunalskim i w początkach roku 1940 przeniósł się do Wrocławia Karłowic do Prowincji świętej Jadwigi, gdzie już byli niektórzy nasi współbracia. W Wrocławiu Karłowicach odnawiał corocznie swoje śluby czasowe. W 1942 roku został zaciągnięty razem z innymi współbraćmi do Wermachtu – wojska niemieckiego. Od 1943 –1945 roku jako żołnierz przebywał w Wilnie i pracował jako telegrafista. W 1945 roku dostał się do niewoli aliantów angielskich w Rensburg / Szlezwik - Holsztyn/. Zwolniony z niewoli poszedł do klasztoru OO. Franciszkanów Prowincji św. Krzyża w Werl. Tam pracował jako krawiec. W dniu 10 maja 1946 roku wraca do Prowincji Wniebowzięcia NMP, do Katowic Panewnik i obejmuje funkcję kościelnego. Profesję uroczystą złożył za prowincjalatu o. Antoniego Galikowskiego 30 stycznia 1947 roku w Katowicach Panewnikach. Na ręce delegowanego do tego gwardiana panewnickiego o. Innocentego Glenska.
Po złożeniu profesji uroczystej przebywał w następujących klasztorach i pełnił funkcję:
· W 1948 roku posłany do Wschowy, gdzie przez dwa lata jest katechetą szkoły zawodowej i licealnej, również jest krawcem i kościelnym.
· W 1950 roku posłany został do Jarocina – pełnił funkcję furtiana i krawca ( było tam Kolegium Serafickie).
· W 1951 roku posłany do Wronek – furtian, kościelny i krawiec.
· W 1952 roku posłany został do Poznania – furtian, kościelny i krawiec.
· W 1954 roku posłany do Wejherowa – furtian, kościelny i krawiec. Tu w kościele Trzech Krzyży na kalwarii uległ wypadkowi, połamał nogi i odtąd kulał. W kronice tego klasztoru figuruje jeszcze w1958 roku.
· W 1955 roku posłany został do Poznania jako krawiec dla całej prowincji i zagranicy. Często wyjeżdżał do Niemiec do klasztorów niemieckich, gdzie służył w niemieckich prowincjach jako krawiec. W Poznaniu z mała przerwą był do roku 1991, kiedy nastąpił podział Prowincji. Brat Krzysztof pozostał w prowincji macierzystej i powiedział kiedyś: „ Wstąpiłem do tej prowincji, w niej też chcę umrzeć....”
· W 1991 roku przeniesiony został z Poznania do Wielunia, gdzie nadal jest krawcem dla całej prowincji naszej i poniekąd prowincji nowoutworzonej prowincji św. Franciszka z Asyżu. W 1997 roku został Nadzwyczajnym Szafarzem Komunii świętej do której przyczynił się ówczesny prowincjał o. dr. Damian Szojda. W 1999 roku poprosił o zwolnienie z funkcji głównego krawca w Prowincji i rezygnacja została przyjęta przez ówczesnego Ministra Prowincjalnego o. Józefa Czurę. W Wieluniu był do października 2002 roku.
· W ciągu swego życia pełnił różne funkcje na szczeblu klasztornym i prowincjalnym. Tak wiec, jako dyskret klasztoru w Poznaniu był w latach 1977, 1979, 1983, 1986- 1987, 1989. Natomiast jako członek rady Plenarnej Prowincji w latach: 1979, 1983 i 1985.
· W październiku 2002 roku został przeniesiony do klasztoru w Miejskiej Górce na Goruszkach , gdzie mieści się tam dom nowicjackim. Tutejszym klasztorze brat Krzysztof szył habity współbraciom. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego
( 25,03,2003 roku), przewrócił się, przez co potrzebował stałej opieki. Od 20 maja przebywał w szpitalu w Rawiczu, gdyż jego stan zdrowia się pogorszył. Dnia 26 maja w godzinach porannych Pan powołał go do siebie. Żył 90 lat, w Zakonie 70 ( razem z okresem, kiedy był tercjarzem), w I Zakonie św. Franciszka z Asyżu 66 lat. Pogrzeb śp. br. Krzysztofa Piątyszka odbył się 28 maja w Miejskiej Górce, pochowany został na cmentarzu zakonnym w Miejskiej Górce na Goruszkach.

[ Dodano: Sob 27 Maj, 2006 09:34 ]
Dodałem w mojej prywatnej galerii są zdjęcia br. Krzysztofa. Zachęcam do zobaczenia.